Karol May rzadko zabiera czytelników do Chin, więc tym bardziej warto skorzystać z nadarzającej się okazji i odwiedzić z grupą podróżników ten niezwykły kraj. Emocji i ekscytujących przygód jak zwykle nie zabraknie, a dodatkową atrakcją będzie specyficzna sceneria Państwa Środka. Wraz z podróżnikami zanurzymy się w chińskiej kulturze i religii oraz zachwycimy chińskimi krajobrazami.
Czy Indianie obchodzą święta Bożego Narodzenia? Pewnie zwykle nie, ale jeśli mają europejskiego przyjaciela w osobie Old Shatterhanda, mogą spotkać się z tą piękną tradycją. Powieść rozpoczyna się w czasie Bożego Narodzenia, jeszcze w Europie, w młodości Old Shatterhanda. Po przybyciu na Dziki Zachód Old Shatterhand przywozi ze sobą swoją kulturę i kolejne święta obchodzi wśród Indian na Dzikim Zachodzie.
Fenimore Cooper is known for everyone who were interested in Indians and their life in childhood. Almost everyone knows the name of Cooper’s favorite hero, wandering from novel to novel – Natanael, Bampo. The hero of „The Last of the Mohicans” is Hawkeye. The last members of a dying Native American tribe, the Mohicans – Uncas, his father Chingachgook, and his adopted half-white brother Hawkeye – live in peace alongside British colonists. But when the daughters of a British ...
Powieść fantastyczna dla najmłodszych. Losy władców dwóch państw – Pawlagonii i Krymtatarii. Książę Lulejko – mimo iż powinien zasiadać na tronie – wiedzie beztroski żywot. Jest narzeczonym pięknej Angeliki, córki uzurpatora. O względy dziewczyny walczy też przystojny książę Bulbo. Miłość, magia i przygoda.
„Pantera Południa” to ósmy tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Nasi bohaterowie spotykają nowych sprzymierzeńców, ale niestety wciąż nie mogą pokonać swych wrogów, którzy z bezwzględnością niszczą wszystko co dobre. Drużynie przyjdzie zmierzyć się z nie jednym niebezpieczeństwem.
„Juarez” to dziewiąty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Podczas licznych i szalonych podróży po wielu krajach i kontynentach odważni bohaterowie spotykają na swojej drodze różne postaci – niektóre sprzyjają realizacji ich planów i wyciągają pomocną dłoń, inne wręcz przeciwnie – narażają drużynę na niebezpieczeństwa i same proszą się o pogruchotanie kości w potyczce.
„Radość i łzy” to dziesiąty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Grupa ciekawych świata bohaterów podróżuje po różnych krajach i kontynentach. Mierzą się przy tym z nowymi wyzwaniami, stawiają czoła niebezpieczeństwom, odkrywają tajemnice i podejmują walkę z różnej maści opryszkami, stając w obronie dobra i sprawiedliwości.
„Piraci i książęta” to czwarty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Grupa ciekawych świata bohaterów podróżuje po różnych krajach i kontynentach. Mierzą się przy tym z nowymi wyzwaniami, stawiają czoła niebezpieczeństwom, odkrywają tajemnice i podejmują walkę z różnej maści opryszkami, stając w obronie dobra i sprawiedliwości.
„Wyścig z czasem” to dziewiąty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Kto tym razem stanie na drodze mężnych bohaterów? Niegodziwi ludzie czy dzikie siły natury? Drużynie przyjdzie zmierzyć się i z jednym, i z drugim niebezpieczeństwem, aby podjąć wyzwanie odnalezienia zapierającego dech w piersiach, tajemniczego skarbu.
„Tajemnice klasztoru” to ósmy tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Podczas licznych i szalonych podróży po wielu krajach i kontynentach odważni bohaterowie spotykają na swojej drodze różne postaci – niektóre sprzyjają realizacji ich planów i wyciągają pomocną dłoń, inne wręcz przeciwnie – narażają drużynę na niebezpieczeństwa i same proszą się o pogruchotanie kości w potyczce.
„Czarny Gerard” to siódmy tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Grupa ciekawych świata bohaterów podróżuje po różnych krajach i kontynentach. Mierzą się przy tym z nowymi wyzwaniami, stawiają czoła niebezpieczeństwom, odkrywają tajemnice i podejmują walkę z różnej maści opryszkami, stając w obronie dobra i sprawiedliwości.
„Droga do wolności” to szósty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Kto tym razem stanie na drodze mężnych bohaterów? Niegodziwi ludzie czy dzikie siły natury? Drużynie przyjdzie zmierzyć się i z jednym, i z drugim niebezpieczeństwem, aby podjąć wyzwanie odnalezienia zapierającego dech w piersiach, tajemniczego skarbu.
„Piramida śmierci” to piąty tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Podczas licznych i szalonych podróży po wielu krajach i kontynentach odważni bohaterowie spotykają na swojej drodze różne postaci – niektóre sprzyjają realizacji ich planów i wyciągają pomocną dłoń, inne wręcz przeciwnie – narażają drużynę na niebezpieczeństwa i same proszą się o pogruchotanie kości w potyczce.
