Książka przedstawia pełną treść wszystkich tajemnic fatimskich. Oprócz zasadniczych tekstów tych tajemnic publikacja zawiera dalsze przekazy otrzymane przez s. Łucję w latach późniejszych. Opisuje też główne przesłania dla ludzkości o czasach ostatecznych, a także Orędzia z La Salette, Garabandal, Akita, Medjugorie i Naju.
Wspomnienia Krzysztofa Turowskiego, znanego dziennikarza telewizyjnego, radiowego i prasowego, publicysty i felietonisty. Autor nie gloryfikuje czasów Gomułki czy Gierka, ale dostrzega urok czasów swojej młodości, nazywanych często „pokoleniem czapki studenckiej” lub „pokoleniem pierwszej »Solidarności«”.
Autor książki w ciągu kilkudziesięciu lat życia przemierzył pięć kontynentów z piórem, mikrofonem i kamerą. Widział i słyszał więcej niż inni, spotykał ludzi, którzy nie tylko decydowali o losach własnego kraju, ale też o przyszłości świata. Te frapujące wspomnienia są tak samo reportażem, jak i dokumentem lat minionych.
W nocy zjawili się tym razem dwaj mężczyźni. Musieli wyłączyć alarm, bo weszli do domu przez drzwi. Wyszli po godzinie. Mamy prawie pewność, że szukali w domu miejsca na umieszczenie ładunku wybuchowego, który można zdetonować z zewnątrz. Myślimy, że następna wizyta będzie miała właśnie taki cel i przyniosą ze sobą ładunek. (fragment książki)
Historia życia generała z PRL opowiedziana przez córkę. Autorka zadaje pytanie, czy można nazwać ruskim generałem potomka bohaterów powstań narodowych i organizacji patriotycznych, zesłanego na Sybir, a potem walczącego w Armii Berlinga o wolność Polski? Czy można dyskredytować generałów LWP, nazywając ich komunistycznymi zbrodniarzami i zdrajcami?
Trzeci tom także dokumentuje zaangażowanie kapłanów Kościoła katolickiego w ten wielki ruch narodowy i społeczny. Autor ukazuje sylwetki kolejnych szesnastu duchownych m.in. kardynała Henryka Gulbinowicza, ks. Jana Borzyszkowskiego, ks. Romana Józefa Maja, ks. Stanisława Marczaka, ks. Adama Sudoła, o. Ryszarda Ślebodę OFMCap.
Książka przypomina znaczenie i rolę, jaką w dziejach „Solidarności” odegrali księża katoliccy. Autor prezentuje sylwetki 13 kapelanów, m.in. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Kazimierza Jancarza, bp. Edwarda Frankowskiego, ks. Hilarego Jastaka. Opisuje ich drogi życiowe, wspomina czasy kapelańskiej aktywności, rozmawia ze świadkami ich posługi.
Opowieść o życiu Naczelnika – jego walkach, zwycięstwach i porażkach, miłościach, przyjaźniach i sławie. Poznajemy też krainę dzieciństwa, studia w Rycerskiej Szkole Kadetów, epopeję walk o niepodległość Ameryki, losy Insurekcji, obronę Warszawy, tragedię Maciejowic, moskiewskie więzienie, lata przeżyte we Francji, aż po finał żywota w Szwajcarii.
Oficer kawalerii jest agentem polskiego wywiadu, działającym na terenie Trzeciej Rzeszy. Autor snuje opowieść o miłości, intrydze, przyjaźni, zdradzie, polityce i szaleństwie ludzkim. Powieść sensacyjno-historyczna oparta na tle autentycznej afery, która miała miejsce w okresie międzywojennym.
Książka zawiera 116 meldunków współwięźniów oraz protokołów przesłuchań Jana i Marii Mazurkiewiczów, które są reliktami czasu stalinizmu w Polsce. Sprawa Mazurkiewicza „Radosława” i jego grupy była częścią działań represyjnych wobec konspiracji niepodległościowej. Oskarżono wówczas ponad 90 osób, z czego 62 skazano na wieloletnie więzienie lub karę śmierci.
Książka opowiada o losach bohaterki wojny polsko-bolszewickiej, konspiratorce Polskiej Organizacji Wojskowej – Wschód oraz nielegalnej działaczce Związku Syndykalistów Polskich w czasie II w.ś., która zdawała się nie wiedzieć, gdzie przebiega granica ryzyka i ryzykanctwa. Za swoje dokonania została odznaczona Krzyżem Virtuti Militari 5 klasy.
Bohaterki książki, Patty i Prscilla, usiłują przetrwać ostatni rok nauki w żeńskim college'u. Nie potrafią jednak dostosować się do rygorów panujących w kampusie. Dotyczy to zwłaszcza Patty, której niekonwencjonalny sposób bycia, figle i wybryki szokują nie tylko wychowawców, ale także szkolne koleżanki. Akcja książki opisującej perypetie obu niesfornych uczennic rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych u schyłku XIX wieku. Znakomita lektura dla sympatyków twórczości autorki "Ta...
Najsłynniejsza powieść Juliusza Verne’a, pełna przygód, niespodzianek. Jej akcja toczy się w XIX wieku. Londyński dżentelmen wiodący samotne, monotonne i uporządkowane życie założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie świat dookoła. Bohater książki przemierzał lądy i oceany nie tylko po to, żeby wygrać zakład. Podjął wyścig z czasem również aby obronić swoją cześć i honor gdyż padło podejrzenie, że opuszczając Londyn, dokonał kradzieży n...
Patty, pełna radości i wyjątkowo niesforna wychowanka pensji dla dobrze ułożonych panien, przysparza swoim opiekunom nieustannych kłopotów. Ale nawet najbardziej szalone i zdumiewające przedsięwzięcia, jakie podejmuje, są nie tylko zabawne, ale, co najważniejsze, wielu osobom przynoszą pociechę, spokój, a nawet szczęście.
Dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi nauki dziś znajdujemy się na granicy racjonalnego i irracjonalnego. Granica ta ciągle się przesuwa i staje się rodzajem linii frontu, na którym mechanizmy zjawisk uważanych dotychczas za irracjonalne zostają wyjaśnione. Rzeczy dziwne i na pierwszy rzut oka niewytłumaczalne niekoniecznie muszą być odrzucane jako bezużyteczne. Najlepszą drogą jest wtedy znalezienie jakiegoś punktu zaczepienia, czyli argumentów opartych na racjonalnych przesłank...
Opracowanie omawia Federalną Służbę Bezpieczeństwa, która jest nie tylko służbą specjalną w klasycznym ujęciu, ale także organem władzy wykonawczej, kreującym politykę państwa w sferze bezpieczeństwa. To instytucja stanowiąca połączenie skonsolidowanych systemów organizacyjnych realizujących przedsięwzięcia operacyjne, zarówno na terenie Rosji, jak i poza jej granicami.
Autorzy w 9. tomie dokumentów operacyjnych do wojny 1920 r. analizują genezę wojny, podkreślając, że Rosja sowiecka pozostała w swojej polityce kontynuatorem imperialnej carskiej Rosji. Uświadamiają celowość i dalekosiężność programu Józefa Piłsudskiego – stworzenie federacji krajów Europy Wschodniej zagrożonych sowieckim imperializmem.