Wydawnictwo Anagram Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jeszcze tylko nic, Książka | Szmit-Zawierucha Danuta

    Tajemnicze, zamglone, kresowe Miasteczko, gdzieś na pograniczu jawy i snu. Tajemnicze opowiadania o ludziach cieniach. Misterium śmierci i tajemnica życia.

    Danusia Szmit Zawierucha- to śp wybitna varsavianistka, autorka wielu książek i laureatka Nagrody Zaiksu o Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy,

    Promocja
    okładka Niewolnice i przyjaciele pani Tekli, Książka | Poliakov Oleh

    Niewolnice i przyjaciele pani Tekli to wytrawnie napisana, z dużą dawką dobrego humoru i niebanalnymi zwrotami akcji powieść, która jest jednocześnie mieszanką prozy obyczajowej z elementami psychologicznego thrillera (jak w najlepszych filmach Hitchcocka), wiwisekcją obyczajowości współczesnego świata z elementami fantastyki oraz - za ukraińskim Insiderem- wewnętrzną tragedią bohatera i poszukiwaniem siebie. Wielkie idee, kolorowy świat mody, prowincja ze szpitalem psychiatr...

    Promocja
    okładka Isabelle, Ebook | Sabina Waszut, Mariusz Wieteska

    „Isabelle” to powieść pisana emocjami.  Zawiązana fabuła wydaje się być jedynie pretekstem do wprowadzenia czytelnika w wewnętrzny świat bohaterów. Odmienne style autorów, przeplatające się ze sobą kobieca delikatność i męski minimalizm, potęguje odczucie autentyczności opowiadanej historii.Każda strona „Isabelle” doprawiona jest szczyptą Lazurowego Wybrzeża. Zapachem ziół, smakiem potraw.

    Promocja
    okładka Spotkania, Książka | Reczeniedi Justyna

    Spotkania to świetnie skrojona metafora kobiecości. Intelektualna podróż po zakamarkach kobiecej
    duszy. JEJ portret namalowany słowem i obrazem.

    Promocja
    okładka Smaki Indii Część II Saga Rodziny Sehvag, Książka | Ewa Singh

    Smaki Indii II to kontynuacja Sagi Rodziny Sehvag, tym razem opowiedziana oczami dojrzałej już Ani, przyjaciółki Radka. To niezwykła opowieść o walce z chorobą, relacjach międzyludzkich i wielu rodzinnych tajemnicach. Czy zostanhą rozwiązane? Odpowiedź, znajdziesz, Czytelniku, w książce.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).