okładka Ponad wszystko. Ebook | EPUB, MOBI | Nicola Yoon

Ebook

Ponad wszystko

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Ponad wszystko autorstwa NIcoli Yoon

Prawa do książki sprzedano do 22 krajów i przetłumaczono ją na ponad 20 języków

Powieść trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa"; planowana jest ekranizacja, a autorem scenariusza będzie J Mills Goodloe ("Wiek Adline")

Brak ryzyka to największe niebezpieczeństwo

 17-letnia Maddy ma bardzo rzadkie, ale zarazem doskonale znane schorzenie - alergię na cały świat. Od zawsze pozostaje uwięziona we własnym domu.  Jedyne osoby, z którymi ma kontakt, to jej mama oraz pielęgniarka. Któregoś dnia do sąsiedniego domu wprowadza się Olly. Jest wysoki, szczupły i ubiera się wyłącznie na czarno. Maddy może go jedynie obserwować przez okno, ale już wie, że jej życie nieodwracalnie się zmieni.  I że to będzie katastrofa.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.60 MB (MOBI), 4.64 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Filip Maze

Filip Maze

01.08.2016, 15:18

„Kocham tę książkę za wszystko!”

OCENA BOHATERÓW:

Moim zdaniem Nicola Yoon wszystkich bohaterów wykreowała bardzo dobrze. Maddie skradła moje serce tym, że pomimo swojej choroby jest pewna czego chce od życia. Jest stanowcza, miła i mądra. I do tego ładna. A co do Olly'ego, on też jest super! Kocham jego poczucie humoru. Najbardziej podobały mi się te sceny z buntem. (Kto czytał, ten wie o co chodzi) W tym momencie Olly jest moją ulubioną postacią męską z wszystkich książek, które czytałem.


OCENA FABUŁY:

Czy wspomniałem, że kocham styl pisania autorki? Fabuła bardzo mi się podobała. Motyw nieuleczalnej choroby, wątek miłosny i to wspaniałe ukazywanie notatek Madeline. W całej książce zaznaczyłem chyba z pięćdziesiąt fragmentów. Albo śmiałem się z Olly'ego albo z obrazków Maddie. Dzięki ukazywaniu tych notatek fabuła stawała się jeszcze ciekawsza.

A oto mój ulubiony cytat:

,,-Chodzi o to, że jesteś jak anioł śmierci.               -Uśmiecha się szeroko.                                             -Kosa mnie wydała, prawda? A myślałem, że dobrze ją ukryłem''

http://filipwlabiryncieksiazek.blogspot.com/2016/07/ponad-wszystko-nicola-yoon-recenzja-21.html