Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Sekretnymi kręgami warszawskich kolekcjonerów artefaktów wstrząsa fala kradzieży. Śledztwo będzie wymagało elastycznego podejścia, na szczęście Szymon Wilk nie na darmo został uczniem gruzińskiego jogina...
Lata 50. XX wieku. Polską Rzeczpospolitą Ludową niepodzielnie rządzi partia i Urząd Bezpieczeństwa. Dominikanin Jakub Lange podróżuje po świecie badając przypadki zmartwychwstań. Prawdziwą próbą okaże się jednak dla niego rejs do Polski... Od tego, czy Jakub zdoła stawić czoła nieumarłym, zależeć będzie życie pasażerów i załogi MS Batory!
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W tym specjalnym zeszycie prezentujemy krótkie przygody bohaterów W7 – straszne, śmieszne i niesamowite – oraz materiały zza kulis pracy nad serią komiksową, czyli fragmenty scenariuszy, szkice i storyboardy plansz. Za rysunki w zeszycie odpowiada śmietanka twórców polskiego komiksu, w tym Michał Śledziński („Osiedle Swobod...
Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.Karol Kot, Wampir z Krakowa, zostaje powieszony za swoje zbrodnie. Kiedy ciało Kota trafia do autopsji okazuje się, że morderca przewidział
własną śmierć i nie zamierza przestać zabijać...
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W zrujnowanym kościele na mazowieckiej wsi Kazimierz Dejmek wraz z aktorami prowadzi próby do spektaklu Dziady. Kiedy w ramach zaduszkowego obrzędu aktorom udaje się przyzwać prawdziwego upiora, stawką staje się już nie premiera spektaklu, ale przeżycie nocy!
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Radzieccy naukowcy podejmują kolejne próby wysłania żywych organizmów w kosmos. Jeden z lotów okazuje się mieć dramatyczny finał.
W warszawskim szpitalu doktor Bogumiła Fiszer musi zaopiekować się nietypowymi pasażerami satelity, którzy ukrywają zabójczą tajemnicę.
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Po dramatycznej konfrontacji z czarną wołgą Szymon Wilk zostaje poddany leczeniu psychiatrycznemu. Wkrótce przekonuje się, że pacjenci szpitala posiadają niezwykłe umiejętności, które władza ludowa chce wykorzystać do swoich celów...
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany. Pod pozorem urlopu jego dotychczasowi członkowie wyjeżdżają na Kaszuby, aby ruszyć śladem teczki, skrywającej tajemnice z przeszłości jednego z nich. Mieszkańcy lasu mają jednak wobec nich własne plany.
Rok 1963, Dolny Śląsk.
Wrocław zostaje odcięty od kraju kordonem sanitarnym ze względu na epidemię zachorowań na czarną ospę. W rzeczywistości Służba Bezpieczeństwa chce ukryć wybuch chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie wojskowej.
Tymczasem w podwrocławskiej wiosce członkowie Wydziału 7 muszą zmierzyć się z ogniskiem epidemii i jej nosicielami - i przeżyć!
Rok 1963, okolice Wrocławia. Dręczony koszmarnymi wspomnieniami dominikanin Jakub Lange interweniuje na wsi, w której bije źródło uzdrawiającej wody. Miejscowy ksiądz chce ujawnić jej właściwości, co nie jest po myśli kurii. Eksplozja toksycznych chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie sprawia, że sytuacja staje na głowie, a Lange musi zmierzyć się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Na szczęście nie jest sam! O ile jego niezwykła towarzyszka jest tym, za kogo się podaje......
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.