W bloku przy Wierzbowej 13 nic nie jest takie, jak się wydaje. Wśród dziwacznych sąsiadów, straszydeł, duchów, strzyg i wilkołaków nie można się nudzić. Tu królują bazyliszki, utopce w wannach, myszy w butach, dinozaury wyklute z pisanki, straszne olbrzymki w żelaznych kapciach i banda ohydnych złodziejasów, ukrywająca skradzione skarby w piwnicy, między słojami pełnymi ogórków. • doskonałe połącznie mitologii słowiańskiej, współczesnych realiów i błyskotliwego humoru! • krót...
Danuta Wawiłow – ur. 14 IV 1942 r. w Koźmodiemiansku (obecna Rosja); autorka literatury dziecięcej, poetka i prozaik. Debiutowała w 1961 r. w dwutygodniku „Współczesność”, w 1977 r. wydała pierwszy tomik poezji dla dzieci pt. Rupaki. Wawiłow wiersze dla dzieci zaczęła pisać tuż po urodzeniu córki Natalii (Natalia Usenko) i to ona wraz z bratem Kostkiem byli adresatami pierwszych utworów poetki. Książki dla dzieci wydawała również wspólnie z mężem – Olegiem Usenko. Jej utwory ...
Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie wierszy Danuty Wawiłow na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wiersze Danuty Wawiłow wpisują się w znany od lat kanon literatury dla dzieci. Nic dziwnego - poruszają najważniejsze dla dzieci tematy, pełne są zwariowanej zabawy, uśmiechu i r...
Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie wierszy Danuty Wawiłow na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wiersze Danuty Wawiłow wpisują się w znany od lat kanon literatury dla dzieci. Nic dziwnego - poruszają najważniejsze dla dzieci tematy, pełne są zwariowanej zabawy, uśmiechu i r...
Najbardziej znany i uwielbiany zbiór wierszy i bajek Danuty Wawiłow w nowej odsłonie! Wydanie zostało wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Czytelnik znajdzie tu najpopularniejsze wiersze i bajki pisarki, takie jak „Daktyle”, „O rupakach”, „Moja siostra królewna”, „Szybko!”, „Bajka o stu królach Lulach” i wiele, wiele innych. Idealny prezent dla dzieci małych i dużych! Danuta Wawiłow (1942–1999) – autorka dziecięca, poetka, tłumaczka. Często pisali ...
Wiersze jednej z najwspanialszych polskich poetek
Starannie wybrane i pięknie zilustrowane wiersze Danuty Wawiłow to książka, bez której trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Wiersze są wzruszające, bardzo mądre, ale także i dowcipne. Nieprzypadkowo od lat widnieją w kanonie lektur szkolnych. Niezbędne w każdym domowym księgozbiorze.
W domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku, w parku, w lesie - wszędzie, gdzie dzieci wesoło się bawią, potrzebne są wyliczanki.
Żeby rozpocząć grę, dowiedzieć się, kto pierwszy, a kto ostatni, wybrać coś lub kogoś - potrzebne s a wyliczanki.
Jeśli lubisz uczyć się na pamięć wierszyków, chcesz rozbawić i zaskoczyć rówieśników i dorosłych - sięgnij po wyliczanki.
Czarodziejska poezje Danuty Wawiłow doskonale znają dziadkowie, rodzice i dzieciaki – kocha ja już trzecie pokolenie czytelników. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, a jej wiersze porwą was w świat, którym rządzą dzielni kałuzysci i urocze kocistki, straszni piraci przepisują tatusiom paskudne lekarstwa, a Czarny Lew zabiera wybrańców na tajemnicze nocne wyprawy. Tutaj każdy rozumie każdego. Nawet jeśli mówi po parasolsku…
"Danuta Wawiłow – ur. 14 IV 1942 r. w Koźmodiemiansku (obecna Rosja); autorka literatury dziecięcej, poetka i prozaik. Debiutowała w 1961 r. w dwutygodniku „Współczesność”, w 1977 r. wydała pierwszy tomik poezji dla dzieci pt. Rupaki. Wawiłow wiersze dla dzieci zaczęła pisać tuż po urodzeniu córki Natalii (Natalia Usenko) i to ona wraz z bratem Kostkiem byli adresatami pierwszych utworów poetki. Książki dla dzieci wydawała również wspólnie z mężem – Olegiem Usenko. Jej utwor...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.