Andrzej Niesiołowski przez wiele lat był postacią albo zapomnianą, albo przemilczaną, co może dziwić, bo przecież należał do czołowych reprezentantów polskiej inteligencji katolickiej. Był znanym i cenionym uczonym, publicystą oraz myślicielem, mocno zakorzenionym w ideach płynących z katolickiej nauki społecznej. Jego nazwisko jednak rzadko występuje w opracowaniach słownikowych, leksykonach socjologii, filozofii, pedagogiki. Ma on jedynie swój biogram w kilku słownikach ogó...
Kiedyś Marcel Proust powiedział: „Miłość nie istnieje w sobie, ale w nas, jest naszym osobistym dziełem”. Nie sposób nie przyznać racji wielkiemu, francuskiemu pisarzowi, bo w sumie, kto „tworzy” miłość, jak nie my sami. Każdy bowiem ma swój obraz miłości utkany z własnych doświadczeń, przeżyć, podobnych symboli, znaków dostarczonych przez kulturę, w której żyje. I chociaż obraz ten jest uniwersalny, to jednak ma konteksty indywidualne. Każdy z nas tworzy swoją osobistą, spec...
Flamaster wodny to seria książek do czytania, oglądania i malowania. Wybrane elementy na stronach książek – białe – pokryte są specjalną powłoką, która po pomalowaniu wodą nabiera koloru. Do każdej książki dołączony jest specjalny pisak, który należy napełnić wodą. Po wyschnięciu stron kolory znikają, a dziecko może pomalować obrazek ponownie.
Wspaniała propozycja dla maluszków i ich rodziców. Ten zestaw to mnóstwo pomysłów na zabawę. W środku znajdziecie książkę z uroczymi wierszykami Urszuli Kozłowskiej, obrazki do kolorowania, kredki oraz zestaw naklejek. Pudełko możecie wykorzystać jako ramkę na zdjęcia lub pierwsze rysunki Waszej pociechy. Polecamy na prezent.
Każdy pragnie mieć przyjaciela, takiego od serca, z którym mógłby spędzać czas, dzielić z nim radości i smutki, powierzać sekrety. Znalezienie bratniej duszy to niełatwa sztuka. Kiedy jeżykowi Ignacemu wydaje się, że to niemożliwe, marzenie spełnia się w nieoczekiwany sposób! Wszystko się zgadza... Tak wygląda przyjaźń. Jednak nowy towarzysz zabaw okazuje się być zupełnie odmiennym jeżem!
Powyżej 4 lat!
„Każda kaczka lubi co dzień
moczyć piórka w chłodnej wodzie,
więc ogromnie jest szczęśliwa,
gdy po stawie może pływać.”
Uroczym wierszom Urszuli Kozłowskiej towarzyszą plastelinowe ilustracje Joli Czarneckiej. Naciskając odpowiedni przycisk umieszczony na marginesie książki, dziecko usłyszy wierszyk o wiejskim zwierzątku.
W serii dzieci znajdą również tytuł „Wierszyki z zoo i z Afryki”.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.