Chciwy i przebiegły książę Gonzaga planuje zamordować swojego przyjaciela i przejąć jego majątek. Na jego drodze staje Henryk de Lagardere, młody szlachcic, człowiek honoru o niezłomnym charakterze oraz mistrz w posługiwaniu się szpadą.
Pierwowzorem komiksu jest wielokrotnie wznawiana powieść Paula Fevala, która doczekała się również kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych.
Salivan - baza Federacji znajdująca się w odległym układzie planetarnym C-2 - została zaatakowana przez Muunów. Dzięki błyskawicznej ucieczce agenci Nino: Tajfun i Kriss unikają pojmania. Po złożeniu raportu w sztabie powracają do układu C-2 aby zbierać informacje o działaniach Muunów oraz odnaleźć swoją współpracowniczkę Maar, która pozostała na Salivanie. "Zagadka Układu C-2" miała swoją premierę w 1984 roku na łamach "Świata Młodych". Można powiedzieć, że od razu komiks t...
Baza wojskowa położona na kilkunastu oceanicznych wyspach zostaje zaatakowana przez tajemniczy oddział. W trakcie bitwy mała grupka napastników niepostrzeżenie zakrada się do sejfu i wykrada znajdującą się w nim kasetkę.
Zadanie odnalezienia włamywaczy i odzyskania kasetki otrzymują Tajfun, Kriss i Maar - agenci kosmicznych służb specjalnych.
Naukowcy badają zahibernowane, prehistoryczne stworzenie, odnalezione w odległym zakątku kosmosu. Kiedy jeden z badaczy spróbuje wykorzystać kosmiczne monstrum do własnych celów, ogromne stworzenie wydostanie się na wolność, niszcząc wszystko co napotka na swej drodze.
Do walki z potworem stają wojska lądowe i powietrzne, a także trójka agentów Nino - kosmicznych służb specjalnych.
Istnienie Federacji Planet stanęło pod znakiem zapytania - mieszkańcy jednej z nich o nazwie Hava'na'cooba zażądali autonomii. Po próbie ingerencji zbrojnej Prezydent Federacji zdecydował się ustąpić. I to była jedna z jego ostatnich decyzji. Czy rzeczywiście zginął z rąk rebeliantów? Jaki związek z tym wszystkim mają surowce naturalne i to, że Hava'na'cooba jest głównym producentem nowego popularnego narkotyku? Kto chce kontrolować agencję Nino? Tego wszystkiego będzie musia...
Bez kompromisów to zbiór pięciu opowieści o Tajfunie, których nie mieliście jeszcze okazji przeczytać.
Czy agent NINO był kiedyś zakochany?Czy uda mu się uniknąć konfliktu międzyplanetarnego podczas próby odzyskania ważnej przesyłki? Jak daleko posunie się, by ukarać winnych? Co porabia w czasie urlopu?
Tajfun, Kriss, Maar oraz Sato - chcieliście ich powrotu? Prośby zostały wysłuchane.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.