Szymon Hołownia Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Nie dajmy się podzielić, Audiobook | Szymon Hołownia, Michał Kolanko

    Szymon Hołownia o zderzeniu z wielką polityką, kulisach sejmowych rozgrywek i planach na przyszłośćNajbardziej charyzmatyczny rozgrywający na polskiej scenie politycznej zdaniem części publicystów. W opinii niektórych polityków celebryta i showman. Jest w grze, mimo że konkurenci przepowiadali mu szybki odwrót. Jaki jest Szymon Hołownia? Czego się boi? Co go napędza? Czy żałuje którejś ze swoich decyzji politycznych? Jaką ma wizję na przyszłość Polaków?Michał Kolanko – dzienn...

    Promocja
    okładka Kato-botoks. Trzy sposoby odmładzania duszy, Audiobook | Szymon Hołownia

    Zobowiązania, kredyty, poczucia niepewności, samotność, szalone tempo życia. Te wszystkie zmartwienia dnia codziennego sprawiają, że pojawiają nam się zmarszczki… Nie tylko te mimiczne, ale znacznie poważniejsze – zmarszczki na duszy, przez które czujemy, że powoli umieramy. Od tysięcy lat ulegamy tym samym skłonnościom: pożądliwośc...

Szymon Hołownia Audiobooki

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, pisarz, publicysta, prezenter telewizyjny i działacz społeczny, a od 2020 roku także polityk - poseł na Sejm X kadencji oraz Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej. Jest autorem przeszło dwudziestu książek, z których wiele dostępnych jest na Woblink jako ebooki (epub, mobi, pdf).. Większość z nich stanowią publikacje poświęcone teologii, życiu duchowemu, religii i współczesnej kondycji Kościoła katolickiego. Hołownia był kandydatem na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 roku. Jest również prezesem Polski 2050 - założycielem stowarzyszenia oraz partii o tej nazwie, i jej przewodniczącym. Przez wiele lat Hołownia kojarzony był przede wszystkim z działalnością dziennikarską i medialną - współpracował z "Gazetą Wyborczą", "Newsweek Polska", "Wprost" czy "Tygodnikiem Powszechnym". Rozpoznawalność zdobył głównie po tym, jak wraz z Marcinem Prokopem w latach 2008-2019 współprowadził program "Mam talent!", emitowany na antenie TVN. Hołownia jest także dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press.

Kim jest Szymon Hołownia?

Szymon Franciszek Hołownia urodził się 3 września 1976 roku w Białymstoku. Kilka lat studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, jednak ostatecznie nie uzyskał dyplomu. Dwukrotnie rozpoczynał i przebywał w nowicjacie w zakonie dominikanów, ostatecznie jednak nie przyjął święceń. Zamiast tego Hołownia rozpoczął swoją karierę medialną - w latach 1997-2000 był redaktorem działu kultury w "Gazecie Wyborczej", a kolejne trzy lata był felietonistą i redaktorem działu społecznego "Newsweek Polska" (powrócił tam jako publicysta w latach 2006-2012). Pracował także w "Rzeczpospolitej" (2005-2006), a jego teksty ukazywały się na łamach "Machiny", "Kultury popularnej", "Więzi", "Wprost" czy "Przewodnika katolickiego". Jego głos można było usłyszeć na falach Radia Białystok, VOX FM oraz Radia PiN. Największą popularność przyniosły mu jednak występy w telewizji. Szymon Hołownia został dyrektorem programowym stacji Religia.tv, którą to funkcję pełnił w latach 2007-2012. Później prowadził różne programy i segmenty, w tym na przykład przegląd prasy w "Dzień dobry TVN". Wielu osobom Hołownia był znany jednak głównie jako współprowadzący "Mam talent!". Z Marcinem Prokopem nie tylko prowadził programy telewizyjne, ale także pisał książki - na przykład ebook " Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci". Szymon Hołownia zawiesił swoją aktywność publicystyczną i medialną w momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności politycznej w roku 2019.

Aktywność społeczna i charytatywna

Zanim Szymon Hołownia wszedł do polityki, był aktywnym działaczem społecznym. Jest założycielem dwóch fundacji charytatywnych - "Kasisi", zajmującej się prowadzeniem domu dziecka z Zambii, oraz "Dobra Fabryka", która pomaga mieszkańcom między innymi Mauretanii, Burkiny Faso, Senegalu czy Bangladeszu. Hołownia pracował także na rzecz praw dziecka - na przykład zorganizował zbiórkę obywatelską w roku 2019, w ramach której udało się zebrać dwa miliony złotych na funkcjonowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Działalność polityczna

8 grudnia 2019 roku na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Szymon Hołownia ogłosił oficjalnie swoje wejście do polskiej polityki - start w wyborach na prezydenta Rzeczpospolitej w 2020 roku jako kandydat niezależny. W niektórych sondażach na wiosnę 2020 jego kandydatura osiągnęła poparcie nawet na poziomie 20%. Ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem 13,7% i ogłosił, że w II turze sam odda głos na Rafała Trzaskowskiego. Jeszcze w trakcie tej kampanii Hołownia ogłosił powołanie ruchu społecznego - stowarzyszenia Polska 2050. Partię o tej nazwie (pod przewodnictwem Michała Koboski) zarejestrowano w marcu 2021 roku. Rok później Szymon Hołownia został nowym przewodniczącym tego ugrupowania. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku Polska 2050 zawiązała koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym o nazwie Trzecia Droga - Hołownia uzyskał w tym głosowaniu mandat posła X kadencji. Ugrupowania reprezentowane przez Donalda Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołownię, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia zawarły tzw. pakt senacki oraz, później, umowę koalicyjną w Sejmie RP. Szymon Hołownia został marszałkiem tej izby na pierwszym posiedzeniu Sejmu X kadencji.

Książki Szymona Hołowni

Szymon Hołownia ma na swoim koncie ponad 20 książek. Większość z nich wydał pod szyldem Wydawnictwa Znak, z którym współpracuje nieprzerwanie od 2007 roku. Pierwszą książką wydaną w Znaku były „Tabletki z krzyżykiem”, w której w bardzo dowcipny sposób opowiedział o sprawach wiary i religii. W kolejnej książce pt. „ Monopol na zbawienie” odpowiedział na różne pytania, które mogą zaprzątać głowy wierzących. Poruszył w niej temat przestrzegania 10 przykazań we współczesnym świecie, wytłumaczył przykazania kościelne oraz opisał zjawiska, z którymi Kościołowi nie po drodze. W 2018 roku ukazała się jedna z najpopularniejszych książek Hołowni pt. „ Boskie zwierzęta”. Opisał w niej rolę, jaką Bóg nadał zwierzętom na ziemi, a także starał się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy zwierzęta idą do nieba, oraz dał wskazówki, jak powinniśmy je traktować. W książkach „Święci pierwszego kontaktu” i „ Święci codziennego użytku” przybliżył sylwetki kilkunastu świętych – bardziej oraz mniej znanych, których warto sobie przypomnieć. Zdecydowana większość publikacji Hołowni łączy nowoczesne podejście do kwestii wiary, duchowości i podejmowania kwestii związanych ze zderzeniem religii i współczesności. Na Woblink czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf także takie ebooki jak: "Jak robić dobrze", "Teraz albo nigdy", "Ludzie czasów Jezusa", a także bardzo ważne i aktualne dzieło "Fabryka jutra. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki".

Wyróżnienia

Szymon Hołownia otrzymał wiele prestiżowych nagród dziennikarskich. Wśród nich są m.in. Grand Press za wywiad oraz dziennikarstwo specjalistyczne, Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, Wiktor publiczności oraz Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.