„Otchłań” to już trzecia część opowiadająca o niezwykłych, podziemnych przygodach Willa oraz jego przyjaciół. Po przerażającym upadku w otchłań Ziemi bohaterowie będą za wszelką cenę starać się wydostać z pułapki, by przeszkodzić Styksom w realizacji ich okrutnego planu. Stawiając czoła kolejnym wyzwaniom, dokonają przełomowych odkryć i natrafią na ślad zaginionej cywilizacji. Czy dzielny Will z pomocą przyjaciół zdąży uratować Górnoziemie? „Tunele” to oryginalna, pełna emocj...
Głębiej to kontynuacja niezwykłych oraz mrożących krew w żyłach przygód czternastoletniego Willa i jego przyjaciela Chestera. Po dotarciu do Głębi chłopcy zmuszeni są do dramatycznej walki o przetrwanie. Stawiając czoła kolejnym wyzwaniom, odkrywają również przerażający spisek Styksów. Czy zdążą uratować Górnoziemie? Tunele to oryginalna, pełna emocji seria, która podbiła serca fanów fantastyki na całym świecie. Nowe wydanie z pewnością wciągnie młodych czytelników w wir nie...
Czy koniec tunelu może okazać się początkiem? Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika ekscentryczny ojciec czternastoletniego Willa, bohater postanawia odszukać go na własną rękę. W poszukiwaniach pomaga mu jego przyjaciel Chester. Wkrótce obaj wyruszą w ekscytującą i niebezpieczną podróż, by odkryć mroczny sekret kryjący się w podziemiach. „Tunele” to oryginalna, pełna emocji seria, która podbiła serca fanów fantastyki na całym świecie. Książka otrzymała tytuł New York...
Atlas opisuje kraje, kontynenty, rzeki, morza i oceany oraz łańcuchy górskie. Zawiera szczegółowe informacje na temat ich krajobrazu, klimatu, roślinności, zwierząt, a także zamieszkującej dany obszar ludności.
Są tu wspaniałe zdjęcia, rysunki i liczne szczegółowe mapy, a dodatkowo - duży plakat z mapą świata oraz piękne naklejki.
Która planeta została odkryta jako pierwsza? Słońce to gwiazda czy planeta? Jak się nazywał pierwszy satelita wysłany w kosmos? Odkryjcie cuda Układy Słonecznego i poznajcie niezwykłą historię badań kosmicznych. Dowiedzcie się więcej o planetach, konstelacjach, gwiazdach, rakietach - i nie tylko… Dzięki tej książce wybierzecie się w niezapomnianą podróż po Galaktyce! W środku: arkusz z naklejkami i duży plakat przedstawiający Układ Słoneczny. W serii także: Mój pierwszy atla...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.