Motoharu Tsujimura i Akira Hasumi przyjaźnią się od dziecka, każdą wolną chwilę spędzając razem. Jednak pewnego dnia Motoharu odkrywa, że to, co czuje do Akiry, wykracza poza ramy przyjaźni. Szczerze wyznaje Akirze swoją miłość, ale zostaje odrzucony. Przyjaciel odsuwa się od niego, zaś Motoharu topi smutki w alkoholu, w towarzystwie gejsz. Tymczasem obaj rozpoczynają studia na tej samej uczelni i nie ma możliwości, żeby się nie spotykali... Spin-off historii opisanej w man...
"Pocałuj mnie. Jeżeli ci się spodoba, czy nie będzie to znaczyło, że jednak mnie kochasz"? Wydaje się, że związek Shirotaniego i Kurose nareszcie zmierza w dobrym kierunku. Mężczyźni coraz lepiej czują się w swoim towarzystwie i po raz pierwszy z nadzieją spoglądają w przyszłość. Ale czy pojawienie się kobiety, która przyczyniła się do rozwoju choroby Shirotaniego, nie spowoduje katastrofy? Oto finał opowieści o małomównym terapeucie i cierpiącym na mizofobię sekretarzu!...
„Tylko ja potrafię do reszty cię splugawić”.
Podczas przypadkowego spotkania w windzie Shirotani po raz pierwszy z własnej woli dotyka dłoni Kurose. Kiedy nadchodzi czas rozstania, terapeuta łapie dla niego taksówkę, a sam rusza do domu piechotą. Ale czy Shirotani pozwoli mu odejść? I czy przeszłość Kurose będzie miała wpływ na ich związek?
„Chcę jeszcze bardziej splugawić twoje ciało”.
Związek Shirotaniego i Kurose przechodzi kolejny kryzys, gdy terapeuta postanawia wyjawić swojemu pacjentowi powód, dla którego pragnie z nim być. To niespodziewane wyznanie budzi w Shirotanim wspomnienia o traumie z dzieciństwa, która zapoczątkowała jego chorobę.
Czy uczucie łączące małomównego terapeutę i cierpiącego na mizofobię sekretarza ma szansę przetrwać?
„Wokół mnie unosi się jego zapach.”
Na samą myśl o tym, że Kurose mógłby go pocałować, Shorotani traci resztki zdrowego rozsądku. Nie może zrozumieć, co sprawia, że mężczyzna budzi w nim tak wielkie emocje. Czy zdoła się opamiętać? A może jednak zatraci się w pożądaniu? Czy między nim a małomównym terapeutą rozkwitnie miłość?
„Kiedy jestem z Kurose, odnoszę wrażenie, że staję się trochę normalniejszy.”
Shirotani cierpi na mizofobię – lęk przez zabrudzeniem i zarażeniem się, połączony z obsesyjną potrzebą mycia rąk – co przysparza mu wielu problemów nie tylko w życiu prywatnym, ale i w zawodowym. Pewnego dnia poznaje Kurose, terapeutę, który proponuje mu serię prywatnych sesji, mających pomóc w przezwyciężeniu tej przypadłości.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.