Czego możemy nauczyć się dzięki byciu rodzicem i samoakceptacji? Jaką moc mają dobre słowa kierowane do samego siebie? Autorka bestsellerowej serii dla dzieci „Ja. Uważność i emocje”, specjalistka od jogi i uważności, tym razem wraca z poruszającą i wzmacniającą książką dla dorosłych czytelników i czytelniczek. Przez dziesięciolecia Susan Verde zmagała się ze swoim wewnętrznym krytykiem, głosem, który mówił jej, że nie jest wystarczająca. Joga, medytacja i praktyki uważności ...
Czy jedna osoba może coś zmienić w świecie? Czy jedno dziecko może to zrobić? Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Jedno nasiono zapoczątkuje cały ogród, jedna nuta to początek pięknej melodii, jedna wyjęta cegła zacznie burzyć mur. „Ja, akcja” to wezwanie dzieci do działania, zachęcające je do zabrania głosu, wyciągnięcia ręki i zrobienia tego pierwszego kroku. Książka zawiera przewodnik po medytacji i ćwiczenia z autorefleksji. Fantastyczny duet, Susan Verde i Peter H...
Mała dziewczynka wędruje przez muzealne sale. Każde napotkane dzieło sztuki wywołuje w niej żywą reakcję. Czuje radość, ekscytację, ciekawość, ale kiedy natrafia na puste płótno, pojawia się obawa. Czy umiałaby je wypełnić tak, jak wielcy mistrzowie?
Oczywiście! Wszystko, co do tej pory zobaczyła, uruchomiło jej wyobraźnię i niezmierzone pokłady kreatywności.
O serii: „Interesuje was joga dla dzieci i mindfulness dla dzieci? Mnie bardzo i od dawna szukałam książek, które pozwolą mi przedstawić córce ten temat, a może nawet zacząć praktykować? Zwłaszcza że sama nie jestem joginką, więc to również pierwsze kroki dla mnie. Na szczęście znalazłam dobre książki, które naprawdę bezboleśnie wprowadzają nawet czterolatki w świat jogi i uważności” – Ania Oka, autorka bloga Zabawkator" Książka polecana przez Polskie Towarzystwo Biblioterap...
„Moje myśli uspokajają się. Mój umysł się rozjaśnia.
Jestem SPOKOJEM.”
Idealna lektura do poduszki, znakomita też do czytania w szkole lub przedszkolu
Przewodnik po mindfulness, nazywanym także uważnością lub uważną obecnością. Poczuj wraz z dzieckiem, jak chwila medytacji może przywrócić spokój, radość i równowagę w życiu.
„Zamykam oczy i robię miejsce w myślach i sercu, żeby tworzyć i śnić.”
Słowo „joga” oznacza jedność. To unikalny, ale i prosty sposób na wyciszenie się i uspokojenie. „Ja, joga” zainspiruje czytelników w każdym wieku.
Zawiera dostosowane do dzieci instrukcje praktykowania jogi, aby wzmocnić ciało, uspokoić umysł i rozbudzić wyobraźnię.
Bycie człowiekiem oznacza pełnię możliwości. Uczymy się, marzymy, zachwycamy światem wokół. A czasem popełniamy błędy, boimy się, czujemy smutek.
Fantastyczny duet, Susan Verde i Peter H. Reynolds, autorzy bestsellerowych książek „Ja, joga”, „Ja, spokój”, Ja, miłość”, tym razem próbują pokazać, co to znaczy być człowiekiem, czym jest empatia i jak możemy dokonywać w życiu dobrych wyborów.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.