W trzeciej części „Sagi niewoli 1933-1960” śledzimy losy Anny i jej dzieci. Przypadają one na trudne czasy drugiej wojny światowej, podczas której rodzina została rozrzucona w różne zakątki okupowanej Polski i na tereny Niemiec. Mimo dramatyzmu wojny związanego z obozem koncentracyjnym, wywózką na roboty i działaniami konspiracyjnymi w Poznaniu, towarzyszymy bohaterom również podczas ślubów i narodzin następnego pokolenia. Opłakujemy umarłych, ale podążamy z nowymi postaciami...
Fascynująca i wciągająca saga rodzinna z Wielkopolski. To kontynuacja losów Jakuba i Anny z Radomicka. W pierwszej części pożegnaliśmy się z bohaterami w momencie wybuchu I wojny światowej. Druga część obejmuje lata 1914-1933, akcja rozgrywa się na froncie wschodnim i w Wielkopolsce. W książce poruszono wiele ważnych wątków historycznych, społecznych i politycznych tamtych czasów. Jest też sporo ciekawostek związanych z regionem, gdzie mieszkają bohaterowie. Tę opowieść napis...
Celem napisania tej książki było uświadomienie kobietom jak wielkie zagrożenia czyhają na portalach randkowych. Kiedy klikamy zdjęcie przystojnego faceta po czterdziestce, obcokrajowca, nie mamy pewności, że jest realny. Moje śledztwo dziennikarskie udowodniło, że oszuści kryją się za skradzionymi zdjęciami z innych kont na Facebooku albo z banku twarzy. Ich jedynym celem jest wyłudzenie od kobiet pieniędzy. Schemat się powtarza. Szukają samotnych kobiet po czterdziestce. Dwu...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.