Wirtualne Targi

Stanisława Fleszarowa-Muskat Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Milionerzy, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    Historia miłości i zdrady w rodzinie Danielewiczów, mieszkającej w Gdańsku przy ulicy Rajskiej. Adaptacja popularnej opowieści radiowej z 1960 roku. Teresa pracuje w Gdynia Radio, Adam jest lekarzem w stoczni gdańskiej, są zgodnym i kochającym się małżeństwem, wychowującym sześcioletniego syna Krzysia. W ich rodzinę wkradają się jednak nowe uczucia, pojawia się zdrada i kłamstwo. Okazuje się, że miłość i szczęście nigdy nie są nam dane raz na zawsze i że jeden zły ruch wysta...

    Promocja
    okładka Dwie ścieżki czasu, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    Bohaterami książki są dwa pokolenia Polek i mieszkańców dalekiej Italii, których losy splatają się w przedziwny sposób.
    Jest to kolejna książka Stanisławy Fleszarowej-Muskat, mistrzyni powieści obyczajowej znad Bałtyku.

    Promocja
    okładka Czterech mężczyzn na brzegu lasu 3, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    Autorka przenosi nas w wiejski pejzaż, gdzie pachnie dojrzałym lasem, jabłkami, soczystą trawą, brzęczą pszczoły i świerszcze, lśni rzeka. Ale to dopiero tło do opowieści o ludziach, ich osobistych dramatach i radościach. Jest to książka o przywiązaniu do drugiego człowieka i do ziemi, o trudnym wyborze między nowoczesnością a własnymi korzeniami, wreszcie o dumie i różnych odcieniach miłości.

    Magdalena von Piechowska

    Promocja
    okładka Wiatr od lądu. Część 2, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    "Wiatr od lądu" to pierwsza z powieści tworzących trylogię o ludziach, którzy nieznaną rybacką wioskę przekształcili w nowoczesny port i miasto Gdynia. Autorka przenosi tu czytelnika w lata międzywojenne, kiedy to zapadła decyzja o budowie polskiego "okna na świat". Jak zwykle u tej pisarki - wielka historia opisywana jest z bliskiej perspektywy, poprzez indywidualne, zawiłe losy bohaterów, ich uczucia i emocje, konflikty, rozczarowania i sukcesy.

    Promocja
    okładka Mistrzyni Powieści Obyczajowej. Tom 7. Powrót do miejsc nieobecnych, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    "Powrót do miejsc nieobecnych" to powieść przepełniona erotyzmem i głęboką refleksją nad życiem. Znany pisarz wyjeżdża z Warszawy w podróż sentymentalną do niewielkiego miasteczka w Wielkopolsce, gdzie spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Te dwa wątki - współczesny i sprzed dziesięcioleci - splatają się w jedną opowieść o miłosnych przeżyciach głównego bohatera, kobietach jego życia i erotycznych kontaktach z nimi. I o przygodzie, jaka go spotkała w miasteczku.

    Promocja
    okładka Kochankowie róży wiatrów, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    "Kochankowie róży wiatrów" to kontynuacja losów bohaterki powieści "Milionerzy". To samo środowisko mieszkańców Wybrzeża, podobne problemy, dramaty, radości i emocje. Tym razem pisarka skupia się na przeżyciach kilku rodzin, w których mężowie wyruszają w długi rejs do Japonii, a żony zostają w domu z dziećmi. Cała gama uczuć, z jakimi przychodzi w tej sytuacji zmierzyć się dorosłym, zostaje skonfrontowana z prostym, pełnym ciepła spojrzeniem dziecka na nieproste relacje międz...

    Promocja
    okładka Mistrzyni powieści obyczajowej. Tom 29. Wiatr od lądu. Część 1, Książka | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    Wiatr od lądu to pierwsza z powieści tworzących trylogię o ludziach, którzy nieznaną rybacką wioskę przekształcili w nowoczesny port i miasto Gdynia. Autorka przenosi tu czytelnika w lata międzywojenne, kiedy zapadła decyzja o budowie polskiego "okna na świat". Jak zwykle u tej pisarki - wielka historia opisywana jest z bliskiej perspektywy, przez indywidualne, zawiłe losy bohaterów, ich uczucia i emocje, rozczarowania i sukcesy.

