Wirtualne Targi

Zbigniew Lew-Starowicz Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Lew-Starowicz o miłości, Audiobook | Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska

    Po dwóch bestsellerach – „O kobiecie” i „O mężczyźnie”, profesor Zbigniew Lew-Starowicz tym razem przygląda się najważniejszej stronie naszego życia – miłości. I co znajduje w naszych sercach i sypialniach? Miłość piorunującą, szaloną, nieodwzajemnioną – to tylko kilka klasyfikacji. Zdradza, jak odróżnić czyste pożądanie od uczucia, zwraca uwagę na różnice między zakochaniem mężczyzny a kobiety, a przede wszystkim radzi, co robić, żeby miłość nie wygasła.

    Promocja
    okładka Lew Starowicz o kobiecie, Audiobook | Zbigniew Lew-Starowicz, Beata Kasprzycka

    Kim jest dziś polska kobieta? Jak zmieniła się przez ostatnie lata i czego oczekuje w od mężczyzny? A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era silnych, niezależnych kobiet? I w końcu co na to mężczyźni? Profesor Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie z Barbarą Kasprzycką odkrywa, co naprawdę dzieje się w relacjach pań i panów w zależności od ich osobowości, wymagań, przyzwyczajeń, ukrytych i nieznanych sobie pragnień, a także jak na to wszystko wpływają nasza kultura, obyc...

    Promocja
    okładka Lew Starowicz o mężczyźnie, Audiobook | Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska

    Profesor Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie Krystyną Romanowską rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją oraz kłopoty z męskością. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, której zależy na dobrych relacjach z partnerem. Profesor Zbigniew Lew Starowicz opowiada też o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny, jak on odbiera pewien typ „babskich” zachowań, co najb...

Zbigniew Lew-Starowicz Audiobooki

Zbigniew Lew-Starowicz to urodzony 25 października 1943 roku w Sieradzu profesor nauk medycznych, lekarz psychiatrii, psychoterapeuta i nauczyciel akademicki. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Starowicz jest autorem oraz współautorem kilkuset prac naukowych i popularnonaukowych skupiających się na temacie współczesnej seksuologii i psychiatrii, między innymi " Lew-Starowicz o miłości", " Rozmówki małżeńskie", czy " Czego pragnie kobieta". Część swoich publikacji Zbigniew Lew-Starowicz opublikował pod pseudonimem "Leo Oldwitch".

Zbigniew Lew-Starowicz ma czworo dzieci, trójkę ze związku z pierwszą żoną. Jego drugą żoną była lekarka śp. Danuta Lew-Starowicz. Pierwszy człon nazwiska to nazwa jego herbu rodowego.

Profesor Zbigniew Lew -Starowicz - "Pan od seksu"?

Zbigniew Lew-Starowicz jest absolwentem medycyny na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966), ale także, co może nieco zaskakujące, filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 obronił doktorat z zakresu seksuologii, a pięć lat później otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny zostały docenione w 2015 roku, kiedy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Współpracował m.in. z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego czy Wydzialem Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierował Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na AWF. Instytutem Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie oraz Zakładem Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP.

Obecnie Zbigniew Lew-Starowicz jest członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a także biegłym sądowym. Praktykuje w Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, które jest pod jego dyrekcją. Regularnie współpracuje z telewizją, udzielając wypowiedzi na temat kwestii społecznych. Pojawił się epizodycznie w obsadzie kilku seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek" (2003), "Niania" (2007) czy "39 i pół" (2009). Wystąpił również jako urzędnik stanu cywilnego w teledysku do utworu "Black and White" zespołu Kombi.

W 1997 roku otrzymał Krzyż Kawalerski, a w 2012 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W książce autobiograficznej "Pan od seksu" z 2013 roku, Starowicz ujawnił, że przed 1989 rokiem praktykował metodę elektrowstrząsów na osobach homoseksualnych w ramach tzw. terapii konwersyjnej. W wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku na potrzeby filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", autor wyraził skruchę i przeprosił swoich homoseksualnych pacjentów oraz świat nauki za stosowanie szkodliwych i nieskutecznych metod.

Książki Zbigniewa Lwa - Starowicza w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie kilkanaście tytułów profesora Starowicza w formacie ebooka lub książki papierowej.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.