Książka przedstawia ponad 60 najbardziej znanych ras koni, zarówno gorąco- i zimnokrwistych, jak i kuców. Oprócz informacji o wyglądzie, pochodzeniu i użytkowaniu poszczególnych ras znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. konia fryzyjskiego, perszerona czy falabellę.
Owady należą do najbardziej pasjonujących i najliczniejszych zwierząt na Ziemi. Do tej pory sklasyfikowano około 1 mln gatunków na całym świecie, ale uznaje się, że dalsze 5 mln wciąż nie zostało rozpoznanych. W atlasie scharakteryzowano 250 gatunków, które można spotkać na terenie Polski. Szczegółowe opisy zostały uzupełnione fotografiami, czyniąc z atlasu doskonałą pomoc naukową w identyfikacji i obserwowaniu najpowszechniejszych przedstawicieli owadów w naszym kraju
Jaki to owad? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków owadów. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. odorka zieleniaka, nartnika dużego czy rusałkę pawik.
W zdominowanym przez mężczyzn Imperium Rzymskim cesarzowe nie zawsze pozostawały w cieniu mężów. Książka ukazuje polityczną aktywność i rolę dynastyczną kobiet na dworze bizantyjskim w II połowie V wieku. Jej bohaterkami są cztery kobiety należące do jednej rodziny, które odegrały istotną rolę w historii tego okresu.Niniejsza, pierwsza w języku polskim monografia tego tematu wypełnia znaczącą lukę w polskiej historiografii.
Fryderyk Tadanier (1892–1960) jeden z czołowych krakowskich architektów modernistycznych międzywojnia, autor jedynego wieżowca w obrębie Plant, czyli budynku Komunalnej Kasy Oszczędności przy placu Szczepańskim. Jego domeną była architektura mieszkaniowa, ale projektował także budynki użyteczności publicznej współtworzące nowoczesną infrastrukturę II Rzeczypospolitej – młodego państwa ambitnie prącego ku modernizacji. Książka Kamili Twardowskiej rekonstruuje fascynującą biogr...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.