Wirtualne Targi

Sylvain Tesson Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Lato z Homerem, Ebook | Sylvain Tesson

    Ponad dwa i pół tysiąca lat temu grecki poeta napisał dwa eposy, jeden o wojnie, drugi o drodze powrotnej do domu. Od tego czasu każde pokolenie analizuje te dzieła, próbując zrozumieć, co w nich zostało wyrażone. Jak większość dzieci Sylvain Tesson nudził się na lekcjach, kiedy w programie były Iliada i Odyseja. Powrócił do nich niejako z obowiązku jako czterdziestolatek, przygotowując cykl audycji radiowych, które później zaadaptował dla potrzeb tej właśnie książki. Z lit...

    Promocja
    okładka W syberyjskich lasach, Ebook | Sylvain Tesson

    W 2010 r. francuski pisarz, dziennikarz, podróżnik zrealizował pomysł, o którym myślał od lat. Zagubiona w tajdze chata nad brzegiem Bajkału stała się na ponad pół roku jego domem. Oddalony o kilka dni marszu od najbliższych siedzib ludzkich, zdany tylko na siebie, przybywa w środku syberyjskiej zimy, gdy mróz sięga trzydziestu kilku stopni. Ma ze sobą jedynie zapas żywności, alkoholu oraz sporo książek. Czas wypełnia mu przygotowywanie drewna na opał, rąbanie przerębli w l...

    Promocja
    okładka Lato z Rimbaudem, Ebook | Sylvain Tesson

    Czas pandemii. Autor wraz z przyjacielem wyrusza na cztery dni, by przejść trasę pieszej ucieczki Arthura Rimbauda z października 1870 roku. Wciąga czytelnika w tę wędrówkę, odtąd idziemy – a raczej galopujemy - z Rimbaudem, anarchistą, łobuzem, oszustem, punkiem, beatnikiem, dzikusem, awangardzistą, truwerem, kochankiem, synem marnotrawnym... A przede wszystkim z Rimbaudem - poetą. Sylvain Tesson z prędkością błyskawicy przemierza rzeczywiste i wyimaginowane krajobrazy od ...

Sylvain Tesson Ebooki

Sylvain Tesson urodził się w 1972 roku. To francuski pisarz, podróżnik, dziennikarz, członek organizacji pozarządowych. Na swoim koncie ma powieści oraz reportaże. Z wykształcenia jest geografem, ukończył Francuski Instytut Geopolityki. Tesson jest laureatem wielu nagród literackich, w tym prestiżowych Nagrody Goncourtów za opowiadanie w 2009 roku oraz Nagrody Renaudot w 2019 roku. Od wczesnych lat młodości Tesson podróżował po świecie, często w bardzo ekstremalnych warunkach. W trakcie wypraw przemierzał kontynenty na nogach lub na rowerze. Ze swoich podróży pisał dzienniki oraz nagrywał filmy.

Życiorys i kariera literacka Sylvain Tesson

Swoją miłość do ekstremalnego podróżowania Tesson odkrył podczas wyprawy rowerowej przez centralną Islandię. Następnie odbył wyprawę speleologiczną na Borneo. W latach 1993-1994 przejechał świat na rowerze z Alexandrem Poussinem, swoim kolegą z czasów liceum. Po tej przygodzie przyjaciele razem wybrali się na studia geograficzne. Na podstawie swoich wspomnień z podróży w 1996 napisali książkę pt. „On a roulé sur la terre”. W 1997 roku Tesson i Poussin przeszli pieszo przez Himalaje. W ciągu pięciu miesięcy przeszli z Bhutanu do Tadżykistanu. Łącznie mężczyźni przeszli przeszło 5000 kilometrów. W 1998 roku wydali książkę „La Marche dans le ciel: 5000 km à pied à travers l'Himalaya”. Celami kolejnych wypraw Tessona były stepy Azji Środkowej, Kazachstan, Uzbekistan, Pakistan. Na przełomie 2003 i 2004 roku Tesson podążał śladem uciekinierów z łagru, podążając trasą Sławomira Rawicza. W 2007 roku przebył drogę z Irkucka do Pekinu. Na podstawie tej wyprawy powstał film, który Tesson wyreżyserował wspólnie z Nicolasem Milletem. W 2012 roku Sylvain Tesson przejechał na motocyklu z Moskwy do Paryża drogą, którą Napoleon wycofywał się z Moskwy dwa wieki wcześniej. Tę wyprawę opisał w książce „Berezyna. O męskiej przyjaźni, podróżach motocyklem i micie Napoleona”.

Tesson podróżuje w większości samotnie. Stara się nie korzystać z najnowocześniejszych dóbr technologicznych. Swoje podróże finansuje głównie z realizowania filmów dokumentalnych, konferencji oraz sprzedaży swoich książek i relacji z podróży.

Tesson pisze przede wszystkim opowiadania. Ponadto tworzy przemowy oraz komentarze do filmów. Pisze również dla wielu prestiżowych czasopism. Jego teksty publikowane są m.in. w „Grands Reportages” czy „Le Figaro”. Tesson publikuje felietony dla magazynu „Lire”.

W Polsce ukazało się pięć książek Tessona. Wszystkie nakładem oficyny Noir Sur Blanc. Pierwszą z nich jest „W syberyjskich lasach”.

Następnie ukazała się „Berezyna”. W 2018 roku swoją polską premierę miała książka „Na dzikich ścieżkach”.

W 2019 roku ukazało się tłumaczenie książki „Lato z Homerem”.

Najnowszą książką Sylvaina Tessona jest „Duch śniegów”. To opowieść o północno-wschodnim Tybecie, a konkretnie o sawannie znajdującej się na wysokości 5000 metrów nad poziomem morza. Zamieszkują ją stada antylop, kozic i jaków. Króluje tam śnieżna pantera. Tesson udaje się do tego niezbyt gościnnego dla ludzi miejsca na zaproszenie Vincenta Muniera, specjalisty od fotografowania zwierząt i natury. Wspólnie wyruszają na poszukiwanie śnieżnej pantery, licząc nawet na krótkie, chwilowe spotkanie. Dzięki niebywałemu talentowi pisarskiemu Tessona czytelnicy mają szansę poczuć atmosferę panującą na tybetańskich pustkowiach. Przy okazji autor dywaguje na temat struktury świata i cyklu wymierania gatunków zwierząt, które przemieszczają się w miejsca niedostępne dla ludzi.

Książki Sylvaina Tessona na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sylvaina Tessona w formie ebooka i papierowej. Dostępne są następujące tytuły: „Duch śniegów”, „Na dzikich ścieżkach”, „W syberyjskich lasach”, „Lato z Homerem” oraz „Berezyna. O męskiej przyjaźni, podróżach motocyklem i micie Napoleona”.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.