Stanisław Wotowski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Rycerze mroku / Ciekawe Miejsca, Książka | Stanisław Wotowski

    Warszawa, lata 30. XX w. Z więzienia wychodzi Alfred Welski, który odsiadywał wyrok za malwersacje finansowe. Niebawem spotyka swojego kolegę z celi, Wawrzona Balasa, który donosi mu o planowanym napadzie na pałacyk przy ul. Wolskiej. Mniej więcej w tym samym czasie poznaje pannę Mańkę oraz piękną Renę Drohojowską, której przedstawia się jako poeta Orwid. Niestety, Rena ma być zaręczona z niejakim Leszczycem, hrabią o dość podejrzanej reputacji. Na kartach powieści pojawia si...

    Promocja
    okładka Kariera Panny Mańki / Ciekawe Miejsca, Książka | Stanisław Wotowski

    Warszawa, Skolimów, lata 30. XX w. Dalsza część przygód Mańki, którą poznaliśmy w Rycerzach mroku. Mańką interesuje się niejaki dyrektor Doriałowicz, właściciel spółki Prodlas S. A. Przyjmuje ją do swojego mieszkania i otacza opieką. Już niebawem zapoznaje Mańkę z Hipolitem Weleszem, milionerem warszawskim, mocno szastającym pieniędzmi. Niedługo potem do Mańki przychodzi żona Welesza z prośbą o przysługę: zatrzymanie męża na jedną noc. Jakie jest zdziwienie Mańki i Hipolita, ...

    Promocja
    okładka Sekta diabła, Książka | Stanisław Wotowski

    Warszawa, przełom lat 20. i 30. XX w. W stolicy działa prężnie sekta okultystyczna niejakiego Kunar Thavy, człowieka o (podobno) nadprzyrodzonych zdolnościach...?

    Promocja
    okładka Upiorny dom, Książka | Stanisław Wotowski

    Warszawa, przełom lat 20. i 30. XX w. Detektyw Den na prośbę swojego przyjaciela Freda Podbereskiego przybywa do jego pałacu w Podbereżu na kresach, w którym „straszy”. W dzień nic się nie dzieje, za to w nocy na piętrze gasną świece, słychać jęki, widać zielone ślepia, a niewidzialna ręka chwyta za gardło. Kto stoi za tymi strachami i czy rzeczywiście mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi? Upiorny dom to kolejna powieść Stanisława A. Wotowskiego oparta na faktach. Tym ...

    Promocja
    okładka Czarny adept Kryminał okultystyczny, Książka | Stanisław Wotowski

    Kryminał okultystyczny.

    Warszawa, lata międzywojenne. Do znawcy spraw nadprzyrodzonych przychodzi córka bogatego właściciela fabryki czekoladek „Czekoldom”. Sprawa jest z pozoru błaha: jej siostra zaczyna się dziwnie zachowywać. Nie przypuszczają jednak, że już niedługo wpadną w sidła... sekty religijnej.

    Promocja
    okładka Człowiek, który zapomniał swego nazwiska, Książka | Stanisław Wotowski

    Powieść sensacyjno-kryminalna oparta na faktach.
    W podwarszawskim psychiatryku budzi się z odrętwienia młody człowiek. Nie pamięta, kim jest, ani sposobu, w jaki znalazł się w szpitalu. Wszystko zdaje się świadczyć przeciwko niemu. Czy wygra bitwę o swoją tożsamość?

    Promocja
    okładka Tajemniczy wróg Kryminały przedwojennej Warszawy, Książka | Stanisław Wotowski

    Warszawa, lata 30. XX w. Początkujący złodziej dostaje pierwsze poważne zlecenie. Ma dostać się do willi barona Gerca, stworzyć plan domu i w stosownym momencie ukraść ukrytą tam znaczną sumę pieniędzy. W tym celu pod fałszywym nazwiskiem dostaje posadę sekretarza Gerca i rozpoczyna potajemne badanie posiadłości oraz jej mieszkańców. Już od początku atmosfera domu budzi w nim grozę, napięcie i niepokój. W willi każdy jest podejrzliwy, nikt nikomu nie ufa, a sam baron obawia s...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.