Lata trzydzieste ubiegłego wieku. Jerzy Marlicz na własne życzenie pakuje się w poważne kłopoty. Mężczyzna kradnie pieniądze z banku „Bracia Kuzunow i Spółka”, a zdobytą w ten sposób kwotę trwoni na gry hazardowe. Na domiar złego zbliża się kontrola stanu kasy, tak więc jego przestępstwo z pewnością wyjdzie niedługo na jaw. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy Marlicz poznaje w kasynie piękną i atrakcyjną baronową Tamarę. Kobieta nieoczekiwanie postanawia pomóc malwer...
Powieść sensacyjna, po raz pierwszy opublikowana w 1931 roku, której akcja dzieje się w międzywojennej Warszawie. Młoda kobieta wychodzi za dużo starszego, niezwykle skąpego człowieka. By zaspokoić swoje potrzeby pożycza pieniądze, podrabiając na wekslach podpis małżonka. Okazuje się jednak, że długi można „odpracować” tylko w jeden sposób. Ktoś omotał w ten sposób większą grupę kobiet i czerpie z tego ogromne korzyści.
Powieść sensacyjno-kryminalna oparta na faktach. W szpitalu psychiatrycznym budzi się młody mężczyzna, który nie pamięta kim jest, ani jak się tu znalazł. Desperacko próbuje ustalić, co się stało i dlaczego jest oskarżany o straszne przestępstwa. Gdy wydaje się, że sprawa jest beznadziejna, jedna z pielęgniarek umożliwia mu ucieczkę ze szpitala. Pościgi, nagłe zwroty akcji, niewiarygodne zbiegi okoliczności, czynią kryminał Wotowskiego interesującym, również dzisiaj. Gdyb...
„Ofiary półświatka” to kontynuacja powieści sensacyjno-obyczajowej „Półświatek”. Przedwojenna stolica – obok wesołej, przyjaznej artystom, kabaretowej Warszawy istnieje też mroczny półświatek, którego macki wciągają nawet zwykłych, szarych warszawiaków. Właścicielka domu mody, Helmanowa, chce skłócić swoją córkę, Hankę, z jej narzeczonym. Helmanowa uknuwa plan, którego celem jest pokazanie siebie jako kochającej matki i upokorzenie mężczyzny. Zanim udaje się jej wprowadzi...
Kryminał z okresu międzywojennego. Alfred Welski wychodzi z więzienia, gdzie odsiadywał dwuletni wyrok za defraudację. Jest jednak przekonany, że został skazany niesłusznie, a faktycznym przestępcą jest zupełnie inna osoba. Bohater stara się ułożyć sobie życie na wolności: szuka normalnej pracy oraz pomocy u dawnych przyjaciół. Okazuje się jednak, że nic w tej nowej rzeczywistości nie jest proste. Czy Alfred doświadczy zadośćuczynienia i odnajdzie miłość? Przekonajcie się s...
Powieść oparta na faktach, której akcja rozgrywa się w Warszawie na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. W stolicy prężnie działa sekta okultystyczna pod przewodnictwem tajemniczego Kunar Thavy, który posiada nadprzyrodzone zdolności. Organizacja poszukuje wyznawców głównie wśród młodych, zamożnych dziewcząt. Wszystko przebiega bez zakłóceń, do czasu gdy jedna z bohaterek otrzymuje dziwny list. Jej narzeczony, zaniepokojony biegiem zdarzeń, zwraca się do detektywa – okultysty n...
Warszawa okresu międzywojennego. Pewnego listopadowego wieczora młody, początkujący malarz, Roman Krzesz przechadzał się po Czerniakowie w poszukiwaniu ciekawego obiektu do namalowania. Jego uwagę przykuła ponuro wyglądająca willa ukryta w małym, gęstym lasku. Ze względu na późną porę miał już wracać do swojego mieszkania, ale z budynku dobiegł go głos wołania o pomoc. Krzesz postanawia sprawdzić, co się dzieje. Drzwi otwiera mu piękna kobieta o hipnotyzującym spojrzeniu i kr...
Zbiór esejów. „Książka opisująca ceremoniały wysokiej magii – drogi wtajemniczenia, ceremoniały wtajemniczonych oraz tajniki magii czarnej – sabaty, zaklęcia szatana, inkubizm, sukubizm, oczarowania”. Autor opisuje polowania na czarownice i procesy o czary, które odbywały się w Prusach Książęcych w okresie XVI – XVIII wieku. Skupia się także na opisaniu wyobrażeń mieszkańców tego terenu, dotyczących diabła i czarownic oraz ich stosunku do magicznych mocy.
Kryminał okultystyczny. Do znawcy spraw nadprzyrodzonych przychodzi córka bogatego właściciela fabryki czekoladek, z prośbą o znalezienie przyczyny zagadkowego zachowania jej siostry, którą podejrzewa o związki z sektą religijną. Przy okazji badania sprawy bohaterowie wpadają w liczne tarapaty. Pojawiają się również wątki antychrysta i seansów spirytystycznych. Tekst pełen magii, symboli, znaków i rytuałów, zupełnie inny od wcześniejszej twórczości Wotowskiego.
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.