Susanne BernerRotraut Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Karolek jedzie na zakupy, Książka | Susanne BernerRotraut

    Wyprawa rowerem z tatą po zakupy to nie byle co: trzeba pamiętać o tylu rzeczach! Jeszcze kaski, torba, lista zakupów… Na szczęście mama czuwa – teraz tata i Karolek mają już wszystko, co trzeba. Ale czy na pewno? Seria „Królik Karolek” autorki uwielbianych przez dzieci książek o ulicy Czereśniowej to zabawni zwierzęcy bohaterowie i krótkie, pogodne historyjki zachęcające do wspólnej zabawy, rozmów i wypatrywania na ilustracjach ulubionych szczegółów.

    Promocja
    okładka Rok na ulicy Czereśniowej, Książka | Susanne BernerRotraut

    Specjalne, zbiorcze wydanie bestsellerowej serii wyszukiwanek. Pięć książek w jednym grubym tomie! Witajcie na ulicy Czereśniowej! Zima czy wiosna, lato czy jesień, dzień czy noc – tu zawsze dużo się dzieje. Zobaczcie, jak Czereśniowa zmienia się w ciągu roku i co porabiają jej mieszkańcy. Każda strona to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentac...

    Promocja
    okładka Noc na ulicy Czereśniowej wyd. 2024, Książka | Susanne BernerRotraut

    Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku. Niektórzy wybrali się na nocne czytanie do biblioteki. Albo na festyn w parku, by podziwiać fajerwerki. Inni wolą spacer przy świetle księżyca. A są i tacy, którzy ruszają w pośc...

    Promocja
    okładka Dom na ulicy Czereśniowej. Ulica Czereśniowa, Książka | Susanne BernerRotraut

    Ulica Czereśniowa w nowej odsłonie – wielkoformatowa wyszukiwanka z rymowanym tekstem! Przy ulicy Czereśniowej stoi dwupiętrowy dom z ogrodem. Czy w dzień, czy w nocy – zawsze dużo się w nim dzieje. Wyobraź sobie, że nie ma przedniej ściany. Dzięki temu nic się przed tobą nie ukryje! Zajrzyj do środka i poznaj jego mieszkańców, ich zajęcia i zwyczaje! Kto śpi na strychu, a kogo piętro niżej budzi co rano papuga? Co pysznego pichcą na pierwszym piętrze Hanna i Zenon? A na pa...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.