Rosłońska Dora Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Emma wchodzi do lasu 3, Książka | Rosłońska Dora

    To już trzeci, ostatni tom trylogii "Emma wchodzi do lasu". Dziesięcioletnia Emma, zagubiona w magicznym lesie, próbuje odnaleźć drogę do Złotego Dębu, który jest bramą powrotną do domu. W drodze tym razem towarzyszy jej żywioł wiatru, nieuchwytny i niosący w sobie wiele mądrości. Plemię Vientonów przysporzy Emmie sporo wyzwań i zmartwień ale też radości i zwycięstw. Tempo przygód wzrasta, bo wszystko dąży do zatrważającego finału - konfrontacji z Murkanem, mrocznym krukiem...

    Promocja
    okładka Emma wchodzi do lasu 2, Książka | Rosłońska Dora

    Drugi tom przygód dziesięcioletniej Emmy, która w Lesie odkrywa prawa Natury i jej skryte pod liśćmi i w korzeniach drzew tajemnice.
    Dziewczynka nadal walczy z mrocznym bibliotekarzem dusz Murkanem. Wpada też w pułapkę wiedźmy z Błękitnego Wąwozu i odkrywa tajemnice Żywiołu Wody.

    Promocja
    okładka Emma wchodzi do lasu Cz 1. Poaczątek i Święto Anuka, Książka | Rosłońska Dora

    "Emma wchodzi do lasu" to książka wielowymiarowa. Dla jednych będzie trzymającą w napięciu książką przygodową, dla innych echem pradawnych legend szamańskich, którymi inspirowała się autorka pisząc tę opowieść. Niektórzy potraktują ją jak podręcznik do odzyskania własnej woli i duszy. Wszystko zależy od świadomości Czytelnika. Dla wszystkich książka "Emma wchodzi do lasu" z pewnością będzie bramą, wejściem wgłąb nowego świata, którego źródła tkwią w najdalszych czasach Ziemi ...

    Promocja
    okładka Kto spełnia marzenia w lesie, Książka | Rosłońska Dora

    Pewnej nocy, w lesie, zwierzęta nie mogły spać. Czuły, że już za moment, za chwilę, stanie się coś niezwykłego. Instynkt zaprowadził je na polanę. To, co tam zobaczyły, zapadło im w pamięć na zawsze i mocno odmieniło ich życie.

    Promocja
    okładka Przebudzenie lisicy, Książka | Rosłońska Dora

    Fragment książki: (…) Jesteś kobietą. Stań przed sobą w prawdzie, przejrzyj się w lustrze. Niech w tej chwili nic nie przeszkadza Ci w tej rozmowie z sobą. Jesteś. Po prostu. Ta książka, to Twoje lustro. Przejrzyj się w nim i znajdź te odbicia, które chcesz zmazać. Znajdź te kryształki lodu, które chcesz wypłakać ze swoich oczu. Zaczniemy od tych najtrudniejszych odbić w lustrze, potem będzie coraz łatwiej. Spójrz ponownie, by zobaczyć wreszcie moce, które masz w sobie, w ser...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.