Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem. To prawda, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu. Warto dowiedzieć się więcej o nim i jego epoce.Dzieci znajdą w książce między innymi opis Torunia z XV wieku, zobaczą Mikołaja Kopernika przy pracy namalowanego przez Jana Matejkę, dowiedzą się między innymi, jak funkcjonowały ówcze...
Dwustronny ilustrowany z malarskim rozmachem album dla miłośników przyrody, dalekich podróży oraz wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej. Kompendium wiedzy o wodach i pustyniach na Ziemi oraz zasiedlających je mieszkańcach. Album Pustynie / Oceany to publikacja dwustronna, co oznacza, że można ją czytać od początku lub od końca. Piasek i woda spotykają się po środku książki. Ile jest tak naprawdę wody na Ziemi? Czym są kominy hydrotermalne? Jak zwierzęta morskie przystoso...
Gdy była dziewczynką, miała jedno marzenie – chciała tańczyć i występować przed publicznością. Zrobiła wszystko, żeby je spełnić. Została więcej niż tancerką, czy sławną aktorką. Stała się legendą, wizytówką nie tylko polskiego, ale również światowego niemego kina. IDOL. Pola Negri wprowadzi czytelników w świat początku XX wieku. Życie i osiągnięcia artystki przedstawione są na tle epoki i wzbogacone o ciekawostki dotyczące kultury i sztuki ówczesnych lat. Książka ukazuje ma...
Czy nazwisko Kopernik coś oznacza? Jakie tajemnice skrywała jego pracownia? Czy dziś, patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które on widział? Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem. To prawda, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu. Warto dowiedzieć się o nim więcej. „IDOL” to seria książek interaktywnych dla dzieci ...
Czwarta książka z naklejkami dla najmłodszych z serii „Zwykli – niezwykli mieszkańcy”. Tym razem autorka zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. W prostych słowach opowiada o tym, skąd się biorą góry, doliny i górskie jeziora oraz jakie zwierzęta je zamieszkują, dodając sporo pobudzających wyobraźnię ciekawostek.
„MARIA Skłodowska-Curie” jest pierwszą książką serii IDOL o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania. Na kanwie biografii wielkiej polskiej badaczki Marii Skłodowskiej-Curie powstała książka, która ma rozbudzać ciekawość świata i pogłębiać wiedzę o jej dokonaniach. Książka zawiera NAKLEJKI i propozycje ćwiczeń aktywizujących. Zabawa w naukowca polegać będzie na wypełnianiu różnych poleceń: uzupełni...
Druga książka z naklejkami dla najmłodszych z serii „Zwykli – niezwykli mieszkańcy”.
Krótkie teksty w obrazowy sposób opisują zwierzęta zamieszkujące Arktykę i Antarktydę, a cztery arkusze naklejek zapewniają zabawę przez długie zimowe wieczory. Dzieci mogą wyklejać realne zwierzęta albo puścić wodze fantazji i stworzyć baśniowego stwora zamieszkującego te niegościnne dla ludzi obszary.
„Las i jego zwykli – niezwykli mieszkańcy” to książka z naklejkami dla najmłodszych. Krótkie teksty opisują zwierzęta mieszkające w lesie. A zaraz potem można uruchomić wyobraźnię i dzięki naklejkom wyklejać albo rzeczywiste zwierzęta, albo stworzyć własnego leśnego stwora – misia z uszami lisa i nosem rysia, sowę z rogami jelenia i oczami wilka; i jeszcze wiele, wiele innych kombinacji.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.