Wirtualne Targi

Wiśniewski Wojciech Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Paryskie soldy Wyprzedaż z pamięci, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Zbiór opowiadań, będących zapisem refleksji, przeżyć, przemyśleń, zdarzeń i spotkań, jakie były udziałem Wojciecha Wiśniewskiego podczas jego pobytu w Paryżu przed pół wiekiem. Na kartach książki zobaczymy barwne, nie pozbawione poczucia humoru, a zarazem liryzmu, opowieści o ludziach spotkanych w stolicy nad Sekwaną. Znajdziemy tam i przyjaciół Autora, i przygodnych znajomych, ale także takie postaci, jak Édith Piaf podczas jednego z ostatnich jej koncertów czy Roman Polańsk...

    Promocja
    okładka Wieczór życia Spotkania z niezwykłymi ludźmi, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Książka to zbiór opowiadań, w których świat literacki miesza się w zaskakujący sposób ze światem realnym. Autor opisuje swoje rozmowy z nietuzinkowymi osobami, wśród których są pisarze i artyści, jak np. Kazimiera Iłłakowiczówna, Wisława Szymborska, Jerzy Andrzejewski, Józef Czapski, Jerzy Krzysztoń czy Andrzej Wajda. Ujawnia też kulisy spotkań z tak ważnymi postaciami polskiej historii, jak gen. Władysław Anders, Halina Zakrzewska, ps. „Beda” czy Stanisław Sosabowski, ps. „S...

    Promocja
    okładka Podkurek Opowiadania z Beatą w tle, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Zamieszczone w książce opowiadania są wyborem z bogatej twórczości literackiej Wojciecha Wiśniewskiego – wyborem dokonanym przez Autora. Powstawały na przestrzeni wielu lat, począwszy od debiutanckiego utworu "Beata ma oczy brązowe", który pierwotnie ukazał się w czasopiśmie „Świat Młodych” w 1962 r., po napisane przez Niego wiosną 2020 r. takie opowiadania, jak "Zupa ogonowa", "Walery z Otwocka" czy "Bez kamizelki". Publikację dopełniają zdjęcia, ilustracje, zapiski oraz in...

    Promocja
    okładka Zapisane kartki ojca Jana Góry Antologia, Książka | Wiśniewski Wojciech

    „Dwu ludzi napracowało się nad tą książką – mnich Jan Góra i pisarz literatury faktu Wojciech Wiśniewski. Wiśniewski powierzone mu przez Dominikanina kartki z czterdziestu lat ułożył w logiczną całość, napisał wprowadzenia do każdego rozdziału. Obydwaj to ludzie niepospolici, znajomość z nimi jest dla mnie darem Boga".
    Piotr Wojciechowski

    Promocja
    okładka Zan Ostatni z rodu, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Książka jest zapisem rozmów z Tomaszem Zanem, urodzonym w 1902 roku na Wileńszczyźnie. Jego życiorys wpisał się w wielką historię Polski XX wieku, a jednocześnie zamknął się w historii ostatniego pokolenia Polaków, żyjącego na Kresach.
    To także opowieść o ziemiańskich rodach kresowych Zanów, Dowgiałłów czy Broel-Platerów, którzy przetrwali w pamięci bohatera opowieści.

    Promocja
    okładka Smak dzieciństwa, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Wojciech Wiśniewski (ur. w 1933 r. w Krakowie), polski dziennikarz i pisarz. Karierę dziennikarską rozpoczął jako fotoreporter, pisał w prasie dziecięcej i młodzieżowej. Zadebiutował opowiadaniem pt.: "Beata ma oczy brązowe". Był autorem opowiadań dla młodzieży, słuchowisk radiowych, wywiadów z pisarzami. Po 1981 r. pracował przez kilka lat jako instruktor kulturalny w domu starców. Następnie korespondent "Dziennika Polskiego i Dziennika Żołnierza" w Londynie (tu stały felie...

    Promocja
    okładka Dlaczego upadł socjalizm? Od straszności do śmieszności, Książka | Wiśniewski Wojciech

    Wiśniewski opisuje przyczyny rozpadu komunizmu z pozycji obserwatora wewnętrznego życia aparatu władzy. Odbiera nadzieję dawnym i dzisiejszym lewicowcom alterglobalistom i wszelkiej maści etatystom, że socjalizm w ogóle może dobrze funkcjonować. To znacząco wyróżnia książkę Wiśniewskiego spośród opublikowanych wspomnień czołowych postaci tamtego okresu. Zdaniem Wiśniewskiego socjalizm upadł nie w wyniku błędów jego twórców, ale dlatego że jego doktryna gospodarcza była fałszy...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.