Wirtualne Targi

Waldemar Lejdward Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Natura i piętno, Ebook | Waldemar Lejdward

    "Wcześniej Arnold nie przejawiał innych skłonności. W zasadzie stronił od gangów młodzieżowych. Nie należał do żadnego. Dużo krzyku, puszenia się i nie zawsze zdrowe pomysły. Wolał rozmyślania w samotności. Prowadził osobliwy dialog ze samym sobą Scenki były wzorowane na książkach lub filmach, które oglądał." 

    Promocja
    okładka Błękitnooka, Ebook | Waldemar Lejdward

    Waldemar Lejdward pisze od 2007 roku. Opublikował jedenaście utworów oraz dwa zbiory opowiadań.Tematami jego książek jest ukazanie niezłomnej pasji ludzkiej. Mimo trudności, które człowiek napotyka, w postaci choćby nieuleczalnej choroby.Jedna z jego opowieści Lekkość kamienia wygrała plebiscyt czytelniczy w 2017 roku, organizowany przez serwis Granice.

    Promocja
    okładka Stracone złudzenia, Ebook | Waldemar Lejdward

    Bohaterem pierwszej opowieści jest aktor, który został usunięty z ekipy teatru gdyż nie posiadał dostatecznego wykształcenia zawodowego. Druga opowieść jest o o wiejskim organiście, który marzy o komponowaniu własnych utworów lecz brakuje wiedzy teoretycznej, by tworzyć. Trzecia z opowieści ukazuje młodego człowieka, który szuka prawdziwej przyjaźni. Cechą wspólną wszystkich bohaterów jest trudność w realizacji przyjętych marzeń.Autor jest byłym nauczycielem i wychowawcą młod...

    Promocja
    okładka Nieustające święto, Ebook | Waldemar Lejdward

    "Nie traćmy marnie życiaDopóki jeszcze czas.Ta czara do wypiciaKażdemu grozi z nas."Nie traćmy marnie życiaWaldemar LejdwardByłem długoletnim pedagogiem i wychowawcą młodzieży. Odbyłem wiele praktyk zawodowych z uczniami zarówno w kraju, jak i za granicą. Niektóre z tych wyjazdów opisałem w tomie opowiadań "Bogini zwycięstwa". Ostatnia książka jest plonem pobytu w sanatorium w Inowrocławiu. Spotkałem tam kuracjusza, który zdawał sobie sprawę, że jest to już ostatni jego wyjaz...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.