W mocy nadziei. Podręcznik do nauki religii dla kl. II szkoły branżowej
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Ewelina Maniecka
Podręcznik nr KR-51-01/18-KR-19/21 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II szkoły branżowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-5-01/18.
Jednym ze źródeł wolności jest wiara w Jezusa, który mówił poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli (J 8,32). Dzięki podręcznikowi uczniowie będą mogli poszukiwać źródeł prawdy i wolności. Człowiek, który wierzy powinien poznać źródła swojej religii, by poczuć się wolnym i móc kontynuować swoją drogę wiary i przygodę z Bogiem w życiu.
Podręcznik składa się z 9 rozdziałów, wzbogacony licznymi zdjęciami, mapami, obrazkami, zawiera Mały Katechizm
Podręcznik nr AZ-21-04/20-KR-4/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej w klasie V szkoły podstawowej.Patronem klasy V jest św. s. Faustyna, która ukazując swoim życiem Jezusa miłosiernego, pomoże uczniom podjąć trud wzrastania w wierze i dostrzegania ludzi w potrzebie. W podręczniku młodzi ludzie bliżej poznają dzieje Jezusa, Jego działalność i przypowieści, spotkają się również z Karolem Wojtyłą. Podręcznik zawiera słowniczek, pytania sprawdzające, które pomogą utrwalić w...
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Ewelina Maniecka
Karty pracy dla klasy II liceum i technikum do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, może być stosowany jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr KR-32-01/18-KR-18/21.
Kocham Cię, dobry Jezu. Pomoce katechetyczne dla sześciolatkówPodręcznik (w formie kart pracy ucznia) nr AZ-04-01/18-KR-6/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, przeznaczony dla klasy „0”, zgodny z programem nauczania numer AZ-0-01/18.
Zestaw 39 plansz – kart pracy do wybranych katechez, umieszczone w teczce z gumką: obrazki, kolorowanki, naklejki, wypychanki.
Karty pracy do podręcznika U źródeł wolności pomogą uczniom usystematyzować wiedzę, poszerzyć horyzonty, a także skłonią do głębszych przemyśleń, do zadawania pytań i szukania odpowiedzi dotyczących Boga, wolności, wiary, historii Kościoła, modlitwy. Gotowe pytania sprawdzające wiedzę ucznia, zadania, miejsca na zapisywanie odpowiedzi, notatek, krzyżówki. Karty pracy mają zaktywizować ucznia.
Spotykamy się z żywym Słowem Podręcznik do nauki religii dla klasy VII szkoły podstawowej red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr KR-31-01/10-KR-1/12 do nauczania religii rzymskokatolickiej w klasie siódmej szkoły podstawowej na terenie archidiecezji krakowskiej, zgodny z programem nauczania nr AZ-3-02/13. Numer Imprimatur - dopuszczenia do druku nr 756/2017 z dnia 24 marca 2017 r....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.