Dlaczego Księżyc zmienia swój kształt? Kto nazywany jest Królem Planet? Czym są lodowe olbrzymy? Czy gwiazdy mają warkocze?
Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka "Jak to działa? Kosmos" zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących Wszechświata. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.
Jak to działa? Kosmos to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!
Spójrz w niebo i zachwyć się jego różnorodnością! Każdego dnia widujemy niebo i różne jego oblicza. Obserwujemy na nim zjawiska, których często nie potrafimy nazwać ani wytłumaczyć. Skąd biorą się ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak burze, tornada czy cyklony? Dlaczego niebo w ciągu dnia jest niebieskie, a podczas wschodów i zachodów czerwone? Czym jest halo, gloria lub widmo Brockenu? Jak pogoda kosmiczna wpływa na życie na ziemi Dowiedz się, jakie sekrety skrywa niebo...
Ile dni ziemskich liczy merkuriański rok? Gdzie odkryto aktywne gejzery lodowe? Kiedy szukać na niebie gwiazdozbiorów Byka, Raka, Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o świecie gromad gwiazd, mgławic, galaktyk i komet, a także nauczyć się go obserwować - zajrzyj do tej książki. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawostek, wspaniałe ilustracje i interesujące opisy wielu kosmicznych obiektów i zjawisk.
Książka przedstawia ponad 60 najbardziej znanych gatunków dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. Oprócz informacji o odkryciu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo ilustracji. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. tyranozaura, stegocerasa, plezjozaura czy pterodaktyla.
Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic. Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu o...
Kim będziesz, gdy dorośniesz? Już wiesz, a może masz kilka różnych pomysłów? Seria edukacyjnych książek o najfajniejszych zawodach wprowadzi cię w tajniki wymarzonej pracy. Dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby zostać astronautą, co jest w tej pracy najciekawsze, a co najtrudniejsze, a także jak wygląda zwykły dzień w przestrzeni kosmicznej. Jak działa rakieta kosmiczna? Dlaczego satelity nie spadają nam na głowy? Co jedzą astronauci? 30 fascynujących pytań i odpowiedzi, au...
Astronomia towarzyszy nam od najdawniejszych czasów. Zarówno wtedy, jak i teraz nauka ta opiera się na tej samej ludzkiej ciekawości świata, chęci obcowania z wielką tajemnicą stworzenia i niezbadanymi zagadkami z najodleglejszych zakątków przestrzeni kosmicznej. Na astronomię nigdy nie jest za późno. Ta niezgłębiona dziedzina odkrywa swoje zagadki przed każdym, kto tylko zechce zadać sobie pytanie na temat porządku panującego w świecie planet i naszego miejsca w tym barwnym ...
Czym się żywiły dinozaury? Czym się wyróżniał spinozaur? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś!
Książka zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących wyglądu, zwyczajów i trybu życia tych prehistorycznych stworzeń. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.
Album Niebo to kompendium wiedzy o Wszechświecie. Zawarte w nim informacje pozwolą poszerzyć wiadomości na temat historii Ziemi, jej, budowy, geostref – litosfery, atmosfery i hydrosfery – oraz innych obiektów Układu Słonecznego. Dociekliwi Czytelnicy dowiedzą się, jak powstaje tęcza, które czynniki mają wpływ na zmiany klimatu oraz czym jest tajemnicze El Nino. Książka jest także niezastąpionym przewodnikiem po kosmosie. Znajdują się w niej opisy oraz rysunki 55 konstelacji ...
Ile dni ziemskich liczy merkuriański rok? Gdzie odkryto aktywne gejzery lodowe? Kiedy szukać na niebie gwiazdozbiorów Byka, Raka, Wielkiej Niedźwiedzicy czy Kasjopei? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o świecie gromad gwiazd, mgławic, galaktyk i komet, a także nauczyć się go obserwować - zajrzyj do tej książki. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawostek, wspaniałe ilustracje i interesujące opisy wielu kosmicznych obiektów i zjawisk.
Jaki to dinozaur? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych gatunków dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. Oprócz informacji o odkryciu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo ilustracji. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. tyranozaura, stegocerasa, plezjozaura czy pterodaktyla.
Czy małpy i ludzie mają wspólnego przodka? Jak wyglądało życie w epoce kamienia? Czym była rewolucja przemysłowa? Książka Jak to działa? Historia człowieka zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących dziejów ludzkości. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.
Książka zawiera informacje o najbardziej znanych podróżnikach i odkrywcach. Kto założył pierwszą osadę na kontynencie amerykańskim i dlaczego nie był to Kolumb? Który europejski podróżnik był zarządcą jednej z chińskich prowincji? Komu udało się odkryć, że Troja naprawdę istniała? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Kim oni są? Książka zawiera informacje o najbardziej znanych podróżnikach i odkrywcach. Kto założył pierwszą osadę na kontynencie amerykańskim i ...
Jak zapisać muzykę na papierze? Co sprawia, że słyszysz dźwięk? Jak jest zbudowana piosenka? Książka Jak to działa? Muzyka zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących muzyki i dźwięku. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje.
Encyklopedia historii człowieka Czy małpy i ludzie mieli wspólnego przodka? Jak wyglądało życie w epoce kamienia? Czym była rewolucja przemysłowa? Jakie były największe wynalazki ludzkości? Przed jakimi wyzwaniami stoi współczesny człowiek? Jak będzie wyglądać cywilizacja przyszłości? W encyklopedii znajdziesz ciekawe odpowiedzi na pytania dotyczące dziejów ludzkości, rozwoju kultury i cywilizacji oraz problemów współczesnego świata. Książka jest znakomitym kompendium, w któr...
Jak to działa? Dinozaury Czym się żywiły dinozaury? Czym się wyróżniał spinozaur? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka "Jak to działa? Dinozaury" zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących wyglądu, zwyczajów i trybu życia tych prehistorycznych stworzeń. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. "Jak to działa? Dinozaury" to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania.
Czym jest cywilizacja? Kim byli Celtowie? Kto założył Rzym? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka „Jak to działa? Dawne cywilizacje” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących starożytności. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. „Jak to działa? Dawne cywilizacje” to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!
Album Kosmos jest zaproszeniem do pasjonującej wyprawy po najwspanialszych skarbach, jakie odkrywa przed nami gwiezdny firmament. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by poczuć w sobie zew odkrywcy piękna natury. Ta bogato ilustrowana książka przybliża tajemnice wszechświata. Zawiera mnóstwo rzetelnej wiedzy i ciekawostek na temat planet, gwiazd oraz galaktyk. Stanowi doskonałe uzupełnienie treści zawartych w programie nauczania.
Czy małpy i ludzie mieli wspólnego przodka? Jak wyglądało życie w epoce kamienia? Czym była rewolucja przemysłowa? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś! Książka „Jak to działa? Historia człowieka” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących dziejów ludzkości. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje. „Jak to działa? Historia człowieka” to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!
Czym są gwiazdozbiory? Dlaczego Słońce świeci? Czym zadziwia nas Merkury? Czy Wenus jest gościnną planetą? Książka Jak to działa?
Kosmos zawiera odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących Wszechświata. W sposób jasny i prosty wyjaśni to, co z pozoru skomplikowane, a pomogą w tym zdjęcia i zabawne ilustracje
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.