„Charlie przeobraża się w mamuta” to trzecia część serii Sama Copelanda o chłopcu, który zmienia się w przeróżne zwierzęta w najmniej oczekiwanych momentach. Charlie McGuffin to prawdziwy superbohater. Ma szaloną umiejętność przemiany w zwierzęta. Nauczył się już, jak to robić na zawołanie. Długo jednak nie mógł opanować sztuki kontrolowania, w jakie zwierzę przyjdzie mu się zmienić… wybór jest kompletnie przypadkowy. Stąd potem żale czytelników, że w książce nie było tytuł...
Callum, jego rodzina i panda Pudding wiodą szczęśliwe życie. Pandomina - spektakl jego taty i niedźwiedzicy - cieszy się ogromną popularnością. Pewnego dnia Penni Pi, wścibska dziennikarka odkrywa, że Pudding potrafi mówić. Kobieta zrobi wszystko dla kariery... Czy Penni Pi wyjawi prawdę? Czy tata i Pudding dadzą się zwieść wizji sławy w Hollywood? Czy Cal uratuje swoją rodzinę i pandę?
Panda imieniem Pudding to główna atrakcja zoo w Edynburgu. Uwielbia rozśmieszać dzieciaki, ale tak naprawdę marzy o tym, by zamieszkać z rodziną, którą mogłaby się opiekować – zupełnie jak jej ulubiona filmowa bohaterka, Mary Poppins. Callum ma problemy w domu. Rodzice wciąż się kłócą, siostra go irytuje, kolega ze szkoły się nad nim znęca, a do tego wszyscy zapomnieli o jego dziewiątych urodzinach! Niemożliwe stanie się możliwe, gdy pewnego ranka panda Pudding zadzwoni...
Charlie McGuffin z pozoru jest zwykłym chłopcem. Wyróżnia go jednak niesamowita cecha – potrafi zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Niestety dzieje się to tylko wtedy, gdy Charlie jest zmartwiony lub zestresowany. A chwilowo powodów stresu ma co niemiara: brat w szpitalu, spanikowani rodzice czy znęcający się nad nim kolega ze szkoły. Z pomocą trójki przyjaciół Charlie musi nauczyć się wykorzystywać tę swoją tajemniczą siłę, i to jak...
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.