W zeszycie znajdują się różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne do podręcznika alles klar Neu 3. Zakres podstawowy. Każdy z sześciu rozdziałów publikacji składa się z tych samych elementów:– zadań systematyzujących i utrwalających materiał z podręcznika,– zadań przygotowujących do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym (wypowiedź pisemna: list, e-mail, wiadomość na forum lub blogu),– zestawienia aktywnego słownictwa,– testu rozdziałowego wyposażonego w klucz odpowie...
W Zeszycie ćwiczeń znajdują się różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne do podręcznika alles klar Neu 2. Zakres podstawowy. Rozmaite ćwiczenia pomogą uczniowi rozwijać sprawności językowe, zagwarantują systematyczny trening i utrwalenie materiału wprowadzonego w podręczniku. Na końcu każdego rozdziału znajduje się Test sprawdzający, dzięki któremu uczeń może sprawdzić, w jakim stopniu opanował wiedzę z danego rozdziału.
Cykl alles klar Neu. Zakres podstawowy to podręcznik znany i ceniony przez nauczycieli za tradycyjne, wygodne rozwiązania i skuteczność w nauce języka. Został napisany z humorem i jest przyjazny dla uczniów. Z alles klar Neu łatwo poprowadzisz zajęcia, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, i pomożesz uczniom przygotować się do nowej matury.
Ciekawy podręcznik, napisany z humorem, skonstruowany tak, by nauka języka była skuteczna. Przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Podręcznik składa się z sześciu rozdziałów poświęconych takim kręgom tematycznym, jak: szkoła (oceny i wymagania, życie szkoły, kształcenie pozaszkolne), praca (zawody i związane z nimi czynności, warunki pracy i zatrudnienia, praca dorywcza), nauka i technika (o...
Ciekawy podręcznik, napisany z humorem, ceniony za skuteczność w nauce języka. Przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. W aktualnym wydaniu, przystosowanym do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015, również wszystkie zadania maturalne zostały dostosowane do nowych wymagań opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Informatorze o Egzaminie M...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.