„Skarby i krokodyle” to trzeci tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Kto tym razem stanie na drodze mężnych bohaterów? Niegodziwi ludzie czy dzikie siły natury? Drużynie przyjdzie zmierzyć się i z jednym, i z drugim niebezpieczeństwem, aby podjąć wyzwanie odnalezienia zapierającego dech w piersiach, tajemniczego skarbu.
„Królowa Cyganów” to drugi tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Podczas licznych i szalonych podróży po wielu krajach i kontynentach odważni bohaterowie spotykają na swojej drodze różne postaci – niektóre sprzyjają realizacji ich planów i wyciągają pomocną dłoń, inne wręcz przeciwnie – narażają drużynę na niebezpieczeństwa i same proszą się o pogruchotanie kości w potyczce.
„Zamek Rodriganda” to pierwszy tom przygód z cyklu „Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata”. Grupa ciekawych świata bohaterów podróżuje po różnych krajach i kontynentach. Mierzą się przy tym z nowymi wyzwaniami, stawiają czoła niebezpieczeństwom, odkrywają tajemnice i podejmują walkę z różnej maści opryszkami, stając w obronie dobra i sprawiedliwości.
„Leśna Różyczka, czyli prześladowania dookoła świata” to 12-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya, twórcy słynnego Winnetou. Opisywane wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kilku lat. Ogromny majątek, rodowe tajemnice, niebezpieczeństwa, spiski, walka z bandytami i światowa polityka stanowią kanwę barwnej, obfitującej w przygody opowieści. Losy wyraziście naszkicowanych bohaterów splatają się na lądach kilku kontynentów oraz na morzach.
„Przygody Młodych Bastablów” to trzeci tom sagi o sześciorgu rodzeństwa, które w poprzednich tomach szukało skarbu i pisało złotą księgę dobrych uczynków. Dzieci nadal nie mogą narzekać na brak przygód. Ich wrażliwość nie pozwala im przejść obojętnie obok żadnego nieszczęścia – każdemu z wielką ochotą pomagają, co rodzi wiele zabawnych, nieprzewidywalnych sytuacji.
„Poszukiwacze skarbu” to pierwszy tom z cyklu „Rodziny Bastablów” Edith Nesbit. Opowiada o losach sześciorga dzieci, osieroconych przez matkę, które na skutek niepowodzeń w interesach ojca popadają w biedę. Ich marzeniem jest odnalezienie skarbu, dzięki któremu mogliby znowu beztrosko żyć. Ciekawy zabieg narracyjny nadaje powieści dodatkowych walorów.
„Kim” Rudyarda Kiplinga szeroko zarysowuje panoramę Indii XIX wieku. Na jej tle odbywa się podróż niezwykłego duetu: kilkunastoletniego Kima – rezolutnego, zaradnego dziecka ulicy, oraz pielgrzymującego starego lamy – filozofa i mnicha, którym chłopak się opiekuje. Podczas podróży Kim wplącze się również w aferę szpiegowską, która przewartościuje jego świat.
Poetycka opowieść dla dzieci autorstwa Bolesława Leśmiana nawiązuje do postaci Sindbada Żeglarza z arabskiej Księgi tysiąca i jednej nocy. Jednak na kanwie wątków wschodnich poeta napisał całkiem nową historię – mieszkający w Bagdadzie Sindbad za namową Diabła Morskiego udaje się w obfitującą w przygody podróż, która odmieni jego życie. Wydarzenia na granicy jawy i snu wzbudzają zachwyt w czytelnikach w każdym wieku.
„Klechdy sezamowe” to zbiór baśni autorstwa Bolesława Leśmiana utrzymanych w klimacie Orientu. Spotkamy w nich takie legendarne postaci jak Ali-Babę czy Alladyna. Baśnie pieczołowicie budują nastrój magii i tajemnicy, budzą prawdziwą grozę i sięgające zenitu napięcie. Przynoszą także ukojenie i pozwalają przenieść się w świat najbardziej nieprawdopodobnych marzeń.
„Gucio zaczarowany”, fantastyczno-przyrodnicza powieść dla dzieci autorstwa Zofii Urbanowskiej, opowiada o chłopcu, którego za karę za lenistwo przemieniono w muchę. Wyposażony w czerwoną chroniącą go przed niebezpieczeństwami czapeczkę poznaje świat przyrody oraz reguły nim rządzące. Odkrywa, że zwierzęta pełnią w naturze określoną rolę, a ich praca przynosi wszystkim wiele pożytku.
„Stalky i spółka” odwołuje się do szkolnych doświadczeń noblisty Rudyarda Kiplinga i jego pobytu w elitarnej szkole z internatem. Zgrana ekipa przyjaciół psoci i dokazuje, jak na młodzieniaszków przystało, przeżywając zapadające w pamięć przygody. Jednocześnie poddani surowym rygorom szkoły nabierają oni ogłady, która zrobi z nich w przyszłości angielskich gentelmanów.
Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.
Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.
Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.