Majówkowy Maraton Czytelniczy

Zosia Frankowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Działka Ćwiczenia przyrodnicze dla pięciolatków, Książka | Zosia Frankowska

    Co ćwierka, bzyczy i szeleści wokół nas? Wybierz się na działkę, a po drodze poznawaj rośliny i zwierzęta żyjące w mieście. Zeszyt edukacyjny z naklejkami i ćwiczeniami, które zachęcą pięciolatki do poznawania przyrody. Jak wygląda budka dla nietoperzy? Czy jeż naprawdę nosi jabłka na grzbiecie? Jak odróżnić gawrona od kawki? Czy kaczki mandarynki jedzą mandarynki? Poznaj nazwy często spotykanych owadów i roślin, zrób własny zielnik, zaprojektuj piękny dywan w roślinny ...

    Promocja
    okładka Kajak. Ćwiczenia przyrodnicze dla czterolatków, Książka | Zosia Frankowska

    Wybierz się na wyprawę kajakową z Jankiem i Kazikiem! Zeszyt edukacyjny z naklejkami i ćwiczeniami, które zachęcą czterolatki do poznawania przyrody. Czy bóbr zjada drewno? Dlaczego kaczki nie mokną? Co szeleści w trzcinach? Kto puszcza bąbelki pod wodą? Pomóż chłopakom się spakować, a potem razem z nimi podglądaj ptaki żyjące nad wodą, poznaj różne gatunki ryb, zobacz, na kogo czai się zaskroniec i gdzie mieszkają kijanki. Ciekawe zadania z wykorzystaniem różnych technik pla...

    Promocja
    okładka Spacer Seria Mądrale Ćwiczenia przyrodnicze dla trzylatków, Książka | Zosia Frankowska

    Ciekawska Ula zaprasza na wycieczkę! Zeszyt edukacyjny z naklejkami i ćwiczeniami, które zachęcą trzylatki do poznawania przyrody. Gdzie mieszkają trzmiele? Jak przejść przez labirynt pokrzyw? Która żaba kumka najgłośniej? Wybierz się na spacer z Ulą i jej psem Fikusem. Pomóż Uli ubrać się i spakować, narysuj sobie pyszne śniadanie i w drogę! Rysuj ślimaki i pajęczyny, podsłuchuj dzięcioła, podglądaj wiewiórkę i sarnę. Uzbrój się w naklejki i poznawaj nazwy zwierząt, roślin ...

    Promocja
    okładka Szkice z przyszłości, Książka | Jacek Ambrożewski, Zosia Frankowska

    Szkice z przyszłości to książka dla niepoprawnych marzycieli. Prostemu, oszczędnemu tekstowi towarzyszą swobodne, wciągające obrazy, które zachęcają do snucia fantastycznych wizji na temat przyszłości.

    Jak będą wyglądali ludzie? Co pojawi się, co zaniknie? Jaki kształt przybierze świat za sto tysięcy lat? Szkice nie dają prostych odpowiedzi. W zamian otwierają przed czytelnikiem migotliwą przestrzeń, której urokowi nie sposób się oprzeć.?

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.