Bony podarunkowe na Święta

Sylwia Zientek Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Lunia i Modigliani, Audiobook | Sylwia Zientek

    Czy miłość do malarza można pomylić z miłością do sztuki? Czy trzeba poświęcić siebie, by rozsławić najoryginalniejszego artystę na świecie? Czy próbując zadowolić wszystkich, można rozwijać się i żyć szczęśliwie? Lunia Czechowska z ubogiej i nieśmiałej emigrantki w Paryżu przeistacza się w modelkę, muzę i powiernicę Amedea Modiglianiego. To jednak nie wystarcza ambitnej Polce. Wikłając się w skomplikowaną relację z ekscentrycznym, rokującym malarzem jest gotowa podporządk...

    Promocja
    okładka Polki na Montparnassie, Audiobook | Sylwia Zientek

    Artystki burzą stary świat. Nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża. W Warszawie i Krakowie nie tylko zabraniano im portretowania nagich modeli, ale nawet malowania obrazów historycznych. Ówcześni artyści – z Matejką na czele – uważali, że malarstwo jest wbrew naturze kobiety. Najodważniejsze wsiadały więc w pociąg do Paryża, by tam uczyć się, rozwijać i spełniać marzenia o karierze. W dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata, żyło blisko...

Sylwia Zientek Audiobooki

Sylwia Zientek to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i historycznych. W 2013 roku za książkę „Złudzenia, nerwice, sonaty” była nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zientek ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto ukończyła studia specjalizacyjne w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Prywatnie Zientek pasjonuje się jazzem i soulem oraz historią Warszawy. Na swoim blogu Fantasmagoria pisze szkice biograficzne o ludziach sztuki.

Debiut literacki Sylwii Zientek

Przodkowie Sylwii Zientek pochodzili z Wołynia. Nie bez powodu w kilku jej książkach pojawia się temat Kresów i ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów dokonanego w latach 1943-44 na polskiej ludności. Echa rzezi wołyńskiej rezonują w powieściach „Złudzenia, nerwice i sonaty” i „Kolonia Marusia”.

Pierwsza z nich ukazała się w 2012 roku. Główną bohaterką jest trzydziestokilkuletnia kobieta, którą prześladują ataki nerwicy i paniki. Żeby zdławić napady lęku, nadużywa alkoholu, kompulsywnie robi zakupy. Kobieta za wszelką cenę dążyła do tego, by być idealną. Marzyła o byciu idealną matką, żoną i kochanką. Niestety każdy kolejny krok na drodze do wyznaczonego celu powodował pęknięcie w jej psychice. Niespełnione ambicje rodziły tylko napięcie i frustrację. W książce „Złudzenia, nerwice i sonaty” główna bohaterka w intymny sposób opowiada o swoich losach rodzinnych. W życiorysach matki i babki stara się znaleźć odpowiedzi na trapiące ją problemy.

W 2015 roku ukazała się druga książka Sylwii Zientek pt. „Próżna”. Bohaterkami powieści są przyjaciółki, ambitne i zdeterminowane prawniczki, które marzą o wielkiej karierze. Z przytupem wkraczają w świat warszawskiej korporacyjnej kancelarii prawnej. Los bywa jednak przewrotny – życie pokazuje, że sukces niekiedy ma bardzo gorzki smak. Bohaterki „Próżnej” doświadczają tego na własnej skórze. Kobiety postanawiają jednak wyjść naprzeciw konwenansom i całkowicie zmienić swoje życie.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się trzecia książka Sylwii Zientek pt. „Miraże”. Poszukująca dojścia do artystycznej bohemy Lili spotyka Juliana, zmagającego się z problemami finansowymi aspirującego poetę. Między nimi szybko rodzi się wzajemna fascynacja i gorące uczucie. Kochankowie planują wspólny wyjazd do Paryża. Niestety ich plany może pokrzyżować nadciągająca wojna.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść „Kolonia Marusia”. Sylwia Zientek przedstawia losy trzech pokoleń kobiet, na które wpływ miał horror rzezi wołyńskiej. Jedna z bohaterek, jak autorka, również jest pisarką i prawniczką. Po śmierci swojej matki próbuje odtworzyć dramatyczne losy rodziny, o których kobieta nigdy nie chciała opowiadać. Sylwia liczy na to, że dzięki poznaniu i opisaniu historii swoich przodków odzyska spokój ducha i kontrolę nad swoim życiem. Kobietę prześladują ataki paniki, a każdy kolejny dzień naznaczony jest obawą przed nadejściem katastrofy.

W 2016 roku ukazała się kolejna powieść Sylwii Zientek pt. „Podróż w stronę czerwieni”. Tym razem pisarka przedstawia losy trzech przyjaciółek, które wyruszają w drogę śladami młodopolskiej poetki, Marii Komornickiej. Zaczynają w Grabowie nad Pilicą, miejscu urodzin artystki. Później spędzają kilka dni w malowniczej Brugii, by wreszcie dotrzeć do Paryża. Bohaterki nie są jednak świadome, że ich marzenia i plany ulegną radykalnej zmianie, a koleje losu doprowadzą aż do gorącego Marrakeszu.

W 2017 roku Sylwia Zientek napisała pierwszy tom serii „Hotel Varsovie”. „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” rozpoczyna wielopokoleniową sagę rodzinną, rozciągniętą na blisko czterysta lat. Sylwia Zientek opisuje losy hotelarskiej rodziny na tle burzliwej historii Warszawy. W 2018 roku ukazał się drugi tom cyklu pt. „Bunt chimery”, a rok później trzeci – „Królewski szpieg”.

Najnowszą publikacją Sylwii Zientek jest wydana w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego książka „Polki na Montparnassie”. To zbiór nieznanych do tej pory historii polskich malarek mieszkających i pracujących w legendarnej dzielnicy Paryża. W czasach, gdy w Warszawie i Krakowie uznawano, że malowanie jest wbrew naturze kobiety, najodważniejsze artystki wsiadały w pociąg na Zachód, by tam szukać szans na rozwój, naukę i sukces. Bohaterkami książki są m.in. Anna Bilińska-Bohdanowicz, Alicja Halicka, Maria Dulębianka, Aniela Pająkówna, Maria Konopnicka i wiele innych polskich artystek.

Książki Sylwii Zientek na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sylwii Zientek w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły: „Polki na Montparnassie”, „Hotel Varsovie. Bunt chimery”, „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, „Kolonia Marusia”, „Podróż w stronę czerwieni”.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.