Майя з татом пішли в гості. За розмовою дорослі забули про неї і почали курити. Дівчинці стало погано. Отямивишись, Майя вирішила з’ясувати, що з нею сталося. Вона звернулася до Макрофага, і той розповів їй, якої шкоди завдає клітинам людського організму нікотин. Після цього Майя вирішила, що ніколи і нізащо не ризикуватиме так своїм здоров’ям.
Оповідка перша розповідає про дівчинку-бруднулю Маю. Вона не любила ні чистити зуби, ні вмиватися. І лише тоді, коли Мая дізналась, якої шкоди це завдає її організмові, на який ризик вона щоразу наражається, коли не дотримується правил гігієни, дівчинка полюбила мило і зубну щітку. Мандруючи з Макрофагом у власному організмі, Мая почала розуміти, чому потрібно дезінфікувати подряпини і рани, а також робити щеплення.
Щоб у тебе не склалося враження, що Мікросвіт — це самі лише вороги людини — хвороботворні мікроби і віруси, у цій оповідці йдеться про ті мікроорганізми, які допомагають людині. Це і молочнокислі бактерії, за допомогою яких людина отримує кефір, квашену капусту та інші харчові продукти. І дріжджі, які роблять хліб м’яким і пухким. І біодобавки у пральних порошках, і багато, багато інших.
Майї на день народження подарували цуцення. Жаліючи його, дівчинка не захотіла робити маленькому профілактичні щеплення. Та якось, гуляючи в парку, Майя побачила скаженого пса. Дівчинка страшенно перелякалася і, примчавши додому, одразу ж попросила поради у Макрофага. Той пояснив їй, що це за хвороба — сказ, і розповів, що на неї можуть захворіти не лише тварини, а й люди. І це не єдина хвороба, яка передається від тварини до людини. Майя зрозуміла, що тваринам, як і людям, н...
Ця пригода допоможе тим, у кого народилися маленький братик чи сестричка. Всі знають про звичку малюків брати в рот що попало. Тому в їхній організм легко і часто попадають різні кишкові інфекції. Головний герой оповідки, молодший брат Майї — Петрик, відшукавши під диваном свою улюблену іграшку, пробує жувати її. І, звісно ж, він захворює. Добрий друг Макрофаг розповідає нерозумному малюкові, що з ним сталося, і сурово забороняє йому брати в рот будь-який предмет з підлоги чи...
У цій оповідці йдеться про те, що Майя не любила прибирати, витирати пил. І тоді Макрофаг розповів їй, що мікроби тільки й чекають, аби в домі було брудно. Тоді вони швидко розмножуються і можуть нападати на мешканців, тобто на Майю і членів її сім’ї. Поміркувавши, Майя вирішила, що витирати пил — не лише необхідно, а й цікаво, коли уявити собі, що воюєш з цілими полчищами шкідливих мікробів.
Олександр Олесь (справжнє прізвище — Кандиба) поетичний цикл “Княжа Україна” написав у 1920 р. в еміграції, присвятивши його подіям доби Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Та з різних причин збірку не було опубліковано. І лише в 1930 р. у Львові вона вперше побачила світ. Автор у віршованій формі оспівує славну історію українського народу ІХ–ХІІІ століть та розкриває героїку тих часів.
Повість Івана Яковича Франка «Для домашнього огнища» спершу побачила світ польською мовою в 1892 році і лише через кілька років – українською. Описані у ній події відбуваються в Галичині і пов’язані з сім’єю капітана Антося Ангаровича, котрий, повернувшись із Боснії додому, пізнає жахливу істину про діяльність його коханої дружини. Автор майстерно будує сюжет, зберігаючи інтригу до кінця.
«Граф Монте-Крісто» Александра Дюма — один із улюблених романів багатьох поколінь читачів. Це розповідь про несправедливо засудженого й ув’язненого в замку Іф юнака Едмона Дантеса. Зумівши утекти з в’язниці й відшукавши скарб, він прагне справедливості та відплати... Що чекає на його кривдників? Чи принесе ця помста задоволення самому Дантесові? Історія добра і зла, кривди й помсти, змальована у книзі, сповнена неабиякої інтриги... До уваги читачів перший том цього захоплюючо...
Казки Гауфа займають чільне місце серед таких шедеврів світового казкарства, як казки братів Ґрімм та «1000 і одна ніч», та належать до абсолютної класики цього жанру. Талановитий та різносторонній оповідник Вільгельм Гауф залишив світові великий літературний спадок. Помер він молодим, від тифу. Уже після смерті письменника вийшло три альманахи казок, романи та поеми. Проте саме казки та романи зробили Гауфа всесвітньо відомим письменником. Чудові містичні, інколи страшні, а ...
