Publikacja przeznaczona jest dla dzieci pięcioletnich, które chcą dobrze przygotować się do nauki pisania. Służą temu ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność manualną. Bardzo ważne jest, by dzieci rozwijały umiejętność kolorowania według wzoru, rysowania po śladzie, kreślenia szlaczków literopodobnych. Na końcu publikacji starsze przedszkolaki będą mogły spróbować samodzielnie pisać litery w większej liniaturze. Zawarte w publikacji naklejki uatrakcy...
Publikacja zawiera ćwiczenia, których celem jest rozwijanie percepcji wzrokowej poprzez ćwiczenia kształtujące zdolności rozpoznawania i rozróżniania bodźców wzrokowych, a także ich interpretowania. Wykonując ćwiczenia na kolejnych kartach, dziecko: uczy się dostrzegać coraz więcej cech przedmiotów z bliskiego mu otoczenia; porównując, odtwarzając i klasyfikując, rozwija umiejętności analizy i syntezy w procesie spostrzegania.
Publikacja zawiera karty przeznaczone do pracy indywidualnej – z ćwiczeniami, których celem jest nauczenie dzieci wyrażania i nazywania emocji towarzyszących im w życiu, a także poznawanie sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieciństwo nie jest pozbawione żadnych zmartwień, trosk, obaw i trudności. Dzieci przeżywają wiele lęków, które nie zawsze można wyjaśnić w racjonalny sposób, ale należy je potraktować poważnie. Pomocne są zabawy i ćwiczenia, które dodadzą im odwa...
Publikacja zawiera karty przeznaczone do pracy indywidualnej – z ćwiczeniami, których celem jest nauczenie dzieci wyrażania i nazywania emocji towarzyszących im w życiu, a także poznawanie sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieciństwo nie jest pozbawione żadnych zmartwień, trosk, obaw i trudności. Dzieci przeżywają wiele lęków, które nie zawsze można wyjaśnić w racjonalny sposób, ale należy je potraktować poważnie. Pomocne są zabawy i ćwiczenia, które dodadzą im odwa...
Celem publikacji jest wspomaganie rozwoju mowy poprzez ćwiczenia: w rozumieniu i wykonywaniu poleceń, w samodzielnym wypowiadaniu się, w komunikowaniu się z drugą osobą, wzbogacające słownictwo, wyrabiające poprawność gramatyczną, fleksyjną i składniową, kształcące słuch fonematyczny oraz umiejętności analizy i syntezy słuchowej, rozwijające słuch fonetyczny, wzmacniające pamięć słuchową.
Ćwiczenia zawarte w zeszycie mają przygotować dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia poprzez rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowej, ćwiczenia słuchowe (od podziału na sylab przez określanie pierwszej, ostatniej czy środkowej głoski, podział wyrazu na głoski, łączenie głosek, aż do czytania całościowego), ćwiczenia grafomotoryczne oraz różnorodne zadania z zakresu: orientacji przestrzennej, kształtowania pojęć liczbowych, liczenia i rozwijania intuicji geometrycznej....
Dodatkowy zeszyt spójny tematycznie z pozostałymi kartami, pozwalający utrwalić poznane treści, a czasami też je rozszerzyć.
Zawiera dużo ćwiczeń grafomotorycznych, ćwiczeń w czytaniu, pisaniu, liczeniu, w poznawaniu przyrody i środowiska społecznego.
Propozycja sposobu korzystania z tego zeszytu jak i z pozostałych materiałów, opisana jest w przewodniku metodycznym.
Karty pracy wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, doskonalą ich umiejętności i kształtują sprawność przyswajania wiedzy poprzez aktywne działanie. Rozwijają u dzieci samodzielność, koncentrację, pozwalają dzielić się uwagami na temat otaczającej rzeczywistości, stwarzają warunki do poznawania świata, doskonalą sprawność manualną. Uczą czytania metodą analityczno-syntetyczną poprzedzoną okresem przygotowawczym (kształcenie słuchu fonematycznego, orientacji przestrzennej, spo...
Zawiera ćwiczenia przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej.
Rozwijają one mowę, spostrzegawczość, umiejętność czytania i liczenia, rozwiązywania zadań, pozwalają przybliżyć dzieciom środowisko społeczno-przyrodnicze.
Urozmaicona forma poleceń mobilizuje dzieci do myślenia, samodzielnego poszukiwania rozwiązań, wnioskowania, budowania zdań rozwiniętych.
Publikacja jest bogato i barwnie ilustrowana.
Wyprawka plastyczna zawiera 27 propozycji prac plastycznych, rysunki do kolorowania i historyjki. Prace plastyczne umożliwiają wycinanie, zginanie papieru, sklejanie, ozdabianie bibułą, watą oraz ulubionymi przez dzieci naklejkami. Korzystając z Wyprawki, czterolatki rozwijają sprawność manualną, która jest niezwykle istotna przy nauce pisania. Prace dobrane są tak, aby wykonywanie ich sprawiało dzieciom jak najwięcej przyjemności.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.