Drugi tom opowieści o polskim „Marco Polo”, XVII-wiecznym jezuicie, Michale Boymie. Pokonując wiele przeszkód i niebezpieczeństw na swej drodze do Rzymu, staje się zakładnikiem gry politycznej toczonej w Watykanie między najważniejszymi potęgami katolickimi Europy. Spotyka się z wrogością najważniejszych watykańskich dygnitarzy i samego papieża. Sytuację pogarsza podejrzliwość współbraci wobec „niepokornego Polaka” i ich brak zrozumienia dla jego celów. Ostatecznie podejmuje ...
Postać wielkiego polskiego jezuity-misjonarza, który poświęcił swoje życie dla ewangelizacji w tak "newralgicznym" kraju, jakim były i pozostają Chiny. Autorka przenosi nas w świat dokonań ojca Michała Boyma na polach wiary, nauki i wymiany kulturowej między Chinami i Europą, a także jego niekwestionowanego polskiego patriotyzmu. Opisuje niezliczone niebezpieczeństwa i przeszkody, które wystawiają na próbę jego przekonania i oddanie Kościołowi.
Zbiór opowiadań wojennych, opartych na prawdziwych wydarzeniach. Ponure obrazy zagłady, naładowane wieloma katastrofalnymi emocjami, ale i nadzieją. Każde opowiadanie to inna historia, ale wszystkie łączy ludzkie cierpienie, przerażająca rzeczywistość, trudne dylematy, ucieczki, powroty, niewola, obozy śmierci.
W XIII wieku Europę zachodnią zalała fala barbarzyńców ze wschodu, niszcząc, paląc i mordując wszystko, co żyło na ich drodze. Przerażony papież wysyła do Wielkiego Chana poselstwo. Czy zakonnicy dojdą do kraju Wielkiego Chana, czy uda im się przekonać go do propozycji papieskich? Czy powrócą z podróży i przyniosą oczekiwaną odpowiedź?
Książka o dynastii Andegawenów – Ludwiku, jego żonie Elżbiecie z Bośni i dwóch córkach, Marii i Jadwidze. Ich losy splatają się w nierozerwalny węzeł rodzinnych tragedii, zdrady, okrucieństwa i wielkich namiętności. Elżbieta walczy o władzę, a potem o życie w trawionym wojną domową kraju. Czy uda się jej utrzymać koronę? Czy ulegnie zmowie baronów?
Wiek XVI. Piękna córka króla Zygmunta Starego i Bony, Izabela, pierwsza z rodzeństwa opuszcza rodzinne gniazdo w Krakowie. Poślubia króla Węgier i wyjeżdża do Budy. Jak powiedzie się jej w obcym kraju? Czy pokocha męża? Czy potrafi walczyć o tron i życie? Izabela to jedna z najciekawszych sylwetek kobiet na tronach renesansowej Europy. Książka ukazuje dzieje namiętności, silnej woli i poświęcenia.
Miłość! Zmieniają się obyczaje, dekoracje, tło, a ona jest nieugięta. Potrafi życiu nadać sens, dokonać rzeczy niemożliwych, ale i w ciągu chwili zniszczyć wszystko. Bohaterowie książki są fikcyjni, ale w tle prawdziwe wydarzenia historyczne i rzeczywiste miejsca: dworek z lat trzydziestych, Warszawa okupacyjna i powstańcza, warszawskie kawiarenki...
Dla rodzącej się miłości i szczęścia straszna wojna i rewolucja w Rosji na początku XX wieku nie były dobrym czasem. Co stanie się z Irenką i Jędrkiem żyjącymi w świecie, który zadrżał w posadach? Co stanie się z tymi, którzy ulegli trującemu urokowi idei głoszonych przez Feliksa Dzierżyńskiego i Włodzimierza Ilicza Lenina? Jak Wielką Wojnę przeżyła Warszawa i jej mieszkańcy?
Tajlandia i Kambodża to dotychczas mało znane, dalekie, zamorskie kraje, pachnące korzennymi przyprawami i lśniące złotymi kopułami świątyń. Mieszka w nich niezłomny duch czasu i miejsca, duch przeszłych i obecnych pokoleń władców, artystów, pielgrzymów i polityków. Przenieśmy się w owe otulone bajkową atmosferą państwa, aby poznać bliżej ich historię i kulturę.
Oficer kawalerii jest agentem polskiego wywiadu, działającym na terenie Trzeciej Rzeszy. Autor snuje opowieść o miłości, intrydze, przyjaźni, zdradzie, polityce i szaleństwie ludzkim. Powieść sensacyjno-historyczna oparta na tle autentycznej afery, która miała miejsce w okresie międzywojennym.
Troje dzieci przychodzi na świat w najdłuższym dniu roku – Mieszko, młodszy syn piastowskiego władcy; Trzebor, pierworodny potomek wodza Wiślan i córka normandzkiej niewolnicy, mającej królewskie korzenie. Ta niezwykła trójka może odcisnąć piętno na losach całej słowiańszczyzny zachodniej i nie tylko, lecz aby to osiągnąć, każde z nich będzie musiało walczyć, nie zważając na ryzyko. Czy prasłowiańskie bóstwa przyjdą im z pomocą? Jaką drogę obiorą włodarze Słowian? Czy zdołają...
