„Jaki to kwiat? Atlas dla dzieci” przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków kwiatów. Oprócz informacji o występowaniu danego kwiatu, jego cechach i zastosowaniu znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. lobelię, łubin, niezapominajkę czy...
Jaki to owoc? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków owoców. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimej truskawce czy śliwce, lecz także poznasz egzotyczne owoce Azji, Afryki i obu Ameryk. Dlaczego durian potrzebuje osobnego stoiska? Jak duża jest największa czereśnia w Polsce? Dlaczego tak bardzo smakuje Ci pizang, choć nie wiedziałeś, że tak się ten owoc nazywa? Wszystkiego tego dowiesz się z naszego atlasu!
Jak wyznaczyć kierunki świata? Co oznaczają kolory szlaków? Gdzie można rozpalić ognisko? Co robić, gdy zgubimy się w lesie? Jak rozpoznać nadciągającą burzę? Co jeść na szlaku? Na te pytania, a także wiele innych odpowiada Poradnik wędrowca, który pomaga zaplanować idealną wyprawę z mnóstwem ciekawych przygód na szlaku. Kolorowe ilustracje wprowadzają w fascynujący świat przyrody, uczą jak ją odkrywać i szanować. Książka zawiera wiele niezbędnych informacji, na przykład jak...
Kiedy powstały najstarsze pojazdy jeżdżące po torach? Czy składy mogą poruszać się po jednej szynie? Ile kilometrów na godzinę pędzi najszybszy pociąg na świecie? I czy można podróżować… na poduszce?
To wspaniale ilustrowana książka odpowie na wiele pytań i odkryje przed Tobą niejedną tajemnice. Z pewnością zaciekawi każdego amatora pojazdów szynowych - zarówno tych zabytkowych, jak i tych najnowocześniejszych.
Jak powstają kolory? To książka dla dzieci z klas 1-3, która odkrywa niezwykły świat barw i odpowiada na wiele pytań.
Jak widzimy kolory i czym tak naprawdę jest tęcza?
Jak łączyć barwy i czy faktycznie mają one temperaturę?
Jakie znaczenie mają poszczególne kolory i skąd się wzięły ich nazwy?
Książka zawiera 21 wierszy Juliana Tuwima przeznaczonych dla dzieci. Niniejszy wybór, zilustrowany przez Marcina Kota, obejmuje najbardziej znane utwory, wśród których znalazły się m.in. „Lokomotywa”, „Ptasie radio” i „Słoń Trąbalski”. Wiersze Tuwima dla najmłodszych, cenione za poczucie humoru i kunszt poetycki, od pokoleń cieszą się nieprzemijającą atrakcyjnością. Kształtują wrażliwość i bawią dzieci, a starszym odbiorcom pozwalają wrócić do świata dzieciństwa.
Wiersze i rymowanki polskie to niemal dwieście stron niezapomnianych klasycznych wierszy sławnych poetów, takich jak Julian Tuwim, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz czy Stanisław Jachowicz, a także tradycyjnych wyliczanek dla dzieci i krótkich wierszyków, wśród których znajdziemy m.in. Jedzie pociąg z daleka, Entliczek-Pentliczek, Pałka zapałka - dwa kije, a także Wlazł kotek na płotek. A wszystko to wzbogacone kolorowymi ilustracjami!...
Wybór wierszy obejmujący 32 utwory poetyckie przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Znalazły się w nim m.in. tak znane wiersze, jak „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio” czy „Spóźniony słowik”. Charakteryzujące je poczucie humoru i kunszt poetycki zapewniły Tuwimowi miejsce wśród najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci. Nieprzemijająca atrakcyjność jego utworów dla najmłodszych sprawia, że towarzyszą czytelnikom od pokoleń. Kształtują wrażliwość i bawią dzieci, a ...
Baśnie klasyczne to wspaniale ilustrowany zbiór najchętniej czytanych opowieści o pięknych królewnach i odważnych królewiczach, dobrych i złych wróżkach oraz innych przepełnionych magią baśniowych postaciach. To historie o prawdziwej przyjaźni, dozgonnej miłości i wielkich marzeniach – historie, w których dobro zawsze zwycięża.
Czym się żywiły dinozaury? Czym się wyróżniał spinozaur? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś!
Książka zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących wyglądu, zwyczajów i trybu życia tych prehistorycznych stworzeń. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.
Czym jest Ziemia? Kiedy powstało życie na naszej planecie? Czym są kamienie szlachetne? Jak powstają góry? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś!
Książka zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących planety Ziemi. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje.
Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.
Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.
Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.