Akcja Czytaj na okrągło

Siedlecki Wawrzyniec Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  okładka At the End of the World or Wild Africa, Audiobook | Siedlecki Wawrzyniec

  I've read the stories of Wawrzyniec Siedlecki with great sentiment and serenity. Having in mind my own family experiences and being a child, and later a teenager, raised by parents with a creative approach to the family life, I realized that some of us have been given this surprising, sometimes dangerous, but above all the most authentic experience of the early years, that our relatives have arranged for us. If I could choose I would live it all over again. And who knows, ma...

  okładka At the End of the World, Audiobook | Siedlecki Wawrzyniec

  What is dusicha and who was the guy who was kicking with horses? What is orna and why a 10 year old boy did not like Fibak, although he never saw him, and hated Venice, although he has never been there? The answers to these questions that can only be found at the end of the world. A collection of humorous stories by Wawrzyniec Siedlecki takes the reader into a nostalgic-surrealist journey to the Mazovian village of half a century ago. The author follows the absurdity of a sma...

  okładka Na końcu świata, czyli o mały włos, Audiobook | Siedlecki Wawrzyniec

  „O mały włos” to książka o uważności. Małe rzeczy nie tylko mogą, ale i są Ważne i Wielkie. To cudowny powrót do dzieciństwa, w którym króluje lapidarność, prawda i postępowanie zgodne z głosem duszy. Zachwyciło mnie opowiadanie „Włosy” – piękne, wzruszające, o potędze marzeń i lęku przed ich utratą i życiem w pustce, a jednocześnie szalenie wspierające i pocieszające, że w codzienności też jest swoiste piękno i wartość!

  Hanna Kochańska, aktorka

  okładka Na końcu świata, Audiobook | Siedlecki Wawrzyniec

  Czym jest dusicha i kim był człowiek, który kopał się z końmi? Czym jest orna i dlaczego 10 -letni chłopiec nie lubił Fibaka, chociaż nigdy go nie widział oraz nienawidził Wenecji, chociaż nigdy tam nie był? To pytania, na które odpowiedzi znaleźć można tylko na końcu świata. Zbiór pełnych humoru opowiadań Wawrzyńca Siedleckiego zabiera czytelnika w nostalgiczno-surrealistyczną podróż do mazowieckiej wsi sprzed półwiecza. Autor śledzi absurdy życia małej społeczności i własne...

  okładka Na końcu świata czyli Afryka dzika, Audiobook | Siedlecki Wawrzyniec

  Na końcu świata, czyli Afryka dzika. Wawrzyniec Siedlecki Brat Winnetou, Kojak i pan Delbeta to tylko niektórzy bohaterowie opowiadań Wawrzyńca Siedleckiego „Na końcu świata, czyli Afryka dzika"". Miłośnicy absurdalnego humoru znajdą tu możliwość zajrzenia w surrealistyczny, dziecięcy świat, w którym jak w krzywym zwierciadle, odbija się dorosła rzeczywistość. Krótkie impresje pokazują zwykłe rzeczy i sprawy, nadając im nowe, nieoczekiwane znaczenia. Lekka, pełna wdzięku lek...

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.