To najnowsza ksiązka znanego popularyzatora Biblii, wydana w ramach serii "Biblioteka miłośników Biblii" tym razem dotyczy interpretacji i egzegezy pierwszych rozdziałów Księgi Wyjścia. Autor postawił sobie cel komunikatywnego wyjaśnienia i przekazania sensu wydarzeń opisanych w Biblii w formie katechezy, a więc przekazania treści dydaktycznej zrozumiałej dla osób nie mających teologicznego przygotowania. Główne zadanie jest praktyczne - ułatwić zasadnicze przesłanie Biblii j...
40 rozważań o Bożych pomocnikach na drodze zbawienia.
Aniołowie są duchami. Choć właściwie na tym określeniu kończy się nasza wiedza o ich naturze, to jednak możemy wnikać w jej tajniki, poznając ich w działaniu. Dlatego wybrałem najbardziej znamienne urywki Biblii, ukazujące aniołów w pełnieniu przez nich głównej posługi, która nadała im „imię" posłańców.
Książka w niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikowi fakty z życia Świętej Siostry Faustyny oraz pozwala poznać rolę Świętej w Bożym planie Miłosierdzia. Pomysł na trylogię oparty jest o opisy miejsc, w których przebywała Helenka Kowalska, późniejsza siostra Faustyna. Poznając sylwetki ludzi, którzy ją otaczali, przedmioty codziennego użytku oraz Jej wędrówkę życiową i wydarzenia z nią związane, możemy pełniej zrozumieć posłannictwo Świętej, prześledzić rozwój Jej duchow...
Książka rozwija wątek świętości Jana Pawła II według cnót wiary, nadziei i miłości. Ten główny temat poprzedza swoisty prolog o świętości, zatytułowany wezwaniem Ojca Świętego: „Świętymi bądźcie!". Obok tych treści, przekazujących posługę pasterską Jana Pawła II w latach jego pontyfikatu - z nawiązywaniem do wydarzeń z całego życia - jest zamieszczone na dole każdej strony swoiste kalendarium, uzupełniające jego wypowiedzi w rozpisanym na cały rok ciągu, z uwzględnieniem ok...
Spotkania autora z Karolem Wojtyłą, później Janem Pawłem II. Od roku 1958, aż po ostatnie lata pontyfikatu i po śmierci Papieża. Różne czasy, różne miejsca i zmieniająca się rzeczywistość świata. Osobiste refleksje, ale na tle całego Kościoła.
Książka wzbogacona dużą ilością prywatnych fotografii autora.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.