Wiktor Pielewin Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Snuff, Książka | Wiktor Pielewin

    Ubóstwo i luksus, technologia i zacofanie, barbarzyństwo i cywilizacja. Przyczyny i związki w konfliktach, jaki toczą się między dwoma kulturami, krajami. S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na...

    Promocja
    okładka Miłość do trzech zuckerbrinów, Książka | Wiktor Pielewin

    Wiktor Pielewin kolejny raz do głębi porusza pokolenie konsumentów i wywraca ich świat na nice. Autor nie obawia się dotykania najbardziej bolesnych zjawisk naszego życia – niewolnictwa informacyjnego, różnego rodzaju uzależnień. Topowy, trendowy, uznany i podziwiany, przekorny fantasta, satyryk i wizjoner na tle szalenie popularnej gry komputerowej „Angry Birds” dynamicznie ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, seksu i… terroryzmu. Główny bohater powieści szamocze...

    Promocja
    okładka Batman Apollo, Książka | Wiktor Pielewin

    Moim przyjaciołom i rówieśnikom, pokoleniu rosyjskich wampirów, urodzonych w latach 1750–2000 – wszystkim, którzy weszli w to życie jak do sympatycznego nocnego klubu, nie wiedząc, że noc, która nas przyhołubiła, dobiega już kresu. W książce występują bohaterowie powieści „Empire V”, ale nie musicie poznawać ich wcześniej. Możecie zacząć stąd i „Empire V” przeczytać później. R /Rama Drugi/ Rama to wampir, któremu trafiło się w Moskwie całkiem przytulne miejsce zamieszkania: ...

    Promocja
    okładka Ananasowy napój dla pięknej damy, Książka | Wiktor Pielewin

    Hojna dawka najlepszych składników pielewinowskich bestsellerów znów prezentuje się w pełnej krasie: fantastyka, humor, satyra polityczna i ironia, delikatnie przyprószone orientalnym mistycyzmem i szczyptą filozofii zen, dodają smaku typowym dla autora zagadnieniom, dotyczącym spraw Rosji i reszty świata. Wszystko to w formie opowiadań, które przenoszą nas z więzienia CIA do wnętrza głowy rosyjskiego przewodnika turystycznego po Indiach, i z powrotem. Efekt jest piorunujący,...

    Promocja
    okładka Hełm grozy, Książka | Wiktor Pielewin

    Kolejna pozycja międzynarodowej serii MITY Akcja Hełmu grozy toczy się w świecie wirtualnym, w świadomości bohaterów uwikłanych w sieć wszechotacząjącego ich labiryntu. Próbują go sforsować, rozsadzić, przedostać się do innej rzeczywistości. W mityczną wizję labiryntu zostają wplecione postacie Minotaura i Ariadny, a obok nich Dziadka do orzechów oraz Monstradamusa. Pielewin dokonał odważnej reinterpretacji popularnego mitu, zapisując go w formie intensywnego czatu intern...

Wiktor Pielewin Książki

Wiktor Pielewin urodził się w 1962 roku. To rosyjski pisarz, autor postmodernistycznych powieści o charakterze groteskowym i satyrycznym. Oprócz tego zajmuje się pisaniem esejów, poezji i publicystyką. Pielewin ukończył studia na Moskiewskim Instytucie Energetycznym. Ponadto ma na swoim koncie zaliczony kurs kreatywnego pisania w Instytucie Literatury. Jego pierwsze opowiadanie pt. „Czarownik Ignat i ludzie” ukazało się w 1989 roku. Od tamtej pory, przez kilka lat, pisał krótkie utwory i publikacje, które ukazywały się w prasie.

Twórczość Wiktora Pielewina

Pierwszą książkową publikacją Wiktora Pielewina był zbiór opowiadań „Niebieska latarnia”, który miał swoją premierę w 1991 roku. Autor otrzymał za tę książkę Rosyjską Nagrodę Bookera. Dzięki tej nagrodzie opowiadania Pielewina zostały przetłumaczone na kilka języków, w tym francuski, angielski, niemiecki, japoński i chiński. Na podstawie opowiadań Pielewina powstało wiele sztuk teatralnych, które wystawiane są na całym świecie, m.in. w Moskwie, Londynie i Paryżu. W swoich dziełach Pielewin łączy motywy zaczerpnięte z literatury science-fiction, popkultury, historii, mistycyzmu i polityki. Za pomocą alegorii, anegdot i symboli Pielwin poddaje pod krytykę realia postsowieckiej Rosji. W związku z tym, że pośrednio krytykuje władzę i politykę Kremla, nie udziela wielu wywiadów.

W Polsce ukazały się następujące książki Pielewina: „Generation P”, „Omon Ra”, „Mały palec Buddy”, „Życie owadów”, „Hełm grozy”, „Święta księga wilkołaka”, „Kryształowy świat”, „T”, „Napój ananasowy dla pięknej damy”, „Batman Apollo”, „Miłość do trzech Zuckerbrinów” i „S.N.U.F.F.”.

O pisarzu niewiele wiadomo. W 2018 roku pisarz Dmitrij Bykow powiedział w wywiadzie, że nie widział Pielewina przeszło dziesięć lat. Nie wiadomo, gdzie Pielewin żyje na co dzień. Nie wiadomo, czy ma żonę ani czym zajmuje się w czasie wolnym od pisania. Według ostatnich dostępnych danych Pielewin żył w Moskwie. Pisarz nie posiada konta w żadnym medium społecznościowym. Ostatnia aktywność Pielewina związana z rejestracją do systemu przedsiębiorstw indywidualnych pochodzi z 2018 roku. Wiadomo, że pisarz wielokrotnie podróżował po Azji, głównie po Nepalu, Korei Południowej, Japonii i Chinach.

Książki Wiktora Pielewina na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wiktora Pielewina w formie ebooka i w wersji papierowej. Wśród dostępnych dzieł znajdują się „S.N.U.F.F.”, „Miłość do trzech zuckerbrinów”, „Hełm grozy”.

„S.N.U.F.F.” to powieść, która ukazała się w 2011 roku. Pielewin przedstawia w niej kontrast między bogactwem i przepychem a biedą. Głównym czynnikiem wpływającym na dysproporcje panujące na świecie miał postęp technologiczny. W fantastycznym, postapokaliptycznym świecie Pielewina ścierają się ze sobą mieszkańcy Bizancjum i nieokiełznani, dzicy Orkowie mieszkający w kraju Urkana. Jednym z bohaterów książki jest pilot Damilol Karpo, który zajmuje się tworzeniem bestialskich nagrań zwanych snuffami. Jego filmy mają zaspokoić potrzeby Bizancjum.

„Miłość do trzech Zuckerbrinów” to kolejna, wydana w 2014 roku powieść Pielewina. W sprytny sposób, za pomocą satyry, przekornego fantasy i niebywałej wyobraźni, autor unika cenzury i przedstawia w krytycznym świetle świat Internetu i konsumpcjonizmu. Za tytułowym terminem Zuckerbring kryją się nazwiska dwóch gigantów światowej Sieciu – Marka Zuckerberga i Sergeya Brina. Jak przewrotnie sugeruje Pielewin, Zuckerbrinów jest trzech. Główny bohater książki zostaje wciągnięty w niebezpieczne i sztywne ramy społeczne – jest pobocznym obserwatorem zgniłego systemu. Ma świadomość, że nie istnieje coś takiego jak całkowita wolność.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.