Suchecka Justyna Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze, Książka | Suchecka Justyna

    To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej. Bohaterowie książki Sucheckiej opowiadają, dlaczego nie mówić innym, że "wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że "inni mają jeszcze gorzej”. Tłumaczą, co...

    Promocja
    okładka Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat, Książka | Suchecka Justyna

    Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.  Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania - na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić jej skład. Dzięki niemu rolnicy w kil...

Suchecka Justyna Książki

Justyna Suchecka urodziła się w 1987 roku. To polska dziennikarka, autorka książek, publicystka, instruktorka tańca i pisarka. Suchecka specjalizuje się w tematyce edukacyjnej. Na co dzień współpracuje z telewizją TVN24 i portalem internetowym tvn24.pl oraz pisze dla dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, wydawanego przez Wydawnictwo Agora. Justyna Suchecka jest autorką bestsellerowej książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, która ukazała się w formie papierowej i ebooka nakładem Wydawnictwa Znak.

Życiorys Justyny Sucheckiej

Suchecka ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie studiowała publicystykę ekonomiczną i PR oraz politykę społeczną, finanse i zarządzanie usługami społecznymi na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Swoje pierwsze kroki stawiała w „Gazecie Wyborczej”, gdzie odbywała praktyki. Po roku dołączyła do redakcji poznańskiego wydania gazety. W 2013 roku przeprowadziła się do Warszawy i zaczęła pracę w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej”. Pisała przede wszystkim na tematy związane z edukacją.

Justyna Suchecka jest współzałożycielką i współprowadzącą kanał „Krótka przerwa”, w którym z Natalią Szostak opowiadają o książkach. Od października 2019 roku Suchecka pracuje dla portalu informacyjnego TVN24.pl. Po wybuchu pandemii koronawirusa stała się jedną z najważniejszych komentatorek rządowych rozwiązań dotyczących edukacji i reform szkolnictwa. W związku z upowszechnieniem nauczania zdalnego Suchecka prowadziła w telewizji Metro program „Jak się uczyć”. Była też ekspertką w cyklicznym programie „Koronawirus Raport. Szkoła” emitowanym w telewizji TVN24.

W przeszłości Justyna Suchecka związana była z tańcem towarzyskim. Na swoim koncie miała wiele sukcesów, w tym mistrzostwo województwa lubuskiego. Tańczyła tańce standardowe i latynoamerykańskie. Zajmowała się również nauczaniem tańca – jako instruktorka pracowała w Klubie Tańca Sportowego „Bolero” w Witnicy, a po przeprowadzce do Warszawy współpracowała ze studiem „Tańcz Warszawo”.

Prywatnie Suchecka związana jest z Szymonem Jadczakiem, dziennikarzem i publicystą, dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Obecnie Jadczak współpracuje z portalem Wirtualna Polska. W przeszłości przez wiele lat pracował w TVN, gdzie współtworzył program „Uwaga!”. Później pracował dla TVN24. Publikował również na portalach gazeta.pl i interia.pl. Jadczak ujawnił, że przygotowania Poczty Polskiej do wyborów prezydenckich w maju 2020 roku mogły kosztować ponad 68 milionów złotych. Jak wiadomo, do wyborów korespondencyjnych nie doszło. W październiku 2019 ukazała się jego książka pt. „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”, w której opisywał powiązania właścicieli klubu ze światem przestępczym.

Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

W maju 2020 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak ukazała się książka Justyny Sucheckiej pt. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Dziennikarka przedstawia w niej sylwetki trzydziestu utalentowanych, pracowitych i zaangażowanych młodych ludzi, którzy swoimi pomysłami i działaniami zadziwiają dorosłych. Bohaterowie książki udowadniają, że nie trzeba być dojrzałym i dorosłym, by móc zmieniać świat. Dzieci i nastolatki przedstawione w książce są ciekawe świata i starają się swoją energią zarazić innych. Są tu historie o niesamowitych odkryciach, sukcesach sportowych, przełamywaniu własnych słabości, mierzeniu się z samym sobą. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” to książka, która pozwoli niejednemu młodemu człowieki odkryć drzemiący potencjał i przekona do działania. Wśród bohaterów książki znajdują się m.in. Igor Falecki, Viki Gabor, Zuzanna Jabłońska, Michał Karbownik, Tymon Radzik i Iga Świątek.

Nagrody i wyróżnienia

Justyna Suchecka jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Suchecka otrzymała m.in. Nagrodę im. prof. Romana Czarneckiego, Nagrodę Grand Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne”. Jej książka „Young power” znalazła się w finale plebiscytu na Książkę Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl.

Książki Justyny Sucheckiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Justyny Sucheckiej w formie ebooka i papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.