Days of Hate — porażająca i niezwykle aktualna wizja niedalekiej przyszłości. Posttrumpowskie, pogrążone w wojnie domowej Stany Zjednoczone i dwie bohaterki — ekskochanki rozdzielone przez dramatyczne zdarzenia i trudne wybory. Tytuł (calość zamknięta w dwóch tomach) bardzo mocno zaangażowany politycznie.
Nauka dobiega końca, a Daisy, Susan i Esther żegnają się z Catterick Hall. Już na zawsze, bo miejsce ma zostać zburzone i przerobione na nowoczesny akademik. Ale gdy coś się kończy, coś innego ma swój początek. Niespodziewane spotkania, festiwale muzyczne i pierwsze wspólne mieszkanie - nadchodzi czas nowych wyzwań i doświadczeń.
Gigantyczne bestie rządzą światem na powierzchni, podczas gdy kryjące się pod ziemią niedobitki ludzkości walczą o życiową przestrzeń i dominację. Ścieżki najlepszych przyjaciół się rozchodzą, a najwięksi wrogowie muszą zawierać zaskakujące sojusze. Przyjaźń, miłość, zdrada i wygórowane ambicje w pasjonującej postapokaliptycznej historii inspirowanej legendarną Akirą i klasycznymi japońskimi „monster movies”.
Alberto Breccia to chyba ostatni wielki mistrz komiksu nieobecny dotąd na polskim rynku. Na inspiracje jego twórczością powołują się tacy giganci jak Mike Mignola i Frank Miller. Mort Cinder to jedno z jego najwybitniejszych osiągnięć. Stworzony we współpracy z wybitnym argentyńskim pisarzem i dziennikarzem Héctorem Germánem Oesterheldem, Mort Cinder jest horrorem z wyraźnym politycznym podtekstem i genialną, wyprzedzającą swoją epokę warstwą wizualną.
W zamku Golga rozpoczynają się przygotowania do corocznych obchodów festiwalu nieumarłych. Dwójka nieustraszonych bohaterów, stawiająca sobie za cel uwolnienie świata od wampirycznych bredni bierze na cel ukrywającegi się w klasztorze nad Bałtykiem tajemniczego pana Higginsa - człowieka, którego jedynym pragnieniem jest zakończyć własne cierpienie. Klasyczna opowieść o wampirach w ujęciu jedynego i niepowtarzalnego Mikea Mignoli (Hellboy, The Amazing Screw-On Head), tym raze...
Vei to niezwykle popularna w Szwecji seria komiksowa utrzymana w klimatach klasycznego młodzieżowego nordyckiego fantasy. Co się stanie, gdy poszukująca wejścia do mitycznej krainy olbrzymów grupa przymierających głodem wikingów natknie się na unoszone falami ciało nieprzytomnej dziewczyny? Odpowiedź już w kwietniu.
Tank Girl w najbardziej klasycznej, kanonicznej wersji. Narysowana przez niesamowitego Jamiego Hewletta (połowa duetu stojącego za multimedialnym projektem Gorillaz), napisana przez Alana Martina. Wakacyjna miłość, flower power, słoneczniki… Eee, nie. Nie tym razem. Punkowa jazda bez trzymanki, kangury, Mad Max i tytułowa łowczyni nagród, o której Jakub Żulczyk napisał, że kopie dupę i że właśnie takiej bohaterki dzisiaj potrzebujemy
Podróże w czasie mogą być całkiem dobrą zabawą. Przeżyjcie ją razem z dwoma naukowcami, Corbinem Quinnem i Danny Reillym.
Niestraszne im wszelkie konsekwencje i paradoksy, bo przecież zawsze można ponownie wrócić do tego samego momentu i naprawić wyrządzone szkody.
Czas jest co prawda nieubłagany, ale przyjaźń i tak jest dużo ważniejsza - zwłaszcza przyjaźń dwóch podróżników w czasie.
Mroczny thriller z twórczością Gaudiego w tle. Wszystko zaczyna się od człowieka twierdzącego, że ludzie są ślepi na potężne przesłanie dzieł Gaudiego. Toni, szary pracownik, ratuje starszego mężczyznę przed potrąceniem – w tym samym miejscu, gdzie Gaudi został potrącony przez tramwaj. Seryjny zabójca Trencadis porzuca ciała w najważniejszych budynkach Gaudiego, a policja nie potrafi go schwytać. W środek tych zdarzeń zaś wplątana zostaje pewna kobieta – prowadzona przez star...
Mówi się, że pięćdziesiąt lat wcześniej w Mieście Wyrzutków z cyrku uciekł olbrzym i popełnił niewyobrażalne zbrodnie. Boris Tassard, szef policji, dorwał potwora i jednym uderzeniem młota strzaskał mu czaszkę. Pół wieku później wnuczka Tassarda zatrudnia Jacquesa Peupliera aby odnalazł zaginioną broń, dzięki której jej dziadek zyskał sławę. Kierowany przedmiotami, z którymi potrafi rozmawiać, trafia do miejskich kanałów, gdzie odnajduje... olbrzyma. Tyle, że ten słodziak nie...
a seria mimo wielu perypetii i przetasowań na stanowisku rysownika trwa i ma się coraz lepiej. Fanów rubasznego heroic fantasy (czy jak kto woli, postmodernistycznych zabaw konwencją) pewnie nie trzeba namawiać. Album zawiera zeszyty serii Rat Queens vol. 2 #16-20 oraz Rat Queens Special: Swamp Romp.
Zakończenie oficjalnego prequela przełomowej "Diuny". Historia młodego Leto Atrydy dobiega końca. Finalny tom opowieści idealnie balansującej między przystępnością obliczoną na nowego czytelnika i smaczkami dla najbardziej zagorzałych fanów cyklu. Bestsellerowa powieść "Diuna. Ród Atrydów" doczekała się w końcu wersji komiksowej. Adaptacją i scenariuszem zajęli się Brian Herbert i Kevin J. Anderson, autorzy powieści opartej na notatkach twócy Diuny Franka Herberta. Tekst zi...
W tomie czwartym, tego niesamowitego horroru poznamy historię Ericki Slaughter. Chcecie wiedzieć, co ukształtowało jedną z najbardziej enigmatycznych bohaterek współczesnego komiksu? Przeczytajcie co przygotowali dla was James Tynion IV i Werther Dell’Edera.
Seria nominowana do nagrody Eisnera.