Przepełnia nas wiele lęków. Niektóre z nich pochodzą z przeszłości i zostały nam wpojone. Inne są bardziej osobiste, związane z naszymi przeżyciami, urazami, niezabliźnionymi ranami. Jeszcze inne bywają podsycane przekazami medialnymi.Rozpoznać własne lęki, nie wstydzić się ich, ale je leczyć – oto rozwiązanie. Aby nad nimi panować, pracować, pomniejszać je, trzeba najpierw uwierzyć, że jest to możliwe. Yves Boulvin, psycholog i terapeuta, opisuje sto najistotniejszych lęków ...
Spotkaj Boga tam, gdzie nie spodziewasz się Go spotkać, gdzie Go zazwyczaj nie dostrzegasz, gdzie myślisz, że Go nie ma! Każdy fragment tej książeczki wymaga przemyślenia, aby prawda w nim zawarta stała się częścią Twojej codzienności. Możesz tę książeczkę otworzyć „na chybił trafił”. Możesz też czytać jeden rozdział dziennie. Najważniejsze, by te słowa trafiały prosto do Twego serca.
Yves Boulvin przekonuje nas, że bycia rodzicem można się nauczyć. W swojej książce przedstawia najważniejsze zasady udanego wychowania dzieci: umiejętność słuchania, czułość, szacunek, stanowczość, zdolność do określania granic, przekazywanie podstawowych wartości, dostosowanie się do wieku dziecka, rozmowa… Według autora wszystkie problemy da się rozwiązać i nigdy nie jest na to za późno. Jeśli żałujemy, że czegoś nie potrafiliśmy dla naszych dzieci zrobić, możemy zawsze pod...
Tak jak syn marnotrawny powracam nieustannie do ojca, u którego znajduję nie tylko pokój, lecz także prawdziwą wolność. Szukam wewnętrznego pokoju i decyduję się w nim trwać! Pokój – szukamy go, pragniemy go. Yves Boulvin, psycholog i terapeuta, od ponad 20 lat prowadzący audycję radiową Wiara i psychologia, wskazuje proste drogi do odnalezienia pokoju wewnętrznego na wszystkich płaszczyznach życia – fizycznej, umysłowej, duchowej. Każda strona książeczki to praktyczne ćwicz...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.