Bony podarunkowe na Święta

Vincent Zabus Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii. Komiks. Tom 1
, Książka | Jostein Gaarder, Vincent Zabus, Nicoby

    Światowy bestseller w nowej odsłonie jako powieść graficzna! Pewnego dnia Zofia otrzymuje tajemniczy list z intrygującym pytaniem Kim jesteś? Wkrótce pojawia się druga wiadomość Skąd wziął się świat? Tak rozpoczyna się niezwykła korespondencja między ciekawską młodą bohaterką a jej tajemniczym korespondencyjnym przyjacielem. Gdy pytania zaczynają się mnożyć, Zofia zostaje wciągnięta w zaskakującą przygodę historii zachodniej filozofii. Poszukiwanie odpowiedzi pozwoli jej zba...

    Promocja
    okładka Miasteczko szeptów, Książka | Vincent Zabus, Renaud Collin

    Było sobie małe miasteczko zagubione wśród łąk i pól. Ładne domy na tle wspaniałej przyrody. Pomimo tych zewnętrznych uroków w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy. Dzisiaj na przykład w miasteczku odbywa się doroczne święto z udziałem orkiestry dętej. Ale nie słychać żadnej muzyki, żadnego dźwięku, żadnych śpiewów. Nie widać też radości na twarzach mieszkańców ani radosnej atmosfery... Alicja jest mieszkanką tego miasteczka. Ludzie mówią, że ma niedobry charakter, a to dlateg...

    Promocja
    okładka Rekwizytor Otto, Książka | Vincent Zabus, Renaud Collin

    Leo stracił oboje rodziców. Jego ból jest tak wielki, że słowa nie chcą się przecisnąć przez jego gardło. I nie może nawiązać żadnego kontaktu z otoczeniem... Aż do dnia, w którym spotyka człowieka równie samotnego jak on: pana Ottona, rekwizytora. Nie ma sytuacji beznadziejnych, w każdym z nas są ukryte siły, które pomogą nam odnaleźć drogę do szczęścia. O tym właśnie przekona się każde dziecko, śledząc fantastyczne przygody małego Leona, przedstawione w tej książeczce....

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.