Książka dla małych miłośników motoryzacji, a w niej bogate ilustracje oraz wierszowane historyjki. Dodatkową atrakcją są dołączone dźwięki. Posłuchaj, jak brzmią: kamper, samolot, helikopter, koparka, radiowóz, lokomotywa oraz inne pojazdy, zwierzęta i przedmioty pokazane w książce. Do czytania, słuchania i oglądania!
Książka dla małych miłośników motoryzacji, a w niej bogate ilustracje oraz wierszowane historyjki o pojazdach. Dodatkową atrakcją są dołączone dźwięki. Posłuchaj, jak brzmią: motocykl, wóz strażacki, tramwaj, radiowóz, autobus, kabriolet oraz inne pojazdy, zwierzęta i przedmioty pokazane w książce. Do czytania, słuchania i oglądania!
Książka dla małych miłośników zwierząt, a w niej bogate ilustracje oraz wierszowane historyjki o ulubionych zwierzakach. Dodatkową atrakcją są dołączone dźwięki. Posłuchaj, jak brzmią: koń, kot, pies, świnka, delfin, słoń, papuga, osioł oraz inne zwierzęta i przedmioty pokazane w książce. Do czytania, słuchania i oglądania!
Dzieci myślą o tym, kim będą, gdy dorosną. Jak spełnić ich marzenia? Na stronach tej książeczki przedstawione są postacie wykonujące różne zawody. Gdy twarz dziecka odbija się w dołączonym do książki lusterkach, może ono zobaczyć siebie jako weterynarkę, tancerkę, policjantkę, fryzjerkę i nauczycielkę. Wspaniała zabawa interaktywna połączona z poszerzeniem wiedzy na temat ciekawych dla dziecka zawodów.
Dzieci myślą o tym, kim będą, gdy dorosną. Jak spełnić ich marzenia? Na stronach tej książeczki przedstawione są postacie wykonujące różne zawody. Gdy twarz dziecka odbija się w dołączonym do książki lusterkach, może ono zobaczyć siebie jako strażaka, astronautę, budowniczego, rolnika i kucharza. Wspaniała zabawa interaktywna połączona z poszerzeniem wiedzy na temat ciekawych dla dziecka zawodów.
„Kolorowanki i zabawy logopedyczne" to doskonała książka dla dzieci, którym z trudnością przychodzi opanowanie poprawnej wymowy. Żmudne ćwiczenia i nieustanne powtarzanie nudzą i zniechęcają dzieci do pracy. W tej książce praca ma charakter zabawy – dziecko koloruje według kodu lub własnego pomysłu, łączy w pary, a przy okazji głośno i wyraźnie wypowiada trudne wyrazy, wierszyki i zagadki. Zachęcaj dziecko do pracy i baw się razem z nim! Opanowanie poprawnej wymowy wzmocni wi...
W lesie. Co odkryję paluszkiem? Jakie zwierzę szuka miodu? Gdzie ukryły się małe dzięki? Ile zajączków mieszka w norce? Poruszaj ruchomymi obrazkami, a wszystko się wyjaśni. Książeczki z ruchomymi elementami to wspaniała zabawa. Zabawne, odpowiednie dla małych dzieci wierszyki są dodatkowym atutem książki.
Pojazdy. Co odkryję paluszkiem? Kogo ściga radiowóz? Jakie zwierzę jedzie na gapę pikapem? Co oprócz węża przewozi wóz strażacki? Poruszaj ruchomymi obrazkami, a wszystko się wyjaśni. Książeczki z ruchomymi elementami to wspaniała zabawa. Zabawne, odpowiednie dla małych dzieci wierszyki są dodatkowym atutem książki.
Siedzi maluszek już na nocniku. „No kiedy wreszcie zrobię to siku!?” – Jest! Jest! Nareszcie! Już leci siusiu! Czy słyszy tata? Słyszysz mamusiu? Pożegnanie z pieluszką to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Czekają na nie i maluszki, i rodzice. Rymowana historyjka o tym, jak Kubuś zaczął korzystać z nocnika, z pewnością zachęci dziecko do pierwszych prób rozstania się z pieluchą. Wszystkim dzieciom życzymy takich sukcesów! Dodatkowym elementem atrakcyjnym dla dziecka je...
Siedzi maluszek już na nocniku. „No kiedy wreszcie zrobię to siku!?” – Jest! Jest! Nareszcie! Już leci siusiu! Czy słyszy tata? Słyszysz mamusiu? Pożegnanie z pieluszką to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Czekają na nie i maluszki, i rodzice. Rymowana historyjka o tym, jak Zosia zaczęła korzystać z nocnika, z pewnością zachęci dziecko do pierwszych prób rozstania się z pieluchą. Wszystkim dzieciom życzymy takich sukcesów! Dodatkowym elementem atrakcyjnym dla dziecka j...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.