Opis treści
Bez nich strony internetowe byłyby jedynie nowoczesnymi prezentacjami
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_Ewolucja formularzy internetowych zaczęła się od prostych znaczników języka HTML 2.0 opublikowanego w 1993 roku. Z czasem HTML oferował bardziej zaawansowane funkcje obsługi formularzy. Późniejsze wersje, HTML4, a następnie HTML5, wprowadziły nowe typy pól, takie jak pola daty, koloru czy też adresu e-mail. Rozszerzyły również natywną walidację danych poprzez wprowadzenie nowych atrybutów dla znaczników. Jednak prawdziwa rewolucja w projektowaniu formularzy internetowych nastąpiła z chwilą pojawienia się bibliotek opartych na języku JavaScript. Umożliwiły one tworzenie dynamicznych formularzy z walidacją na żywo i interaktywnymi elementami, a to pozwoliło przekształcić witryny internetowe w pełnoprawne aplikacje.
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_Obecnie frameworki takie jak Angular przenoszą formularze internetowe na nowy poziom. Oferują potężne narzędzia do tworzenia skomplikowanych formularzy z zaawansowaną walidacją, wiązaniem danych i logiką biznesową. Dzięki temu twórcy aplikacji mogą się skupić na tworzeniu atrakcyjniejszych interfejsów użytkownika i zapewniać lepsze doświadczenia dla użytkowników.
_x005F_x000D_ _x005F_x000D_Ta książka przybliża sposób funkcjonowania mechanizmów obsługi formularzy w ujęciu reaktywnym w środowisku Angular. Omawia budowę API formularzy i analizuje, w jaki sposób poszczególne elementy tego systemu są ze sobą powiązane. Prezentuje proces przepływu danych, a także ich walidacji. Analizuje praktyczne zastosowania poznanych mechanizmów - od tworzenia własnych reguł walidacji po kreowanie mechanizmów, jak wysyłanie plików czy maskowanie wartości kontrolek. Przedstawia też metody budowania złożonych struktur formularzy i niestandardowych kontrolek.
_x005F_x000D_„Angular i formularze reaktywne. Praktyczny przewodnik”, Grzegorz Dąbrowski – jak czytać ebook?
Ebooka „Angular i formularze reaktywne. Praktyczny przewodnik”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).