Książka, w którą naprawdę można się zanurzyć! Do oglądania, do zabawy, do nauki wymowy. Aaaaa – ziewam jak hipopotam. Beeee, beeee – beczę jak owca. Cykam jak świerszcz, kumkam jak żaba, bzyczę jak pszczoła i uczę się wymawiać wszystkie głoski! Angażująca i zabawna książka, która pomoże dzieciom w nauce wymowy. Każda rozkładówka ma otwór, w który można włożyć głowę i świetnie się bawić przy udawaniu zwierząt, pojazdów i maszyn. Pomogą w tym Jano i Wito, bohaterowie bestseller...
Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Chłopcy wybierają się z babcią na piknik. Ale co to? Czy to znajomy magiczny kamień? I co na łące robią krasnoludki? A czy pająki potrafią kopać piłkę? „Kamień na pikniku” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „k”, ale i pokaże, jakie talenty są naprawdę ważne w życiu. Książka idealna dla starszych przedszkolaków...
Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie!
Cała rodzina rusza w podróż. Jadą na stację, aby wsiąść do pociągu. „Ekspres na stacji” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „s”, ale i nauczy, co robić, jeśli niespodziewanie stracą rodziców z oczu.
Książka idealna dla starszych przedszkolaków.
Jano, Wito i tata są w mieście. Będą jechać autobusem! Ale wiatr porywa bilety i teraz trzeba je gonić! Wybierzcie się razem z bohaterami na spacer i sprawdźcie, co słychać w mieście. Kolejna kartonowa książka dla najmłodszych z serii stworzonej przez autorkę bloga Matkawariatka.pl i logopedkę Wiolę Wołoszyn i lubianego nie tylko przez dzieci ilustratora Przemka Liputa. Mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, intrygująca i żartobliwa fabuła oraz przyjazne ilustracje sprawiają, ...
Najlepszy prezent dla 2-latka! Mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, intrygująca i żartobliwa fabuła oraz przyjazne ilustracje sprawiają, że są to książki, od których nie ucieknie żadne dziecko!Pakiet trzech kartonowych książek dla najmłodszych z serii stworzonej przez blogerkę i logopedkę Wiolę Wołoszyn i lubianego nie tylko przez dzieci ilustratora Przemka Liputa. Pakiet zawiera: "W mieście", "Na wsi", "W lesie".
Duży Jano i mały Wito przeżywają nowe przygody. Tym razem są u babci i dziadka na wsi. Dziadek jest chory i trzeba znaleźć jego ulubiony kocyk. Jest taki miły w dotyku… Chłopcy zaczynają poszukiwania na dworze. Spotykają psa, kurę, krowę i nawet traktor, ale gdzie się podział kocyk? Kolejna kartonowa książka w serii uwielbianej przez najmłodszych i cenionej przez rodziców za walory edukacyjne. Stworzona przez autorkę bloga Matkawariatka.pl i logopedkę Wiolę Wołoszyn i lubi...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.