"Uspokój się! Nie chcemy ci zrobić krzywdy! Szybko,dajcie sznur! Aj, aj, proszę przestać!Czemu pan to robi? Nie chcemy, żebyś nas zabiła...Wygląda na normalną, co? Tak, wiem, ale poprzednia też wyglądała normalnie." Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi elementami fantastycznymi.
Nokturno to obyczajowa opowieść o przyjaźni i miłości. Znajdziemy tu elementy suspensu i horroru, oryginalną historię, ale przede wszystkim genialne i niepowtarzalne rysunki Sandovala. Nokturno wędruje przez mrok lasu. Sądzi, że nie żyje i że jest skazany na błądzenie po tym świecie. Uważa, że ryby to dryfujące dusze, a wiatr to demony, które szepczą mu do ucha raniące go słowa. Nokturno to komiks, który pozwolił Tony'emu Sandovalowi wypracować swój własny styl. Pełne wydanie...
Mężczyzna budzi się w dziwnym miejscu. Jest pod ziemią, a ciemne, czerwonawe światła nie pozostawiają wątpliwości, gdzie się znajduje. Tym człowiekiem jest Ian McGilles i obudził się w piekle. Co zrobił, żeby tam trafić? McGilles dzieli swoje więzienie z kilkoma innymi więźniami, nawykłym już do tego miejsca. Wśród nich są przestępcy wojenni, postacie historyczne i seryjni mordercy, którzy setki razy zasłużyli na swoje miejsce w piekle. Ta niezwykła i złowieszcza grupa inform...
– Byłoby niesamowicie, gdyby do czegoś między nami doszło. Chodzilibyśmy razem, całowali się. Chociaż później byłoby ciężko, kiedy byśmy zerwali. Nie zniosłabym takiego smutku! To okropne!
– Hej! Uspokój się. Co ty pleciesz? Jeszcze go nie upolowałaś, a już mówisz o zerwaniu!
Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi elementami fantastycznymi.
Tony Sandoval ponownie zaprasza czytelników do swoich pokręconych światów. Uwielbia pokazywać nam demony i potwory, bo rzeczywistość jest zawsze bardziej pokręcona niż nam się wydaje. Poznajcie więc dwie dziewczyny, które pomimo swej delikatności i beztroski, potrafią być twarde niczym stal. Podczas kąpieli w rzece Mila spotyka Agnieszkę. Między tymi dwiema samotnymi dziewczętami rozkwita głęboka przyjaźń. Jednak historia dziewcząt szybko wymyka się z ram codziennej rzeczywi...
Spotkanie w Phoenix porusza problem nielegalnych meksykańskich emigrantów w USA, a zarazem jest to historia bardzo osobista, gdyż opowiada o wydarzeniach z życia autora. Tony Sandoval urodził się w północno-zachodnim Meksyku. Od zawsze odczuwał pokusę przeniesienia się do USA, ale dopiero jego związek z Amerykanką sprawił, że postanowił zrealizować ten pomysł. Niestety nie otrzymał upragnionej wizy, co skierowało go na drogę podjęcia próby nielegalnego przekroczenia granicy....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.