Нелегко читати новели В. Стефаника, тому що він, за словами класика, пише «коротко, сильно і страшно». Але їх треба-таки читати, співпереживаючи. Бо лише так, боліючи разом з автором та героями його творів, не даємо загрубіти й зачерствіти нашим душам і серцям, залишаючи їх відкритими для добра, співчуття й милосердя. Книжка для тих, хто не байдужий до світу.
Про пригоди Нільса, невгамовного бешкетника, що кривдив пташок і тварин, розповідає книга відомої шведської письменниці Сельми Лаґерлеф. За свою неслухняність доскочив хлопець лиха — перетворився на карлика. На щастя, пожаліли його гуси, що верталися з вирію, взяли з собою. З ними він подорожує по всій Швеції і, навчений бідою, силкується зробити якомога більше добра і людям, і звірам.
До цієї книжки увійшли вибрані твори видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого — комедії «Мартин Боруля», «Хазяїн» та «Сто тисяч». У них відображено загострення класових протиріч, життя сільської буржуазії та козацтва в Україні в другій половині XIX ст. Ці комедії не втратили своєї цінності й сьогодні, були й залишаються гордістю національної театральної культури.
До видання увійшли вибрані твори видатного українського письменника та поета, чудового драматурга та майстра слова Івана Франка (1856–1916) — новела «Сойчине крило» та найвизначніший його сценічний твір «Украдене щастя». У них письменник порушив не просто проблему нещасної любові чи невдалого життя героїв, а й проблему людського буття взагалі.
Повість Ольги Кобилянської «Земля» (письменниця назвала її оповіданням), вдаючись до сучасної термінології, можна вважати справжнім психологічним трилером. В основу твору лягла подія, що трапилася 1894 р. в селі Димці на Буковині. В одній із тамтешніх селянських родин молодший брат убиває старшого, аби стати єдиним спадкоємцем батьківської землі. Сповнена драматизмом та просто-таки якимись надлюдськими переживаннями оповідь заполонює уяву читача буквально з перших сторінок і ...
Свою лірико-романтичну повість, в якій по вінця драматизму, О. Кобилянська написала за мотивами народної пісні «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці...». Сама письменниця називала свій твір оповіданням. У повісті порушуються такі споконвічні й непроминущі проблеми, як боротьба добра зі злом, любові — з ненавистю, кохання — зі зрадою. Дія твору відбувається в одному з гірських сіл Карпатського регіону. Неквапливе життя верховинців зворохоблює приїзд кочового циганського табору...
У повісті «Золотий Лев» Юліана Опільського (справжнє ім’я — Юрій Львович Рудницький (1884–1937), західноукраїнський письменник, історичний романіст) розповідається про боротьбу Данила Галицького з татаро-монгольською навалою, про ті часи, коли Галицько-Волинське князівство, хоч і пошарпане татарами, протистояло їм. Текст подається за сучасним правописом із збереженням усіх лексичних, фразеологічних та характерних морфологічних особливостей мови письменника.
Ця іронічно-саркастична повість-казка – найвідоміший твір класика світової літератури Е.-Т.-А. Гофмана. Вона являє чудернацьку суміш оповідей про фей і чарівників та основоположних ідей романтизму. Письменник висміює суспільство, котре, втративши ціннісні орієнтири, самозакохано творить собі кумира. Жалюгідні спроби насадити реформи указами, догматизм наукової думки, корумпована влада… Вам це нічого не нагадує? Для широкого кола читачів.
Повість М. Коцюбинського «Дорогою ціною» зображує героїко-романтичну історію двох закоханих. Соломію, яка любила Остапа, пан видав заміж за старого фурмана, а бунтівника Остапа грозився віддати у солдати. Закохані відважуються тікати на вільні землі... У творі оспівуються не лише сила кохання, а й волелюбність та мужність українського народу, що не корився панській неволі.
«Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт — культовий роман багатьох поколінь американських дівчат. Ним зачитувались до самозабуття; над ним плакали і сміялися; його розбирали на цитати й неодноразово екранізували. Четверо сестер — миловида й пухкенька Меґ, незграбна і схильна до хлопчачих витівок Джо, манірна юна леді Емі та сором’язлива жертовна Бет — усі вони намагаються стати хорошими, зазнаючи невдач та здобуваючи маленькі перемоги на шляху до самовдосконалення. Їм співчуваєш і ...
«Тарас Бульба» — історична повість Миколи Гоголя, в якій художньо узагальнено події, що відбувалися на українських землях за часів існування Запорозької Січі. На прикладах головного героя твору Тараса Бульби та інших персонажів автору вдалося переконливо показати незламність українських козаків у боротьбі за свободу рідного народу.