Do tej pory Basia brała w swoje ręce losy ludzi po przejściach: uzależnionych, ofiar przestępstw, chorych psychicznie - osób obciążonych traumą, doświadczonych przez życie.Kiedy ze względu na problemy psychiczne odebrano jej prawo do dalszej opieki nad pacjentami, postanowiła zająć się... oprawcami .Czy Sprawiedliwość istnieje? Ile ma twarzy? Czy Basia jest Sprawiedliwością? `Nic nie usprawiedliwia zbrodni` - a czy zbrodnia usprawiedliwia Basię?
Ale psychologia także przydaje się w życiu.
Inaczej po prostu kończy się na pierwszej próbie samobójczej - skutecznej.
BytamTAM.
l jeszcze wróciłam.
Dlaczego?
Czas na zdjęcie maski.
Pragnę już iść bardzo daleko, za horyzont, który nigdy się nie kończy.
W Kosmos.
To tylko pasja w „zdobywaniu" słów.
Nocą nadchodzi inny wymiar lęku.
Obsesja Baśki eR. - najnowsza powieść Barbary Rosiek, w której autorka odkrywa przed czytelnikiem obszerne fragmenty dzienników, po wielu latach powraca do wydarzeń sprzed lat i rozprawia się z traumą z przeszłości. Pisanie tego tekstu może nadal mnie emocjonalnie rozwalić. Ale czuję, że znowu to odkładając, pogarszam sprawę swej egzystencji tutaj. To proste, papier to przyjmie, a ja może odetchnę w końcu oddając traumę, która nadal mnie zżera. Obudzić ponownie potworną miłoś...
Pierwszy kompletny zbiór wierszy Barbary Rosiek, autorki słynnego Pamiętnika Narkomanki, która zwykła mawiać o sobie, że jest przede wszystkim poetką.
Chcesz poznać pisarza zanurz się w jego poezję. Jestem poetką, a proza to dopiero drugi nurt mojej twórczości. Wiersze nie kłamią, pokazują prawdę o autorze.
Kolejna książka Barbary Rosiek, w której autorka przedstawia trudną drogę wychodzenia z nałogu alkoholowego. Stanowi przestrogę dla wszystkich, którzy nie wiedzą czym może stać się przysłowiowy - kieliszek. "Kiedyś pijałam gin z tonikiem, później koniak z coca-colą, teraz spiryt z sokiem pomarańczowym.
Ćpunka - najnowsza powieść Barbary Rosiek o dziewczynie, nastolatce, kobiecie?
Kim jest Anka? Jest jedną z nas, Was, koleżanką Twojej córki. W jednej bolesnej chwili staje się Ćpunką. Czy ktoś jej pomoże? Czy ktoś ją dostrzeże? Czy jest dla niej nadzieja?
Bolesna, prawdziwa i poruszająca powieść o życiu współczesnej młodzieży.
Pamiętnik narkomanki osadzony w nowej rzeczywistości - dopalaczy, pigułek gwałtu, HIV i HCV.
„Skazana”- najnowsza powieść Barbary Rosiek kontynuacja historii przedstawionej w „Ćpunce”, poprzedniej książce Barbary Rosiek, opowiadająca o dalszych losach bohaterki - Anki młodej dziewczyny szukającej drogi wyjścia ze szponów uzależnień. Opowieść o dziewczynce, nastolatce, kobiecie? Kim jest Anka? Jest jedną z nas, Was, koleżanką Twojej córki. W jednej bolesnej chwili staje się Ćpunką. Czy ktoś jej pomoże? Czy ktoś ją dostrzeże? Czy jest dla niej nadzieja? Bolesna, prawdz...
"Życie w hospicjum" - najnowsza powieść Barbary Rosiek - to głęboka, poruszająca i prawdziwa książka o sensie życia, istnienia, przemijania, umierania. Bycia z drugim człowiekiem w chorobie, cierpieniu, bezgranicznym bólu bez nadziei na wyleczenie.
Autorka pokazuje także bezmiar ludzkiej głupoty, egoizmu, braku empatii i zrozumienia. Stojąc na stanowisku, że pacjent przede wszystkim do końca trwa przy chorym. Czy uda jej się dotrwać do końca przy najbliższych?
Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety, która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych, udało się przezwyciężyć nałóg.
Jest lekturą przejmującą, niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń, jakie niesie narkomania - konieczną.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.