Powieść o dziewczynie o żarliwym sercu i dziejach jej rodu, który wywodził się od samego Czyngis-chana. Akcja toczy się na terenie Azji i wschodniej Europy. Jak splatały się tatarskie losy z polskimi dziejami? Czy Klara znajdzie swoje szczęście? Czy będzie miała dość siły, by zrealizować swój wielki cel, czy spotka ją rozczarowanie?
Autorka przedstawia Malczewskiego jako człowieka i artystę. Ukazuje proces dojrzewania jego osobowości oraz sztuki w połączeniu z przygodami i problemami bliskimi każdemu człowiekowi. Powieść, oprócz Malczewskiego, opisuje także jego rodzinę, rodaków, czasy, w których żył, kobiety, które kochał i słabości, którym ulegał.
Zygmunt Stary, prócz ślubnych dzieci z Barbarą Zapolyą i Boną, miał także trójkę z pozamałżeńskiego łoża. Katarzyna Telniczanka, ich matka, przez wiele lat trwała przy boku Zygmunta, najpierw młodego księcia, a potem króla. Mimo wielkiej miłości, musiała pozostać w cieniu wydarzeń, a w końcu odejść z życia monarchy. Barwny obraz epoki jagiellońskiej w czasach wojen, intryg i nieustannych zmian w polityce i kulturze potężnych królestw Europy.
Propozycja dla wielbicieli muzyki, romantyzmu i życia – z jego blaskami i cieniami, radością i cierpieniem. Fryderyk Chopin ukazany jest ukazany jako autentyczny człowiek, daleki od woskowych czy ubrązowionych „wielkich artystów”. Ma więc swoje słabości, dziwactwa, grzechy, stoi na krawędzi i płynie pod prąd, by ostatecznie stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie.
Porywająca lektura dla miłośników historii, przygody i dramatu. Jest rok 525 p.n.e., Egipt przeżywa złoty wiek. Potężna Persja podejmuje jednak działania zbrojne przeciwko krajowi faraonów. Na tym tle wije się odyseja głównego bohatera. Magia, intryga, krew, miłość i zdrada – to pasjonujące wątki powieści.
Dzieje Elżbiety, trzeciej żony Jagiełły, która wcześniej poślubiła niekochanego możnowładcę Granowskiego i żyła jak przykładna mężatka. Kapryśny los otworzył jednak przed nią niezwykłe możliwości, dzięki którym mogła być wreszcie szczęśliwa. Książka przedstawia miłość i zdradę, wielkie sceny batalistyczne, wojny husyckie i bunty narodowe. Zanurzmy się w burzliwe lata późnego Średniowiecza.
Opowieść o kobiecie kochanej przez króla, lecz znienawidzonej przez dwór. Dramatyczne dzieje Elżbiety Granowskiej, która zanim została królową, przeżyła wielką miłość i gorzkie upokorzenie. Jest to bogaty fresk historyczny i obyczajowy, który daje interesujące tło spiskom, zasadzkom i intrygom.
Opowieść o beznadziejnej miłości, tęsknocie za krajem, podróży w nieludzkich warunkach i woli walki na przekór trudnościom. Autorka przedstawia historie uczestników upadającego powstania styczniowego, przez carskie sądy skazanych na katorgę lub zesłanie. Co stanie się z wielką miłością? Kto przeżyje, a kto podda się dramatycznym okolicznościom?
Niewielu Europejczyków potrafi wyobrazić sobie, jak wygląda harem. Sądzi się, że żony Arabów spędzają tam czas beztrosko i pełne pożądania czekają na męża. Tymczasem to istne piekło. Autor, który 10 lat służył w Legii Cudzoziemskiej i dokładnie poznał obyczaje Arabów, przybliża nam okrucieństwo i bezwstyd, jakie tam panują.
Obie Legie, francuska i hiszpańska, składają się w dużej części z ludzi niewrażliwych, bezwzględnych, którzy do pijaństwa, rozpusty i grabieży przyzwyczajeni są od lat, a w Legii mogą dawać upust swym często kryminalnym instynktom. W Legii można ujrzeć wiele zdarzeń, których nie wymyślą pisarze o najbujniejszej fantazji.
[...] - Natknęliśmy się na nich niespodziewanie - relacjonował Laprus. - Oni też byli zaskoczeni naszym widokiem. Byliśmy o sekundę szybsi. Jednego zabiliśmy, czterech się poddało, a trzej zniknęli między zabudowaniami. Z naszej strony strat nie ma. - Kapral Laprus syknął i chwycił się za ramię. - Ranny? - spytał Matysek. - Głupstwo, tylko drasnęło. Zaraz opatrzę i po bólu. Gdy sanitariusz opatrywał ranę Laprusowi - okazała się poważniejsza, niż sądzono - Matysek rozwinął gr...
Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).