Stanisława Fleszarowa-Muskat Książki

Stanisława Fleszarowa-Muskat była polską poetką, powieściopisarką, publicystką oraz dramaturżką. Stworzyła ponad siedemset różnych utworów, z których zdecydowana większość została opublikowana. W jej dorobku znajdziemy chociażby takie powieści jak “Wycieczka - ucieczka”, “Pod jednym dachem - pod jednym niebem” czy “Złoto nie złoto”.

Życie i twórczość Stanisławy Fleszarowej-Muskat

Stanisława Flaszerowa-Muskat urodziła się 21 stycznia 1919 roku w Siennowie jako córka Antoniny Anny Wandy (z domu Isakiewicz), z pochodzenia Ormianki, oraz nauczyciela Władysława Krzyckiego. Wychowywała się i uczyła w Kole, w którym jej ojciec był dyrektorem szkoły, a później burmistrzem. Pierwsze próby literackie - wiersze - Fleszarowa-Muskat opublikowała jako młoda dziewczyna w lokalnej “Gazecie Kolskiej”. Studia na Wydziale Prawno-Ekonomicznym Uniwersytetu Poznańskiego rozpoczęła w 1936 roku - zostały one jednak przerwane przez wybuch II wojny światowej.

Stanisława Fleszerowa-Muskat została w 1941 roku wywieziona do Niemiec na roboty - kiedy wyjechała do Lwowa w czasie urlopu, już do Niemiec nie powróciła. Poślubiła prawnika Jerzego Fleszara i po jakimś czasie uzyskała zwolnienie z pracy w Niemczech. Pisarka przeniosła się do Częstochowy w 1944 roku, a w roku kolejnym wyjechała do Trójmiasta (najpierw mieszkała w Gdyni, potem w Sopocie). Z Flaszerem rozwiodła się w 1952 roku i pięć lat później poślubiła Tadeusza Muskata.

To właśnie nad polskim morzem, już po wojennej zawierusze, rozpoczęła pracę w instytucjach kultury, a także poświęciła się pisaniu. Stanisława Fleszerowa-Muskat była dziennikarką “Dziennika Bałtyckiego”, a później także inspektorem kulturalno-oświatowym “Czytelnika”, kierowniczką literacką Teatru Wybrzeże oraz “Estrady”. Sama uznawała za swój debiut poemat historyczny “Sen o morskiej potędze”, który ukazał się w 1948 roku. Flaszerowa-Muskat była wieloletnią działaczką Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Zmarła 1 października 1989 roku w Sopocie, gdzie została pochowana.

“Milionerzy” i “Kochankowie róży wiatrów”

Jedną z popularnych powieści autorstwa Stanisławy Fleszarowej-Muskat są “Milionerzy”. Opowiadają oni historię pewnej gdańskiej rodziny, w której życiu momenty radosne przeplatają się z trudnymi. Wiele tu miłości i westchnień, ale znajdziemy także kryminalną historię oraz obraz dziecka próbującego odnaleźć się i przetrwać w świecie dorosłych. Nade wszystko “Milionerzy” pełni są prób ocalenia i zatrzymania uciekającego szczęścia. Wszystko to dzieje się na tle pracy w Stoczni Gdańskiej i w Gdynia-Radio oraz wielkiego, corocznego balu stoczniowców, w tym roku związanego z wodowaniem milionowej tony. Kontynuację losów bohaterów powieści “Milionerzy” odnajdziemy w książce “Kochankowie róży wiatrów”. Znów pojawiamy się na polskim wybrzeżu, tym razem wraz ze Stanisławą Fleszarową-Muskat przyglądamy się przede wszystkim życiu marynarskich rodzin. Kobiety przejmują tu wszystkie domowe obowiązki, gdy ich mężowie wyruszają w długie, międzynarodowe rejsy, zmuszone radzić sobie z wieloma niespodziewanymi przeciwnościami i napięciami. Ten wciągający obraz życia nad Bałtykiem czeka na Was na Woblink.

Książki Stanisławy Fleszarowej-Muskat w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was wiele poruszających historii stworzonych przez Stanisławę Fleszarową-Muskat. Znajdziecie tutaj między innymi wydane nakładem Wydawnictwa Saga Egmont “Pasje i ukojenia”, “Noc pod Alpami”, “Lato nagich dziewcząt”, “Czterech mężczyzn na brzegu lasu” czy “Pozwólcie nam krzyczeć”. Dzieła Stanisławy Fleszarowej-Muskat dostępne są jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.