Wiewiórka kocha SWOJE drzewo. To jest JEJ drzewo i to są JEJ szyszki. Musi chronić SWOJE drzewo. Zamontować bramę albo postawić płot, a najlepiej zbudować mur! Tak, długi i wysoki mur będzie najlepszy. Pięknie ilustrowana, mądra opowieść dla najmłodszych o zachłanności, egoizmie i o tym, że skupiając się wyłącznie na sobie, stajemy się samotni. Polecamy także pozostałe części w serii o wiewiórce i niełatwych emocjach: "Trochę dużo" i "Już nie chcę być wiewiórką".
Wiewiórka już nie chce być wiewiórką. Życie bobra, jelenia lub jeża jest z pewnością ciekawsze.
Olivier Tallec spełnia wszystkie zachcianki chimerycznego zwierzątka i pozwala mu zaznać życia w innej skórze. Urocza i dowcipna opowieść dla przekornych, którzy wierzą, że gdzie indziej trawa jest bardziej zielona.
Kontynuacja serii o wiewiórce znanej z książek „To jest moje drzewo” i „Trochę dużo”.
Wiewiórka wie, że drzewo jest delikatne i kruche i trzeba się nim opiekować. Ale co zrobić, gdy szyszki są tak pyszne? Igły - delikatne w smaku i lekko słodkie? A z malusieńkich gałązek można rozpalić niewielkie ognisko i zaprosić przyjaciół… Olivier Tallec opowiada nową przygodę wiewiórki z lekkością i dowcipem, jednocześnie zaprasza na lekcję odpowiedzialności i empatii. „Trochę dużo” to pięknie ilustrowana książka obrazkowa z ekologicznym przesłaniem....
Przepięknie zilustrowana bajka z 14 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a kociołku bulgoce woda. „Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, mu...
Zabawna wyszukiwanka-zgadywanka dla najmłodszych, narysowana przez ilustratora przebojowego „Dużego Wilka i Małego Wilka”. Na każdej rozkładówce znajdziecie galerię rozbrajających postaci i związaną z nią zagadkę. Kto przebrał się za konia? Kto schował się pod dywanem? Kto wdepnął w farbę? Kto skakał na trampolinie? Oglądajcie ilustracje i wypatrujcie szczegółów, by znaleźć odpowiedź. Dzięki komicznym scenkom, pełnym wdzięku rysunkom i pomysłowym pytaniom ćwiczenie spostrzega...
Zabawna wyszukiwanka-zgadywanka dla najmłodszych, narysowana przez ilustratora przebojowego „Dużego Wilka i Małego Wilka”. Na każdej rozkładówce znajdziecie galerię rozbrajających postaci i związaną z nią zagadkę. Kto jest zakochany? Kto się nie wyspał? Kto zjadł cały dżem? Kto chce kogoś wystraszyć? Oglądajcie ilustracje i wypatrujcie szczegółów, by znaleźć odpowiedź. Dzięki komicznym scenkom, pełnym wdzięku rysunkom i pomysłowym pytaniom ćwiczenie spostrzegawczości staje si...
Wiewiórka kocha SWOJE drzewo. To jest JEJ drzewo i to są JEJ szyszki. Musi chronić SWOJE drzewo. Zamontować bramę albo postawić płot, a najlepiej zbudować mur! Tak, długi i wysoki mur będzie najlepszy.
Pięknie ilustrowana, mądra opowieść dla najmłodszych o zachłanności, egoizmie i o tym, że skupiając się wyłącznie na sobie, stajemy się samotni.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.