W swojej najnowszej, trzeciej już książce poświęconej Jerozolimie. Autor prowadzi nas do miejsc rzadziej odwiedzanych przez turystów. Trafiamy z nim razem na Polski Cmentarz, schodzimy do podziemi syryjskiego klasztoru, zwiedzamy pustelnię prawosławnego mnicha na Górze Oliwnej, krążymy po zaułkach urokliwej dzielnicy Nachlaot i targowisku Machane Yehuda, tropimy ślady wybitnych mieszkańców Jerozolimy> Święte Miasto poznajemy również poprzez spotkania i rozmowy z jego mieszkań...
Limeryki w tym tomiku dotyczą w części pieniężnego kalejdoskopu oraz finansowej mitręgi w skali makro i mikro, a więc tykają nieco modnego dzisiaj złotego cielca in corpore. Ale to też tylko pretekst, naskórek, czy wybieg, bo dawne pojęcie potoczne "na bank" utożsamiano z czymś pewnym i gwarantowany.
Ze wstępu.
W kategorii „Pozostałe” odnaleźć możemy wszystkie publikacje, które należą do kategorii „Literatura”, ale nie można ich przyporządkować do żadnej z następujących podkategorii: „Fantastyka / Horror”, „Kryminał / Sensacja / Thriller”, „Literatura piękna”, „Poezja / Dramat”, „Powieść historyczna”, „Powieść obyczajowa”, „Romans / Erotyka”. Kategoria „Literatura” jest bardzo obszerna, a w jej ramy wchodzi wiele różnorakich gatunków i odmian gatunkowych rozróżnianych m.in. ze względu na podejmowaną tematykę, kompozycję dzieła czy też uczucia wywoływane u odbiorcy. Powieści przygodowe, przypowieści, mity, utwory o treści filozoficznej, estetycznej czy literacko-krytycznej to tylko niektóre z odmian gatunkowych, jakie możemy tu znaleźć. W kategorii „Pozostałe” pojawiają się również dzieła łączące w sobie kilka podgatunków literackich. W ofercie księgarni internetowej Woblink.com znajdują się więc utwory najznakomitszych polskich pisarzy, dla których zabawa i gra formą to codzienność i których książki w trakcie lektury okazują się być czymś zupełnie innym niż początkowo przypuszczano. W kategorii „Pozostałe” umieszczono również m.in. zapis przemówienia wygłoszonego przez J.K. Rowling dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda pt. „Życie jest sztuką”, w którym autorka pisze o porażkach, problemach, najważniejszych wartościach w życiu i oczywiście o potędze wyobraźni, „Mitologię słowiańską” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony, gdzie znaleźć możemy zbeletryzowane historie ze świata wierzeń pradawnych Słowian pisane w oparciu o najnowsze opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa.