Seria przygód czarownicy, która skutecznie obala stereotypy dotyczące „złych wiedźm”, to zbiór krótkich historii przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców. Główna bohaterka stanie przed trudnym wyborem – będzie musiała zdecydować, czy ważniejsze jest dla niej szczęście własne, czy innych. Towarzyszące temu przygody wywołają uśmiech na niejednej twarzy. Maja Strzebońska i jej mama – Alicja Karczmarska-Strzebońska – stworzyły zabawną, ale i skłaniającą do refleksji serię. Ni...
Odkąd do zgranego duetu – czarownicy i jej kotka – dołączyły kolejne dwa kociaki, życie czwórki przyjaciół stało się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze. Wiedźma wpada we własną pułapkę i potrzebuje pomocy. Wścibskie zwierzaki także pakują się w tarapaty, a wszystkiemu okazuje się być winna... tajemnicza mikstura! Przeczytajcie koniecznie o najnowszych przygodach nieporadnej czarownicy i niesfornych kociaków.
Najlepszy przyjaciel czarownicy znowu rozrabia! Korzystając z jej nieuwagi, niebezpiecznie oddala się w stronę lasu... Niczego nieświadoma wiedźma zbiera w tym czasie zioła do magicznego eliksiru. Czy kotek wróci do domu? Co przestraszy czarownicę tak bardzo, że ucieknie ona z krzykiem ze swojej chatki? Przeczytaj i dowiedz się już dziś!
Co to za czarownica, która nie pamięta magicznych zaklęć, na nikogo nie rzuca złych uroków, a jej największym marzeniem jest znalezienie przyjaźni? To czarownica inna niż wszystkie! Poznaj przygody „strasznej” wiedźmy i uroczego kotka i dowiedz się, jak zakończyła się ta nietypowa znajomość. Pozwól się „oczarować” już dziś! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicj...
Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę – mali przyjaciele sprawiają, że wiedźma jest pełna energii... Zjeżdża więc z dachu na własnoręcznie skonstruowanych nartach, w łyżwach zrobionych ze starych łyżek wyrusza na podbój lodowiska, a w swoim kotle zjeżdża z górki jak na sankach. Jak zakończą się zimowe szaleństwa czarownicy? Przeczytaj i dowiedz się już dziś! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźni...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.