Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Dlaczego postać Tima znajduje się na zdobieniach starożytnej wazy w londyńskim muzeum? Czy Hera planuje go w niej uwięzić? Kiedy? Jak? Tim potrzebuje kogoś, kto potrafi przewidzieć przyszłość… ale chwila, ten ktoś nie lubi dawać autografów! Jedno jest pewne: gdy na scenę wchodzą wymiotujące punki, lecą na nich owoce granatu i nadciąga tornad...
Tim myśli, że jego kłopoty się skończyły. Kiedy jednak łapie stopa do starożytności, okazuje się, że łatwo tam utknąć. Na drodze staje mu armia pawi i pewien zapatrzony w lusterko superbohater. Potrzebna będzie pomoc przyjaciół!
Seria „Superbohater z antyku” to pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
To miał być ostatni jego pobyt w starożytnej Grecji, ale Tim zamiast się żegnać, wymyśla tytuły piosenek dla Apolla, dostarcza Narcyzowi przesyłkę, ucieka przed Herą i – ojej! – zachowuje się jak świnka przy stole u Kirke! Jego przyjaciele zupełnie go nie poznają, więc kto mu pomoże, gdy wszystko pójdzie nie tak?
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
Tim wraz z Zoe zastanawiają się, jak ożywić kamienny posąg. Gdyby Jason mógł im pomóc… Tymczasem ktoś traktuje ich jak muchy, które trzeba złapać na lep. Takie tłuściutkie i pyszniutkie… Dość tego Arachne! Przynajmniej waza trafiła w dobre ręce. A nawet boskie! Boga złodziei i kłamców… O rany!
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Z ostatniej chwili: Hera jest na wolności i zmienia Londyn w starożytną Grecję! Gdy zjawia się jej syn, we wszystkich jakby piorun strzelił. Mówicie: piorun? Ostatnia przygoda Tima to dramat rodzinny prosto z Olimpu, a Tim ma pod ręką jedynie trudne do otwarcia pudełko. Czy ciekawość jest słabością Pandory, czy też może dodać siły naszemu prz...
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
Tim zawsze podróżował w czasie sam, ale tym razem zabrał się z nim jego „przyjaciel”, czyli pasażer na gapę. Dam ci za to nauczkę, Kopciuszku! Obserwacja ptaków to nie zabawa... Tim ma szansę spalić się żywcem, zostać pożarty albo zginąć. Zaświaty pełne są niebezpieczeństw, a tamtejsza muzyka niekoniecznie działa kojąco.
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Agata trafiła do niewoli! Tim musi ją uwolnić z pomocą przyjaciół. Ale jak? Trzeba wykiwać Herę, zakraść się do jej fortecy, ominąć jej armię... to przecież niemożliwe! A czy ja mówiłem, że coś jest niemożliwe, gdy... Nie przechwalaj się, Odyseuszu! Żołnierze Hery są uzbrojeni po zęby, nastroje sięgają zenitu, i czy ktokolwiek słyszał o Pawiu...
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
Kiedy Tim stłukł antyczną wazę swojej mamy, był to tylko początek jego problemów. Wyzwolony z wazy superbohater – Herkules – może mu napytać biedy. Chce pomóc chłopcu, lecz jego wysiłki wywołują coraz większy zamęt. Trzeba go wysłać z powrotem do lamusa, zanim mama nie odeśle tam Tima.
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.
Tim wpadł w tarapaty. Nie radzi sobie z matematyką, a do tego naraził się Herkulesowi… Tim nie ma pojęcia, jak zwracać się do nowego chłopaka swojej mamy – Larry czy Pan Green? Nie wie, czy dobry ojciec ma być po prostu silny, jak chciałby Herkules, czy mądry i inteligentny? I jakie zadanie ma przed sobą Pan Green?
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tom 6. Tim szukał u Jazona porady, jak zbudować model łódki, jednak gdy Zoe została ranna, ocalić ją mógł jedynie Jazon i jego żaglowiec, Argonauta. Poluźnij żagle, ziomku! Ten rejs to nie zabawa! Tim wciąż zatapia się w myślach, jak najszybciej pomóc Zoe? Nie dość, że czeka na nich człowiek z brązu i trzy Forkidy, trzeba jeszcze poradzić sob...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.